Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 17:40, 08 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze dodam takie moje przemyślenia :

Nie każdy ogród musi być idealny, ma się podobać właścicielowi, jeśli go sam stworzył. A jak się mu nie podoba, to przerabia i tak w nieskończoność. Czasem warto powierzyć ogród zawodowcom i wtedy zaoszczędzisz na błędnych decyzjach i nieuzasadnionych zakupach. Musisz znaleźć projektanta, któremu zaufasz i jego realizacje się podobają.

Czasem po projektantach nie można się też niczego dobrego spodziewać, bo nie umieją projektować.
Ważne żeby każdy trafił na swojego klienta i żeby każdy był zadowolony.

Jednemu podoba się to, a innemu co innego. A co się komu podoba? to rzecz gustu.

Na pewno ogrodowisko w wielu osobach wyrobiło całkiem inny gust niż mieli na początku Myślę też, że ku lepszemu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katarzynkak 19:25, 08 sty 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Danusiu,
czy mogłabyś mi pomóc w rabacie "na przestrzał"?
Jest tam szambo, częsciowo jest zaciemnione, naprawde nie potrafie tam nic sensownego wymyśleć
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Janina 09:13, 09 sty 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Gardenarium napisał(a)
Jeśli bardzo faliste, to trzymaj się falistych.

Jeśli są koła albo część koła, to mogą być proste. Czyli układ mieszany.

Ogród może też być podzielony żywopłotem, grupą roślin i wtedy część ogrodu jest w innym stylu a druga w innym.

Ale to jest dość trudne do wyważenia dla amatora, stąd są projektanci jak ja . Przecież też musimy pracować. i zarabiać.

Moje rabaty są lekko faliste, nie mam jakiś wielkich wywijasów ale jedna rabata przed domem jest prostokątna bo taka wyszła przestrzeń między podjazdem a ścieżką do domu, dlatego moje pytanie. Poza tym podjazd, taras, wejście do domu wszystko jest prostokątne. Wiem, że najlepiej aby tym zajął się projektant, uniknęła bym tylu błędów ale jak pomyślę że musiała bym wszystko co już zrobiłam zrównać z ziemią i zacząć od początku to jestem przerażona i nie wiem czy dała bym radę
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Zuza 11:11, 09 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Gardenarium napisał(a)
Jeśli bardzo faliste, to trzymaj się falistych.

Jeśli są koła albo część koła, to mogą być proste. Czyli układ mieszany.

Ogród może też być podzielony żywopłotem, grupą roślin i wtedy część ogrodu jest w innym stylu a druga w innym.

Ale to jest dość trudne do wyważenia dla amatora, stąd są projektanci jak ja . Przecież też musimy pracować. i zarabiać.


Ano właśnie tylko kłopot jest taki, że Tobie Danusiu bardzo chętnie bym zleciła projekt ogrodu (albo przynajmniej jego części) bo znam efekty Twojej/Waszej pracy ale obawiam się, że zdalnie to się nie uda a w innym przypadku zabiją mnie koszty dojazdu Twojej firmy do mnie. W swojej okolicy szukałam kogoś kto mi pomoże- akurat w ogarnięcu tej rabaty na początek i.... nikomu się nie chce przyjechać do "takiej drobnej robótki". Nawet teraz zimą

Pewnie, że satysfakcja z własnoręcznie zaprojektowanego ogrodu jest większa ale największa jest wtedy gdy ten ogród własnej roboty jest jeszcze przy tym zachwycający
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Gardenarium 13:19, 09 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Stąd uruchomiłam projektowanie przez internet http://www.gardenarium.pl/oferta/projektowanie-ogrodow-przez-internet

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
katarzynkak 14:23, 09 sty 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Danusiu,
jeśli znajdziesz chwilę, to zapraszam do mojego wątku.
Właśnie wruciałam rzut z góry tego feralnego miejsca :-/

pozdrawiam Cie serdecznie
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Werbena 14:36, 09 sty 2014

Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 18
Gardenarium napisał(a)


Jeśli usuniesz murek to jakim sposobem zrównowazysz róznicę poziomu domku, a pozostałej części? Domek się może przewrócić.

Ja bym to pozostawiła, tylko ładnie bluszcz przycięła, wypoziomowała teren przed bluszczem i wtedy posadzić hortensje.



Żółte kulki na pniu to trzmielina fortunego Emerald'n. Gold.


Przy ścianie domu jest chodnik szerokość ok 80 cm, a dalej bluszcz ok 1m. Domek letniskowy jest dość wąski i wysoki, chciałabym posadzić coś co choć trochę zrównoważy te dysproporcje. To jest zachodnia strona, dość wietrzna. Może to zdjęcie lepiej zobrazuje (jest stare ale nie mam lepszego). Co to jest 1, 2 i 3? Tu gdzie 3 rosną świerki - dwa zwykłe i jeden picea omorika. Między dwójką a bluszczem musi być przejście na tyły. Czy te trzmieliny nie mogłyby być tam, gdzie bluszcz, a pomiędzy nimi może lawenda. Tylko nie wiem czy to odpowiednie warunki dla niej. Słońce jest od ok. 14 do wieczora.

Zuza 17:03, 09 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Gardenarium napisał(a)
Stąd uruchomiłam projektowanie przez internet http://www.gardenarium.pl/oferta/projektowanie-ogrodow-przez-internet


Danusiu to cudnie! Nie wiedziałam! W takim razie wieczorem siądę i napiszę co potrzebuję Bardzo się cieszę!!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Gardenarium 17:41, 09 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
katarzynkak napisał(a)
Danusiu,
czy mogłabyś mi pomóc w rabacie "na przestrzał"?
Jest tam szambo, częściowo jest zaciemnione, naprawde nie potrafię tam nic sensownego wymyśleć


Masz tak



No to na szybko może tak?



1 - ekran strzyżony iglasty dość niski koło metra
2 - niska irga Major, płozy się po ziemi i dalej za szambem też zaznaczyłam jej linię
3 - Platycladus orientalis 'Aurea Nana' 5 szt
4 - może żurawka 'Berry Smoothie' - kilkanaście szt
5 - donice z roślinami sezonowymi lub trawami Hakonechloa macra 'Aureola' 3 szt
6 - Hakonechloa macra 'Aureola' 8 szt
7 - Hydrangea paniculata - dowolna odmiana 3 szt
8 - Fagus 'Rohan Obelisk' lub inne drzewo np Ginkgo biloba 'Pendula', Prunus 'Kanzan'.

Na szambie kamyki w ekobordach lub w ramce z kostki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuza 21:30, 09 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Wysłałam maila .... a nawet 3 bo się rozpędziłam Super pomysł z tym projektowaniem przez internet!!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies