Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 15:42, 08 lut 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17552
Magda70 napisał(a)
Miłorzęba bym na razie zostawiła...zawsze zdążysz go przesadzić...


Dzięki Madziu Na razie i tak nie mam gdzie go dać, jak nie wkomponuje się w rabatkę pojdzie do donicy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:45, 08 lut 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17552
Marzena2007 napisał(a)


Twoje ML są piekne, albo ML albo Gracillimusa bo mają delikatny pokrój. Nie muszą być biało-zielone i tak mają inny kolor zieleni.


Marzenko te wysokie trawy na zdjęciu to właśnie gracki a ML mam gdzie indziej i są mniejsze. Może jeszcze jakąś inną trawę tam bym dała? Będę dumać

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:56, 08 lut 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17552
Kalamandyna napisał(a)
Witaj Polinko,

przepraszam że dopiero teraz się odzywam ale jestem na etapie wykończeniowym domu no i mamy istne szaleństwo Oczywiście że na wiosnę przechodzę do ogrodu, będą i rabaty i trawa na działce Póki co jednak ugrzęzłam w kurzu domu. Aktualnie układają nam panele, w poniedziałek kominek, w kwietniu jedziemy z tarasem, między czasie rabaty i trawa
A co u Ciebie ???


Melka miło Cię widzieć i cieszę się bardzo, że jesteś U mnie remont domu zakończony, jeszcze elewacja, kostka itd.czyli sprawy na zewnątrz. Ogród planuje dalej, myślę nad pergolą, zastanawiam się nad zmianą roślin. Muszę mieć czymś głowę zajętą bo niestety miejsce dalej do mnie nie przemawia Marzę o powrocie do starego ogrodu, do mojego miejsca na ziemi ale póki to nie jest możliwe to muszę zmienić ten kawałek ugoru w choć małą, przyjemną oazę zieleni
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Madzenka 18:21, 15 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Polinko jaka pogoda u Ciebie? Mam nadzieję że nasze ciepełko również do Ciebie dotarło?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
polinka 08:17, 16 lut 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17552
Ciepło,ciepło Madżen Wczoraj nie wytrzymałam i zadzwoniłam do szkółki ze smaragdami Uzyskałam bardzo optymistyczne informacje
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Zielona 21:53, 17 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Rabatka z brzozami:

Nie wiem, ile masz tam miejsca, ale wydaje mi się, że te trzy brzozy to może być dużo... Chyba, ze źle zrozumiałam i w innym miejscu miałam je "posadzić" - to pisz.

Rozplenice i rozchodniki w puzzlach są marne... Niestety nie uzyskam efektu przenikania się, bo to tylko program... ale u Zetki naoglądałyśmy się tyle, ze wyobrazić sobie łatwo

Jeśli coś przesunąć- dosadzić - odjąć - pisz śmiało.

polinka 22:09, 17 lut 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17552
Dzięki wielkie dziewczyno Nie wiem czy jest taka możliwość ale mogłabyś wstawić taką pergolę nowoczesną nad tym wykostkowanym placykiem? Chodzi mi tylko o kształt tej pergolii.

http://www.pinterest.com/pin/510595676475377335/


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 22:54, 17 lut 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17552
Zastanawiam się nad tym małym kawałkiem rabaty. Nad tym placykiem będzie nowoczesna pergola, cztery słupy drewniane i zadaszenie z poliwęglanu. Na projekcie są tam brzozy, rozchodniki w dwóch kolorach i rozplenice. Założenie jest aby zrobić coś na podobieństwo rabaty rozchodnikowej u Zetki

W lesie można zobaczyć brzozy, które rosną blisko siebie, nie wiem czy to można przenieść do ogrodu? Interesuje mnie takie coś
http://www.pinterest.com/pin/510595676475401860/

A tutaj dla przykładu jak wygląda pergola z brzozą rosnącą w małej odległości od niej
http://www.pinterest.com/pin/510595676475228115




____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Zielona 23:00, 17 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
polinka napisał(a)
Dzięki wielkie dziewczyno Nie wiem czy jest taka możliwość ale mogłabyś wstawić taką pergolę nowoczesną nad tym wykostkowanym placykiem? Chodzi mi tylko o kształt tej pergolii.

http://www.pinterest.com/pin/510595676475377335/




Puzzle mają tylko tradycyjne pergole i zadaszenia... Nie uwierzysz.... Najpierw bawiłam się w powerpointcie, potem w puzzlach, potem znowu w pointcie, a jak zobaczyłam, co zajęło mi tyle czasu, uśmiałam się Obrazek na moim pulpicie ma nazwę "haha", ale wklejam go, bo nic innego nie umiem zrobić Oto szacher-macher:
Zielona 23:03, 17 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Na pierwszej inspiracji jest jedna brzoza wieloprzewodnikowa chyba. Widziałam takie ostatnio w Londynie, również bardzo blisko budynków posadzone. Może warto takiej poszukać? A z drugiej strony - jeśli masz projekt i on zakłada trzy sztuki - to nie dyskutuję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies