Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Marcin89 17:30, 19 paź 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2178
Jak zwykle w niedzielę naszło mnie na "malowanie" .




Mam taki pomysł by wejście na taras zasłonić kratką na pnącza i nawiązać jej stylem do wykończenia balkonu.

Rośliny:
1. Hortensja bukietowa 'Bobo'
2. Miskant chiński 'Morning Light'
3. Róża pnąca i powojnik
4. Bukszpan
5. Lawenda
6. Żurawka jasnożółta
7. Żurawka bordowa
8. Żurawka karmelowa

Oczywiście dużo tu niedociągnięć, więc czekam na opinię właścicielki rabaty i Waszą .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 21:15, 19 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ciekawy pomysł Marcina.
Ja miskanta z końca dorzuciłabym do pozostałych, bo zasłoni okno, zakończyła hortensjami, bo są niewysokie.
I lawenda tam w cieniu nie da rady, coś innego trzeba dać, chyba że lawenda od strony tarasu, jeśli dotrze tam sporo słońca.
Ja mam jeszcze propozycję, by zamiast kratki z pnączami dać w tym miejscu drzewo-kulkę na pniu. Tak na środku tej końcowej części rabaty. Można wtedy pod drzewem też dać kulki bukszpanowe luźno.
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 22:51, 19 paź 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2178
No właśnie te niedociągnięcia to lawenda w złym stanowisku, brak konkretnego rozmieszczenia roślin, brak drzewka na pniu. Coś można by tu poprzesuwać, pozamieniać. Zamiast żółtej żurawki może być żółty berberys itd.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 22:54, 19 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin89 napisał(a)
No właśnie te niedociągnięcia to lawenda w złym stanowisku, brak konkretnego rozmieszczenia roślin, brak drzewka na pniu. Coś można by tu poprzesuwać, pozamieniać. Zamiast żółtej żurawki może być żółty berberys itd.


jak już jest jakaś koncepcja to łatwiej coś wybrać, poprzestawiać, pozamieniać,
a te żółte żurawki to miałby tam dobrze, bo generalnie przypalają się na słońcu
można też jakiś kolor żurawek zamienić np na turzyce
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 22:57, 19 paź 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2178
Ja bardzo lubię żółte żurawki i czytałem tu nieraz, że one mogą rosnąć tylko w cieniu. Skarbnica wiedzy praktycznej dla ogrodników .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 22:59, 19 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin89 napisał(a)
Ja bardzo lubię żółte żurawki i czytałem tu nieraz, że one mogą rosnąć tylko w cieniu. Skarbnica wiedzy praktycznej dla ogrodników .


no i to doświadczenie innych jest najważniejsze
bo teorię, to można wszędzie poczytać
a jak w życiu, to wie tylko ten kto przepraktykował
jak takich jest wielu, to już można wyciągnąć dla siebie wnioski
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 23:05, 19 paź 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2178
Exactly
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
horcia 20:49, 21 paź 2014


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Malgosik napisał(a)
Ciekawy pomysł Marcina.
Ja miskanta z końca dorzuciłabym do pozostałych, bo zasłoni okno, zakończyła hortensjami, bo są niewysokie.
I lawenda tam w cieniu nie da rady, coś innego trzeba dać, chyba że lawenda od strony tarasu, jeśli dotrze tam sporo słońca.
Ja mam jeszcze propozycję, by zamiast kratki z pnączami dać w tym miejscu drzewo-kulkę na pniu. Tak na środku tej końcowej części rabaty. Można wtedy pod drzewem też dać kulki bukszpanowe luźno.
Dzięki jesteście cudowni. A jakie drzewko byś proponowała? Czy te hortensje nie będą za niskie, moze lepsze limelight będą tworzyły najwyższe pietro.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Malgosik 21:13, 21 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
horcia napisał(a)
Dzięki jesteście cudowni. A jakie drzewko byś proponowała? Czy te hortensje nie będą za niskie, moze lepsze limelight będą tworzyły najwyższe pietro.


tylko jak Limelight urosną na 1,8 m to zasłonią okno
przy domu dałabym nieduże, kuliste, szczepione drzewo, np. miłorząb Mariken, albo wiśnia Umbraculifera, ale nie może być niewysokie, taki wypierdek, tylko wyższe, szczepione np na 2 m.
Może ktoś jeszcze podpowie coś innego
____________________
Ogród na glinie
LusiSylwia 21:37, 21 paź 2014


Dołączył: 21 wrz 2014
Posty: 40
bardzo proszę o pomoc przy obsadzeniu i przerobieniu mojej rabatki znajdującej się naprzeciwko wyjścia z domu to mój widok na ogródeczek po otwarciu drzwi.

Po lewej stronie patrząd na 1 zdjęcie długi wjazd który niestety musi zostać, chciałabym zlikiwdować chonik a pod garazem (na wprost tu gdzie ślady po basenie) może jakieś ciurkadełko lub coś małego ala oczko mini. Proszę o pomoc porady i czekam na sugestie dot obsadzenia .

i od drugiej strony


Jest to miejsce słoneczne.
____________________
Swojski zakątek Lusi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies