Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Siejsko czarodziejsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Siejsko czarodziejsko

Basiaw 10:29, 29 maj 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Witaj

Ale masz fajny widok za płotem, do tego gwarancję, że żadni dokuczliwi sąsiedzi się tam nie "zalęgną", ogromny plus!
Kawał roboty przed Wami, ale chyba większosć z nas zaczynała od takiej mordęgi.
Może się mylę, ale moim zdaniem większym problemem niż zielsko jest rodzaj gruntu i wysoki stan wody, nie wiem, czy nie powinniście mysleć o podwyższanych rabatach? Akurat w miniony weekend w jednym z odcinków Mai w Ogrodzie był taki ogród, właściciele osiągnęli naprawdę świetny efekt. Z utrzymaniem trawy może być napraw trudno...
Ja mam akurat przeciwnie, ciągle za sucho, piach zamiast gleby i z trawą też ciągłe kłopoty, kiedyś tak pozmieniam ogród, że będą duże rabaty i żwir.
Trzymam kciuki i będę zaglądać
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 23:02, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnośnie warzywnika porady są tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2683-warzywa-uprawiane-w-skrzyniach-pojemnikach

Odnośnie odwodnienia tutaj
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1871-odwodnienie-ogrodu-i-odprowadzenie-deszczowki

No i może przenieść ten wątek do Naszych ogrodów, bo to cięgle powitania są, a watek działa jak nie wiem co
Proszę o link i wiadomość na pw, jakbym tu nie zajrzała w najbliższym czasie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
victoriagos 17:32, 02 cze 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Basiu - dzieki za informacje , ladny masz ogordek i super szklarnię
Danusiu dzieki za linki, postaram sie w najblizszym czasie przenieść do Naszych ogrodów
____________________
Siejsko czarodziejsko
Gardenarium 22:56, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sama się nie przeniesiesz, ja mogę ten wątek już przenieść, żebys nie musiała drugiego zakładać Chcę Ci ułatwić robotę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
victoriagos 16:03, 04 cze 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Wiem Danusiu
ale chciałąm tak ładnie Szefową poprosić )) jak troche ogarnę swoje zielsko (

Poproszę o przeniesienie - dziekuję )
____________________
Siejsko czarodziejsko
victoriagos 19:53, 20 sie 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Witam, sporo czasu mineło
myślałam ze w 2 tygodnie uporamy sie z problemem, przeliczyłam się
ale myślę że wyszło nam na dobre, koncepcja została przetrawiona kilka razy
po uwagach Danusi (dziekujemy) postanowiliśmy w inny sposób rozprawic sie z nadmiarem wody.

właściwie na nowo powstaje trawnik, ma delikatnie opadać na środek działki
od domu do ogrodzenia ma powtac strumyk który bedzie zbierał nadmiar wody z rozstopów oraz intensywnych opadów (wtedy właśnie powstaja zastoiny na trawniku)

rów pod strumyk - wykopany )), przy ogrodzeniu bedzie "stawik" , przy tarasie myślelismy o kaskadzie/wypływie wody po kamieniach , woda będzie w zamkniętym obiegu
może dzieki temu niebedzie zbyt wielu letnich krwiopijców
dzisiaj zakupiona pompa zanurzeniowa, kable itp, materiał na strumyk kamienie oraz glina czekaja na robotników uff więc roboty zaraz ruszą

Jest tylko problem - brakuje nam pewnej koncepcji na wypływającą wodę obok tarasu
1.mała kaskada z kamieniami (wodospad), jak ładnie wyglada od ogrodu to brzydko od tarasu - tyl kamieni bez wody
2.mała niecka z woda spływającą w dół
3.bezposrednio na płaskie kamienie (ulożone jak schody 3,4szt) wypływa woda i potem trafia do strumyka

i tak w kaźdej wersji zastanawiamy się jak ukryć rurę wyprowadzającą wodę przy tarasie, brak pomysłów
____________________
Siejsko czarodziejsko
victoriagos 22:38, 21 sie 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
a dzisiaj leje
roboty stoja, może będzie ładniejsza pogoda jutro, zobaczymy
____________________
Siejsko czarodziejsko
ewsyg 21:43, 23 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Zmienianie działki, nawet tej trudnej to nie rozpacz, to przyjemność. Poczujesz to kiedy zakwitnie pierwszy kwiatek wsadzony przez Ciebie, kiedy pierwsze drzewo będzie miało wiosną pączki. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Masz fajną działkę z potencjałem i możliwościami, więc ............Witaj wśród nas
Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
victoriagos 20:36, 24 sie 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
ewsyg dziękiza dobre słowo - mam nadzieję ze się uda
____________________
Siejsko czarodziejsko
victoriagos 20:53, 24 sie 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
no to teraz mam wielka prośbę

zbudowałam już kawałek strumienia





i mam zagwostkę
miedzy kamieniami na bokach sa luki wieksze mniejsze, zamiast wkladać tam kamyki , żwirek itp
chciałabym roślinki. Myślałam o czymś małym drobnym, zadarniajacym, szybko musi sie rozrastać, tak aby zielsko miało utrudnione zadanie
a to moje dziury



proszę o podpowiedzi, zależy mi bardzo
będę w poniedziałek od samego rana w Wawie wiec mogę wskoczyć do sklepu
____________________
Siejsko czarodziejsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies