Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zakątek z fioletową ławeczką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakątek z fioletową ławeczką

Donia72 13:43, 26 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Jak sięgam pamięcią, pogoda w Dzień Matki kiedyś była łaskawsza. Było ciepło i słonecznie. A dziś, niestety, jakoś tak wietrznie, słońce za chmurami pokazuje się od czasu do czasu. Dokładnie 11lat temu wprowadziliśmy się do naszego zielonego domku



____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 22:33, 26 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Troszkę wody im potrzeba





Odpocząć też trzeba

A na trawce najlepiej, tylko troszkę mrówek jest

Pozdrawiam
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Margarete 11:21, 27 maj 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Donia72 napisał(a)
Jak sięgam pamięcią, pogoda w Dzień Matki kiedyś była łaskawsza. Było ciepło i słonecznie. A dziś, niestety, jakoś tak wietrznie, słońce za chmurami pokazuje się od czasu do czasu. Dokładnie 11lat temu wprowadziliśmy się do naszego zielonego domku




Podoba mi sie twój ogród Doniu, kształt rabat o łagodnie łukowatej linii, dobór roslin o róznych kolorach, wykończenie rabat kostka ( to tak porządkuje przestrzeń ) i piekna trawa do tego. slicznie ! gratuluję !
Tez chciałabym osiagnąc podobny efekt.....
Dzieki za odpowiedź w sparawie jałowca, ja swojego obciełam w tym roku, nawiozłam i czekam....
Ile metrów kwadratowych ma twój ogród ?
Jak mocowałaś ta kostkę przy rabatach ? a może to sa kraweżniki jakieś ? na zaprawe czy tylko jest tak luzem ułozona ? czy nie wrasta ci miedzy kostkami trawa ? jak ja pielegnujesz ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Donia72 19:13, 27 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witaj Margarete. Mój ogród jest niewielki, cała działka to 7 arów, z czego stoi na niej dom.. Z obliczeń mojego syna ogród ma niecałe 6 ar. Kostkę mocował mój mąż, jest to zwykła kostka chodnikowa. Jest ułożona luzem, wbita młotkiem gumowym, tak więc można powiększyć rabatki. A trawa, no cóż wrasta trochę, ale wtedy też się umacnia ta kostka. Szczerze mówiąc mąż ją troszkę wyrywa Teraz mam zamiar powiększyć rabatkę z krzewuszkami
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
AgnieszkaW 19:39, 27 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Domek ślicznie wkomponowany w ogród (i odwrotnie), a to duża sztuka - Tobie się to udało Doniu. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Ewa4 09:16, 28 maj 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Obejrzałam wszystko ,poczytałam i jestem zachwycona Twoim dopieszczonym ogrodem .Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Margarete 10:12, 28 maj 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dzieki za informacje Doniu, ja rozważam własnie takie wykończenie rabaty kostką, moze w przyszłym roku.... jak dobrze pójdzie...troche juz w tym sezonie na ogród wydałam kasy : na rosliny, na 20 worków kompostu, na 25 worków kory, do tego jeszcze musze kupic zwirek, a własnie przed chwilka kurier przyniódł mi ekobordy... reszta wydatków w przyszłym roku, ale własnie tak bym chciała zrobic jak u ciebie, bez zaprawy.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
renatamama3 10:59, 28 maj 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witam u Ciebie ,pospacerowałam sobie u Ciebie z kubkiem kawy ,podoba mi się ,bo kolorowo ,kwieciście ,przewaga liściastych ,które najbardziej lubię,i chodaczki mamy takie same na ogród tylko moje czerwone ,pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Donia72 23:21, 28 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Agnieszko dziękuję za słowa uznania i bardzo się cieszę, że podoba Ci się u mnie
Ewo miło było cię gościć
Dziękuję Renato, że i do mnie zajrzałaś, szkoda tylko,że tej kawy nie wypiłyśmy razem. Następnym razem daj znać, to też wypiję A klapeczki muszą być
Małgosiu, masz całkowitą rację, ogród kosztuje i to pieniędzy i pracy . Mi się teraz wymarzyła rabata ziołowa. Wyrzucę bratki (bo i tak jakieś takie wyrośnięte się zrobiły , a najlepiej dam je babci), kupię sobie melisę ( i będę pić wieczorkiem ), tymianek, miętę, bazylię. Wypatrzyłam jeszcze płotek z doniczkami ( już molestowałam mojego męża, bo też taki bym chciała ) i se zrobię ogródeczek I będę sobie śpiewała: "W moim ogródeczku..."
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
renatamama3 08:47, 29 maj 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Doni ,to jestem na tej kawce.Macie rację dziewczyny ,ogród kosztuje ,roślinki,nawozy ale cieszy ,to taka terapia dla duszy.Ja też chciałabym zrobić więcej niż mogę .pozdrawiam słonecznie
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies