Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Siejsko czarodziejsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Siejsko czarodziejsko

victoriagos 15:15, 15 lut 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
a tutaj są zbliżenia nasadzeń, kolory powstawiałam zbliżone do tego co bym chciała
jeżeli znacie nazwy które by odpowiadały kolorystycznie, proszę podajcie, jeżeli któraś roślina źle rośnie obok sąsiada napiszcie, zależy mi na roślinach bezproblemowych (klimat, opieka, zdrowotność)

____________________
Siejsko czarodziejsko
victoriagos 15:21, 15 lut 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
nie do końca czuję tego lilaka oraz bza czarnego po lewej stronie
może tutaj coś zmienić, do tych nasadzeń po tej stronie nei jestem do końca przekonana





____________________
Siejsko czarodziejsko
Urszulla 17:17, 15 lut 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Zaglądnęłam do tej czarnej rozpaczy
Dostałaś świetną inspirację na łezkę idealnie pasuje na południową wystawę.
Ale czy Twoja łezka musi być tak podwyższona- może jest jakiś powód o którym nie napisałaś.

Ja też mam południową stronę więc wiem że trzeba dobrze dobrać rośliny,
polecam Ci też Jurajski ogród z lawendą (na suche miejsca i słoneczne) i różami (na glinę).

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2954-jurajski-ogrod


Natomiast w dole gdzie masz wilgoć coś planujesz widzę, ale też ograniczyłabym się do kilku rodzaju roślin i je powtarzała a jakimś zestawieniu. A może pod ogrodzeniem żywopłot bukowy ? Derenie też będą fajnie rozjaśniały (te z biało-zielonymi listkami),
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1257-deren-bialy-cornus-alba
a może zakątek brzozowy w jednym roku stworzysz, bo brzozy piją wodę- tu polecam wątek Syli
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii?page=408

a takie coś brzozowe w jednej z naszych szkółek



Powodzenia ja uwielbiam tą część planowania
realizację natomiast trzeba sobie podzielić na etapy,
ja osobiście mówię: co roku jedną rabatę, w zeszłym -zrobiłam trzy
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Madzenka 18:36, 15 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dasz radę!! Wybor masz duży. Ja też mam glinę i podmokly teren.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:03, 15 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Victorio w planie nasadzeń za dużo gatunków. Wszystko co ci się podoba chcesz mieć w jednym miejscu. Czytalaś dekalog Danusi?


1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
bociek 19:29, 15 lut 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Viki

Teren masz trudny, ale z drugiej strony przepiekny widok. Nie zaslaniaj sie na rzeke, bo taki widok to skarb.
Potwierdzam za Dziewczynami, nic na szybko, bo bedziesz sto razy poprawiac. Nie sadz po jednej roslinie - ja poniekad tak robilam zanim tutaj trafilam i sama juz mialam dosyc wlasnego ogrodu bo byl totalny chaos. Zrob sobie liste roslin, ktore Ci sie podobaja, potem sprawdz warunki jakie te rosliny lubia i w ten sposob masz pierwsza selekcje Poza tym musisz sie zdecydowac jaki ma byc charakter Twojego ogrodu, czy nowowczesny i formalny, czy raczej bardziej rustykalny, a moze mieszany... Czy chcesz miec kolorowa ferie barw czy wolisz bardziej stonowa zielen z elementami jakichs 2-3 kolorow.

Niewiele Ci podpowiem bo w projektowaniu jestem cienka jak zebro pchly, ale inspiracje dostalas swietna.
Trzymam kciuki, bo wiem ile sie trzeba naboksowac ze soba, bo i to kusi i tamto neci

Jezeli bedziesz miala jakies pytania odnosnie traw to jestem do dyspozycji - to jest moj konik i w tej grupie roslin czuje sie najlepiej

Nie poddawaj sie i pomiziaj kociambry ode mnie
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Sebek 12:53, 16 lut 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hmmmm....patrzę na ten projekt i nie obraź się, ale czarna rozpacz Nie chodzi mi tu o wygląd rabaty w pierwszym roku, ale wyobrażam ją sobie za 5-10 lat.... Właściwie wszystkie zastosowane tu rośliny po latach to wielkie drzewa lub krzewy.... Byłby z tego niezły busz
Zerknij to tego artykułu - powinno Ci się wiele rzeczy rozjaśnić
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/69-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-3-projektowanie

Tak jak piszą dziewczyny musisz się zdecydować w jakim stylu ma być Twój ogród - dom jest klasyczny, więc minimalistyczna rabaty z samymi roślinami formowanymi raczej nie będą z nim współgrać - dlatego falowane rabaty to trafny wybór Na pewno musisz ograniczyć liczbę gatunków - dekalogu trzeba przestrzegać

Zerknij jeszcze do tego wątku
http://www.ogrodowisko.pl/watek/273-przedogrodek

Nasze ogrody to ciągłe dążenie do doskonałości - odzwierciedlają nasze upodobania i gust - lecz każdy musi sobie to indywidualnie wypracować - mi to zajęło około 3 lat, ale na dzień dzisiejszy wiem, że to jest to Lecz aktualnego ogrodu nie zamierzam zmieniać aż tak
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
victoriagos 17:03, 16 lut 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
dzięki za rady

spokojnie nie obrażam się tak łatwo, a poza tym prosiłam Was abyście zerknęli doradzili i co najważniejsze skrytykowali

Boćku widoku na wodę za żadne skarby nie chce zasłonić, o każdej porze roku jest śliczny, tylko denerwuje mnie wędrujące sitowie, pcha się do ogrodu

Sebku taki był zamiar, wielkie drzewa i krzewy

Marzeno glina i podmokły teren nie jet taki zły, jest sporo roślin które takie warunki lubią, mam nadzieję że dam radę

Urszullo tam tylko dużo śniegu , łezka jest płaska

____________________
Siejsko czarodziejsko
victoriagos 17:12, 16 lut 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Propozycja łezki jest ładna ale nie do końca ją czuję
berberysy nie należą do moich faworytów, są ładne, wytrzymałe i bezproblemowe
nie mówię też nie tej koncepcji, może trzeba się do niej przyzwyczaić (berberysy)

Brzozy są powsadzane wzdłuż ogrodzenia tylko nie przed wodą - zasłonią widok jak urosną

po waszych uwagach - idę zmienić nasadzania/odchudzić, okroić różnorodność


jak już wykoncypuję poproszę znowu o krytykę
____________________
Siejsko czarodziejsko
monteverde 17:27, 16 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Wpadłam z rewizytą jak na razie ludziska fajnie Ci radzą, oni się znają lepiej ja robię nasadzenia na zasadzie to mi sie podoba i wsadzam, ale za bardzo planować nie umiem, będę wpadala i oceniała postep prac pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies