Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Narzędzia do usuwania chwastów

Pokaż wątki Pokaż posty

Narzędzia do usuwania chwastów

monteverde 21:27, 16 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ja mam już chyba 4 lata i jestem zadowolona
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
boguslaw_r_ 11:54, 17 lut 2011


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Fajne narzędzie, używam do mleczy, potem wrzucam do beczki, zalewam wodą i po kilkunastu dniach nawozik ekologiczny, a jak pachnie gnojóweczka siada, ale bardzo skuteczny. Polecam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
monteverde 18:14, 27 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Można głęboko sięgnąć mlecz)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 18:13, 29 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Narzędzie do usuwania chwastów w kostce brukowej (długa rękojeść)





I krótka rękojeść





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 15:01, 22 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Danusiu, szczerą miłością pałam do zakupionych w sklepie Ogrodowiska narzędzi - nożyc szpalerowych, pazurków, nożyc berlińskich i teraz przymierzam się do zakupu przyrządu do pielenia grządek. Widzę w sklepie 3 rodzaje narzędzi na długim trzonku - z ostrą krawędzią, do międzyrzędzi, motykę holenderską.
Czy możesz mi doradzić, które z nich jest najbardziej uniwersalne do pielienia w warzywniku, na rabatach bylinowych? Muszę coś wybrać, wszystkich trzech nie mogę kupić.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 07:54, 24 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przyrząd z ostrą krawędzią jest uniwersalny i wygodny bo otwarte ostrze jest z jednej strony, można podjechać precyzyjnie pod roślinę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 13:43, 25 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dzięki Danusiu Lecę na zakupy
____________________
Nasz mały, zielony świat
JoannaDe 16:46, 14 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Gardenarium napisał(a)
Mamy takie przyrządy do usuwania chwastów w trawniku

I drugi do trawnika









Kupiłam to cudo i nie umiem używać Ta łódeczka mi przeszkadza w wyciąganiu chwastów z długimi korzeniami. Albo ja nie umiem tego używać
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
grabers 20:13, 21 kwi 2016

Dołączył: 26 lut 2016
Posty: 10
Nie chciałbym żeby to wyglądało jak reklama (nie jestem przedstawicielem tej firmy) ale ja podeślę Wam linki do produktu który właśnie mam od tygodnia. Bardzo fajnie wyrywa się chwasty. Testuję co drugi dzień , szczególnie na mleczach.
Jest to produkt marki fiskars o nr 139910. (139920 jest większy bardziej ergonomiczny ale ja mam ten krótszy 139910 i ma około 1m długości)

Wrzucę filmiki jak to działa. Szczerze, to oglądając przed zakupem te filmy myślałem że nie będzie tak łatwo, ale bardzo szybko można nabrać wprawy i bez schylania się wyrwać dziadostwo.
Zaznaczę że nie nadaje się za bardzo do luźnej ziemi gdzieś na grządkach dlatego że kleszcze tego urządzenia tym bardziej zaciskają się i wyrywają im bardziej zwarta i ubita jest gleba. W trawniku działa dobrze. Na tzw. "orance" niekoniecznie. Trzeba jednak uważać przy pracy ponieważ nie znanym serwisie aukcyjnym all... są w sprzedaży uszkodzone wyrywacze, czyli dolna część z tworzywa ma swoja wytrzymałość i jak chwast nie idzie to lepiej odpuścić i wybrać inną metodę (99% wychodzi).
Ważne jest aby ziemia do której wbijamy narzędzie miała około 15cm warstwy (tyle ile mają długości te szpikulce). Mam w ogrodzie takie miejsce gdzie pod cienką warstwą ziemi są duże kamienie w celu utwardzenia - to tam nie da się tym pracować bo nie wbite do końca nie zaciska się. Dodatkowo można uszkodzić narzędzie.
Oto linki:
https://www.youtube.com/watch?v=ML6s9rELhMs

https://www.youtube.com/watch?v=bXFZ5VLbOko

Narzędzie nie jest zbyt tanie ale dla osób które nie lubią się schylać wydaje mi się że dobre.
Przy wprawie, a przychodzi dość szybko można "jak z automatu".
____________________
kartoflisko 14:46, 19 paź 2016

Dołączył: 19 paź 2016
Posty: 8
Mi pomaga opielacz ręczny, jednak trzeba użyć do niego trochę siły......
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies