Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Aga 17:35, 15 sie 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Co mozna tu jeszcze dodac ?Dodam ze wrzosy i zurawki tu nie wytrzymuja bo juz probowalam.Rosnie tu lawenda za nia chryzantemy i rozplenica.


____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Ewa777 20:34, 15 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18425
Witam,
chciałabym zmienić swoją rabatkę przed domem (przedogródek). Jest to strona południowa. Bardzo ciepło i dość spokojnie jeżeli chodzi o wiatr. Na razie wzdłuż 1 płotu rośnie tawułka, wzdłuż drugiego 4 fioletowo-różowe hortensje ogrodowe, w półkolu - 3 róże wielkokwiatowe żółte i tuje (nie znam nazwy). W narożniku bez biały pełny





Chciałabym posadzić wzdłuż ścieżki obwódkę z bukszpanu i czymś zapełnić środek (zamiast trawy). Myślałam o lawendzie lub o białych różach okrywowych. Proszę o opinię i rady



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gardenarium 20:38, 15 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
I lawenda i białe róże i różowe jeżówki zwykłe, ciemnoróżowe. Bukszpan bym sobie darowała.

A może bordowa obwódka z ciasno posadzonego berberysu Bagatelle? POdkreślisz pięknie tym kolorem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 22:11, 15 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Małgosik, właśnie tez się zastanawialem nad niektórymi roslinkami
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ATK 22:31, 15 sie 2014

Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 6
popcarol napisał(a)
Ania, a musi tam cos rosnac? Ta borowka jest na tyle blisko, ze jak sie rozroslaby i borowka i cyprysik, to by leżały na sobie

Czym bym sie zajela - zdjelabym darń - trawę - w formie prostokąta pod borówkami i wypełniła ten prostokąt korą. Ładniej i podlewać lepiej

A tak w ogole, to pociagnelabym zywoplot na caly plot, a poletko ze zdjeta darnia pod borowki zrobila na tle zywoplotu juz - czyli borowki odsunelabym od ogrodzenia.

powodzenia!


Witaj Karolino,
Serdecznie dziękuję za odwiedziny i sugestie. Boję się zasadzenia smaragdami całego boku ogrodu, a w zasadzie uczucia klaustrofobii po latach, dlatego też chciałam ten ciąg przerwać. Obecnie posadzone tuje mają w przyszłości za zadanie zasłonić parking. Za cyprysikami sąsiedzi zapewne w niedalekiej przyszłości zbudują drewutnie, którą chciałabym przysłonić z mojego ogrodu jakimś wysokim iglakiem, ale nie jestem przekonana czy smaragdem.Kiedyś jak mi dzieci podrosną posataram się nadać wielowymiarowości mojemu ogrodowi. Teraz po przede wszystkim plac zabaw, boisko . Myślisz, że świerk serbski nana byłby nieodpowiedni?
____________________
ATK
Ewa777 23:24, 15 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18425
Gardenarium napisał(a)
I lawenda i białe róże i różowe jeżówki zwykłe, ciemnoróżowe. Bukszpan bym sobie darowała.

A może bordowa obwódka z ciasno posadzonego berberysu Bagatelle? POdkreślisz pięknie tym kolorem.


Dziękuję, Danusiu, za podpowiedź. Berberys Bagatelle piękny Zrobiłabym obwódkę z kamyków wzdłuż ścieżki, na niej posadziłabym berberys (tylko teraz zastanawiam się, czy zrobić z niego ciągłą obwódkę, czy kształtować w kule z odstępami). A wtedy lawenda będzie pasowała kolorystycznie?
Pomyślałam o tych kamykach, żeby odsunąć trochę berberys od ścieżki, żeby się nie pokłuć podczas przechodzenia A w taką rabatkę z różami i berberysem da się wejść, aby popielić lub coś przyciąć?



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
popcorn 09:56, 16 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ATK napisał(a)


Witaj Karolino,
Serdecznie dziękuję za odwiedziny i sugestie. Boję się zasadzenia smaragdami całego boku ogrodu, a w zasadzie uczucia klaustrofobii po latach, dlatego też chciałam ten ciąg przerwać. Obecnie posadzone tuje mają w przyszłości za zadanie zasłonić parking. Za cyprysikami sąsiedzi zapewne w niedalekiej przyszłości zbudują drewutnie, którą chciałabym przysłonić z mojego ogrodu jakimś wysokim iglakiem, ale nie jestem przekonana czy smaragdem.Kiedyś jak mi dzieci podrosną posataram się nadać wielowymiarowości mojemu ogrodowi. Teraz po przede wszystkim plac zabaw, boisko . Myślisz, że świerk serbski nana byłby nieodpowiedni?


Hej, ale pociągnąć żywopłot nie musisz tujkami, może być coś innego, choćby liściastego - pęcherznice na przykład? czerwona diabolo albo żółta - lutea? nie są drogie, tańsze od szmaragdów nawet - albo jedna albo druga
A te serby gdzie mialyby rosnac - czy tylko 1? I czemu nana - znaczy mały, niski?
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:58, 16 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gardney

odnosnie odleglosci w szopalerze hortensji - moje limelight rosna mniej wiecej o 70-80 cm oddalone od siebie. Wydaje mi sie ze opotimum to bylby 1m, bo te 3letnie wchodza na siebie, a co bedzie dopiero za pare lat
Wiec co 1m, a stworza ladny, gesty szpaler, stykajacy sie galazkami, ale bez krzyzowania - porzynajmniej w pierwszych latach.

pozdrawiam, powodzenia!
____________________
Mój nowy ogródek
A_gawa 10:30, 16 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Jaki powinien być wymiar rabaty na hortensje i miskanty? Do nich ekran cisowy.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
popcorn 20:36, 16 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agnieszko, myślę że ze 2m przynajmniej? 70-80 cm na cisy, z 1-1,2m na hortensje i z przodu jakiś pas trawek, żurawek się zmieści? Trawy na mijankę z hortkami?

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies