Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Siejsko czarodziejsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Siejsko czarodziejsko

victoriagos 19:02, 19 lis 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Ooooo to ja chcem - odetka to inaczej panienki?
nasionka też

za namiary dzięki
____________________
Siejsko czarodziejsko
waldek727 19:34, 19 lis 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Toszka napisał(a)
Jeszcze jedno przyszło mi do głowy - jeśli tak wiele roślin ma tam problem to przyczyna mogą być resztki pobudowlane w glebie - resztki tynku, cementu etc.

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę zwłaszcza w tych tzw ,,ogrodach trendy", że na danym terenie aktywność biologiczna zostaje zachowana tylko do proporcji 85/15. Oznacza to, że rośliny nie będą narażone na wysuszenie, zalewanie, brak odpowiednich składników pokarmowych tylko wtedy gdy 85% ogrodu będzie miała odsłoniętą powierzchnię gleby. Każde zmniejszanie tej proporcji w miarę upływu lat będzie w coraz większym stopniu narażało rośliny na uschnięcie, zaduszenie, przemarzanie czy wzmożony atak patogenów.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Toszka 08:53, 20 lis 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U Wieloszki ostatnie 5 dni jest wieeeelka dyskusja na temat kfiutków . Poczytaj tam, bo myślę, że sporo info ci się przyda.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
victoriagos 00:34, 24 lis 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Toszka - dzięki
popędziłam i czytam troszkę więcej niż kilka dni wstecz

przeklejam propozycję:
Planuje od wiosny dość sporą rabatę w podobnej kolorystyce tylko bez bieli. Dokładnie to róż purpura i fiolet. Planuje dość sporą listę roślin, ale chce by bylinówka cały sezon od końca maja cieszyła aż do jesieni.
Plany na roślinne mam takie : szałwie, ostróżki, piwonie, pysznogłówki, lilie 'Purple Eye', kilka róż, Miskanty Ml i jakieś wyższe zielone, jeżówki, rutewke kocimiętke, przetacznik 'Red Fox' i jakieś fioletowe, tawułki, werbena, może floksy i rozplenice jak zmieszczę. Z tego co analizowałem z własnego doświadczenia, cały czas coś powinno z tym zestawieniem kwitnąć co nie zmienia faktu, że strasznie tego dużo. Może się przyda
____________________
Siejsko czarodziejsko
victoriagos 19:02, 25 lis 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/74/749820/original.JPG

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/74/749821/original.JPG
____________________
Siejsko czarodziejsko
victoriagos 19:10, 25 lis 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
jankosia napisał(a)

Ostatnia próba tym razem bez nawiasów. Jak się nie uda to wywieszam białą flagę

Danusiu ja wyczytałam wcześniej że one nie są częścią samej rabaty ale ja bym ich nie traktowała tylko jako pijawki ale jako część całości. Tu ci dziewczyny fajnie podpowiadały z tymi białymi jeżówkami - one fajnie korespondują z białymi pniami pod warunkiem że gdzieś między nimi pojawia się zieleń. Spróbuj z miskantami jeśli masz na nie ochotę. U mnie jeden rośnie pod okapem domu razem ze spartyną i też daje radę chociaż rzadko udaje mu się skorzystać z deszczu.
Powiem ci co ja pomyślałam ale nie krzycz bo pojawiają się rośliny nielubiane na forum. Samą rabatę wysadziłabym białymi jeżówkami, kocimiętką, szałwią muszkatołową i białymi naparstnicami ale same brzozy też bym wciągnęła do rabaty i po całości obsadziła wokół nich śmiałkiem darniowym- czysty gatunek bardzo się rozsiewa ale odmiany ogrodowe już nie są tak uciążliwe. W śmiałku mogłyby powiewać werbenki patagońskie do spóły z jasieńcem albo zwykłym szczypiorkiem. A na brzozach kremowy hamak brazylijski
____________________
Siejsko czarodziejsko
victoriagos 21:57, 25 lis 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
no i przeklejam nastepne propozycje od Wieloszki

ostrogowiec

biały lub różowy /w nazwie czerwony, ale ma piękny nieoczywisty kolor różu, coś jak Leo Konstancji, malinowy....?/
Kiedy nie kwitnie, ma ładne srebrzyste liście.

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/74/746538/original.JPG
I masz na tej fotce szalwie cardonnę


http://media-cache-ec0.pinimg.com/600x/0f/d7/ef/0fd7ef5fec660b10d92743e8c0363c45.jpg

I wciaż nie rozumiem dlaczego szałwia i czosnki przegraly....
http://www.camboestate.com/gardens/seasons/
____________________
Siejsko czarodziejsko
Tess 22:06, 25 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Gosiu, jak hortensja?
Martwi mnie, że wypuściła listki. Już nie powinna.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
victoriagos 22:10, 25 lis 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
OOOOO witaj

to pnąca zgupiała, zgubiła wszystkie stare listki, i po 3 dniach rozwineła pączki ehhhhh
mam nadzieję że jak ją zawinę słomą i agrowłokniną to przeżyje
____________________
Siejsko czarodziejsko
Tess 22:12, 25 lis 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
To pnąca tak zgłupiała?
A dlaczego chcesz ją owijać?
Masz w ogrodzie duży wygwizdów?

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies