Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zakątek z fioletową ławeczką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakątek z fioletową ławeczką

Donia72 01:27, 30 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
A tutaj najbrzydsze miejsce w moim ogrodzie...tu jest , a raczej było szambo. Teraz mamy kanalizę, ale to zostało. Żeby zasłonić mąż powsadzał gałązki wierzby, ale część zmarniała i jakoś tak wyglądało nieciekawie. Powyrywał ten wierzbowy żywopłot i po dłuższym namyśle postanowiliśmy posadzić jakieś iglaki. Pojechaliśmy do szkółki i wybór padł na tuje szmaragdowe. Kupiliśmy, posadziliśmy i czekamy jak zasłonią to miejsce ( w razie wojny może być tu schron, w środku wybetonowane i wielkie ). Zdjęcie sprzed trzech lat



A tak jest obecnie
Teraz wygląda troszkę inaczej i chyba lepiej Na płytach rośnie bluszcz i orliki samosiejki, a także kocimiętka (nie wiem skąd tam się wzięła )


____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Agnieszka_B 12:46, 30 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Witaj Doniu! Bardzo podoba mi się twój ogród - będę tu zagladać pozdrawiam
____________________
zapach-ziemi
Donia72 21:36, 30 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Zapraszam Agnieszko w każdej wolnej chwili
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 21:49, 30 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Wczoraj, dzisiaj, cały dzień padało. Były małe przebłyski na delikatne słoneczko



A wczoraj akurat mąż trawkę skosił (i to bardzo nisko ), a potem sypnął nawozem, no i przyszedł deszcz Jakby wiedział, że na trawkę potrzebny
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 23:50, 30 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Tutaj mam jakieś pechowe miejsce
Nic nie chce rosnąć przy pergoli. Był tutaj biały podwójny bez po obydwóch stronach, ale zmarniał. Wiciokrzew też nie chce rosnąć, posadzony wiele lat temu, zatrzymał się w rozwoju i uparty nie chce rosnąć. Posadziłam też milin, ale temu też się chyba tutaj nie podoba. Do jednorocznych nie mam ręki, bo nigdzie nie chcą mi rosnąć Nie wiem jakie błędy popełniam, czy też tutaj jakieś mam pechowe miejsce ? Marzy mi się pnąca róża, ale tak do końca nie jestem przekonana bo nie wiem, czy dam sobie z nią radę. Bardzo proszę o wsparcie, może Wy mi pomożecie
Tu przy tym wejściu nic nie chce rosnąć, a bardzo bym chciała.

Wiciokrzew no i milin . Wiciokrzew ma może z 7 lat

Z drugiej strony mam hostę, ale pewnie ją przesadzę na rabatę z hostami

No i oczywiście bardzo "wyrośnięty" wiciokrzew
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 22:04, 02 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Nie mogłam się oprzeć tym malutkim doniczuszkom. Kosztowały grosze, większa 50 groszy, a malutka 25 groszy. Krzesełko też mi się spodobało i dzisiaj wsadziłam w nie rojnika


Do tych doniczek wsadzę rojniki
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Agnieszka_B 22:07, 02 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
zdradz prosze w jakim sklepie można kupic takie doniczki, sa śliczne
____________________
zapach-ziemi
monteverde 22:10, 02 cze 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
A jaka to strona ? północ?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Donia72 22:37, 04 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Czy u Was też jest taka paskudna pogoda? Bo u mnie jest zimno, wietrznie no i oczywiście pochmurno i burzowo Nawet nie mogłam posiedzieć sobie przez te burze na ogrodowisku
Wczoraj było oberwanie chmury, rynny nie nadążały odbierać wody i mam wymyte koło skalniaka. Większość kwiatków z krzewów obleciało od deszczu i wiatru
Może jutro będzie cieplej , oby
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 22:41, 04 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Agnieszko, te doniczuszki kupiłam u nas w szkółce ogrodniczej w Kole
Witaj Monteverde To pechowe moje miejsce to południowy zachód-zachód. Nic tam nie chce rosnąć
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies