Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Żurawina

Pokaż wątki Pokaż posty

Żurawina

Beefanta 12:43, 25 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2012
Posty: 14
Czy to dobry pomysł, aby żurawinę wielkoowocową 'Pilgrim' posadzić razem z innymi roślinami wrzosowatymi?
...
Na rabacie mam piękną azalię wielkokwiatową, golterie, kostrzewy sine, wrzosy i w centralnym miejscu starego jałowca (szkoda było go usuwać), obo niego posadziłam bluszcze. Roślinki ładnie rosną, mimo ogromu korzeni jałowca, w tym roku chcę posadzić między nimi w.w żurawiny, słyszałam że sprawdzają się na skalniakach.
...
Czy ktoś ma w swoim ogrodzie taką żurawinę?
Jestem niedoświadczoną ogrodniczką i stąd moje pytania.
Czy sadząc żurawinę wystarczy wysypać dołek torfem kwaśnym, czy potrzebne są trociny?
Będę wdzięczna za podpowiedzi...
ukka 18:09, 18 paź 2013

Dołączył: 08 gru 2012
Posty: 15
Mam posadzoną kolekcje żurawin. 5 odmian. Sadziłam w zeszłym roku wiosną. W tym roku na wiosnę je wykopałam i podsypałam dodatkową ilością torfu kwaśnego. Trocin ani kory nie używałam.
Pilgrimy rosną dość intensywnie. Chyba z powodu wiosennego przesadzania owoców prawie nie było.
____________________
ukka
Beefanta 15:36, 27 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2012
Posty: 14
Na początku moje żurawinki miały po parę owocków, ale zanim dojrzały niestety opadły. Może w przyszłym sezonie będzie lepiej...
agneszka 20:33, 15 paź 2014

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Runianka japońska (Pachysandra terminalis)

Toszko a moglabyś wrzucić jakieś zdjęcie? Chętnie bym popatrzyła jak żurawina wygląda.
____________________
kachat 20:33, 15 paź 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Runianka japońska (Pachysandra terminalis)

Dzięki Toszko I też chętnie zobaczę twoją żurawinkę
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Toszka 20:34, 15 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Runianka japońska (Pachysandra terminalis)

Niestety nie są to najlepsze zdjęcia, bo żurawina już zaczęła się przebarwiać, a dodam, że jest zimozielona
To ta krzewinka pod sosną
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ukka 21:48, 05 lis 2015

Dołączył: 08 gru 2012
Posty: 15
Konfitura z żurawiny to nasz ulubiony zimowy przysmak. W tym roku doczekałam się pierwszych zbiorów.
____________________
ukka
ukka 21:50, 05 lis 2015

Dołączył: 08 gru 2012
Posty: 15
Tak wyglądały roślinki tuż przed zbiorami.
____________________
ukka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies