Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Budowa stawu – pozwolenie na budowę

Pokaż wątki Pokaż posty

Budowa stawu – pozwolenie na budowę

GregKrak 14:32, 24 maj 2013

Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 1
Witam,
zamierzam kupić działkę wybudować dom a obok niego wykopać staw o powierzchni około 500 m² i mam kilka pytań:

1. Czy staw mogę wybudować na działce rolnej czy musi być to koniecznie działka budowlana ? Wiadomo że ze względów finansowych lepiej kupić małą działkę budowlaną pod dom a drugą rolną pod staw – tylko czy na rolnej mogę go wybudować
2. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu działki aby spełniała odpowiednie warunki pod budowę stawu – jak ziemia najlepsza, itp. ?
3. Staw o którym myślę będzie stawem zamknięty ( nie przepływowym ) więc czy musze mieć jakieś pozwolenia ? Jeśli tak to jakie ?
4. Czy jeśli staw byłby wyłożony folią, a więc woda z niego nie przedostawała się dalej to jakie w tym przypadku muszę mieć pozwolenia i dokumenty aby go wykopać ?
5. O co pytać w urzędzie lub w Gminie przed zakupem działki abym miał pewność że mogę na niej wykopać staw ?
6. Czy są różnice w wymaganych dokumentach i pozwoleniach między stawem wyłożonym folią a bez niej ? Jeśli tak to jakie ?
7. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie i porady dotyczące budowy stawu oraz formalności prawne jakie musze pod tym kontem załatwić.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
kaisog1 17:00, 24 maj 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
WItaj. W googlach są wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania...

Pomocny link jest tutaj
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 10:59, 28 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw udaj się do Urzędu Gminy w Twoim miejscu zamieszkania i te same pytania zadaj tam - po prostu nie jesteśmy prawnikami, a tu potrzebne są dokładne przepisy wyjaśniające Twoje wątpliwości oraz wiążące zdanie urzędników, którzy powiedzą co i ja masz zrobić oraz jakie dokumenty złożyć.



Potrzebne jest pozwolenie na budowę, ale czy na działce rolnej? Nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jackon 19:49, 28 maj 2013

Dołączył: 27 maj 2013
Posty: 6
staw o tej powierzchni należy do budowli hydrotechnicznych
sam wody w niego nie nalejesz
staw to nie tylko dół z wodą, to też inne budowle mające na celu zasilanie jak i spuszczanie wody ze stawu
czyli projekt, pozwolenie wodno-prawne i cała masa papierków i pozwoleń
ale najpierw trzeba się zastanowić do czego ma służyć tak duży zbiornik, do hodowli jakich ryb?
Gardenarium 19:33, 28 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lemon18 napisał(a)
Hej, mam pytanie czy wykopanie stawu z szczelnym dnem o wymiarach 9x6 może być wykonany bez pozwolenia ? Gdy bez zezwolenia się nie obejdzie to ile mniej więcej będzie kosztowało zezwolenie i plany na budowę ? Z góry dziękuję )
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgorzata_s... 19:33, 28 kwi 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Zgłoszenie w Urzędzie Gminy jest potrzebne.Tam wszystkiego się dowiesz.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
KarolK 13:36, 06 gru 2016

Dołączył: 06 gru 2016
Posty: 5
Oczywiście, że jest, ale wszystko już tutaj opisali, więc nie będę tego powielał
szuira 09:58, 28 gru 2016

Dołączył: 29 lis 2015
Posty: 1
Witam
Nie staraj się o pozwolenie na staw tylko na zbiornik wodny. Dostać pozwolenie na staw będzie ciężko na zbiorki wodny nie powinno być problemu .Przerabiałem to 5 lat temu
Nadia01 10:25, 29 gru 2016


Dołączył: 29 gru 2016
Posty: 1
Pozwolenie na budowę należy mieć jeśli chce się wykopać staw powyżej 50 mk, jeśli będzie mniejszy, to takie pozwolenie nie jest wymagane
mofgar 10:58, 17 sty 2017

Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3
Czyli poniżej 50mk mogę sobie spokojnie kopać i nikt się nie przyczepi?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies