Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

paula23 15:11, 02 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Zdjęcia trawek:

i

Proszę nie zwracajcie uwagi na resztę bo wszystko jest dopiero w trakcie "robienia się" obwódka,trawnik itd Trawki wyglądają na maleńskie bo je przyciełam były strasznie "zmierzwione".
____________________
Paula Moje trudne początki
Gardenarium 15:11, 02 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
frezja napisał(a)
Mam prośbę...co z tą "rabatą" zrobić czyli jak ją przerobić.Znajduje się wzdłuż chodnika prowadzącego do domu...czy iglaki zostawić czy coś dosadzić??a może całkowita demolka??








Zdemolować najpierw to co małe, znaczy wysadzić do donic turzyce małe iglaki i pokazać zdjęcie to co zostało, wtedy powiem co jeszcze wysadzić.

Pokazać schemat rzut z góry potem, po demolce, jak będą tylko większe rośliny., Z wymiarami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:13, 02 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Rabata jest cała sina i zielona, każda roślina prosi - "spójrz na mnie", a dla mnie gwiazdą tej rabaty jest niebieski niwaki i on powinien zaistniec tutaj jako gwiazda, chociaż jest trochę za mały na tak wielkie miejsce. Pokaż potem. Albo najpierw schemat nasadzeń co tu masz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frezja 15:31, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Jesteś Danuś niezastąpiona..kończę kawę i biorę się za demolkę)już się cieszę,jak małe dziecko.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Izolda 15:33, 02 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Paula, wyobrażałam to sobie inaczej, dobrze, że dałaś zdjęcia. Tu nie pasują ani tulipany, ani czosnki. Nie tylko do stylu, ich zasychające liście będą szpecić.
Jak chcesz iść w styl niby japoński to pomyśl o azaliach japońskich, z bukszpanów można uformować takie poduszkowe formy podobne do azalii w ojczyźnie. Zobacz na forum w " ogrody na świecie" zdjęcia chińskich i japońskich ogrodów. Da się to zrobić, trzeba szukać zamienników i odpowiednich roślin. Widuję w szkółkach świetne odmiany sosen gęstokwiatowych, nawet bez formowania wyglądają pięknie. Tu brakuje czegoś dużego i śmiałego pomysłu.
____________________
paula23 15:53, 02 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Izoldo dzięki za wskazówkę, azalii japońskich mam już sporo w ogrodzie na tej rabacie są : zaczynając od trawek, 2 małe świerki kule, jodła koreańska, za tym korzeniem magnolia przed nim cyprysik i klon czerwony w nogach irga. Dalej 2 azalie, wierzba pendula, 4 tawuły, 2 żarnowce, 4 azalie japońskie, druga magnolia, 10 szt lawendy.

Planuje dodać do wszystkich rabat bukszpany kuleczki i trawy (turzyce) ale czekam na dokończenie ostatniej rabaty żeby tak hurtem zamówić.

Rzecz w tym że odstępy miedzy trawkami to około 30 - 40cm i nie bardzo widzę jak tam dosadzić azalie czy bukszpany bo wydaje mi się że mało miejsca a chciałam to jakoś ożywić bo w tym grysie są prawie niewidoczne
____________________
Paula Moje trudne początki
Izolda 16:22, 02 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Rany, to tam będzie busz jak to wszystko urośnie. Lepiej nie wsadzaj tam nic więcej. Raczej pozamieniaj na inne.
____________________
paula23 16:41, 02 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Raczej starałam się zachować odpowiednie odległości jedynie jodła koreańska jak już wyrośnie to będę musiała kulki świerki przesadzić, cyprysika chce ciąć na takiego 1,5 m a klon palmowy ma być max.2m. Magnolie będę chciała prowadzić w formę pienną, azalie mają około 1,5 wokół siebie a reszta to raczej mniejsze i też wydaje się się że wystarczy, wierzba jest na skraju bo ma "wychodzić za rabatę".
Rabata ma jakieś 8m x 6m

Czyli nic do trawek nie dosadzać?
____________________
Paula Moje trudne początki
paula23 16:43, 02 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Nie umiem edytować a nie dodało mi się zdjęcie dlatego post pod postem. Wybaczcie
____________________
Paula Moje trudne początki
frezja 18:11, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gardenarium napisał(a)


Zdemolować najpierw to co małe, znaczy wysadzić do donic turzyce małe iglaki i pokazać zdjęcie to co zostało, wtedy powiem co jeszcze wysadzić.

Pokazać schemat rzut z góry potem, po demolce, jak będą tylko większe rośliny., Z wymiarami.


Danusiu...już po demolce...ciężko było ale pomógł mąż i poszłooo.Wymiary rabaty to: długość czyli wzdłuż chodnika:4,5.Środek 3,10 i boki 1,90.






____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies