Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Izolda 21:33, 02 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Wow, od razu lepiej wygląda ta rabata.
____________________
frezja 21:36, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Też tak uważam...tylko pusto jakoś..w godzinę byliśmy gotowi
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Daria 21:47, 02 wrz 2015

Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 50
Witam

chciałabym wyrównać te wcięcia (poszerzyć) jednocześnie dosadzając z przodu coś rozjaśniającego, od 9 do 14-tej jest tam słońce później już cień
myślałam o rozchodnikach, cos co byłoby ładne w lecie, po tym jak przekwitną rododendrony strasznie tu nudno i ciemno

te dwa zdjęcia to jeden ciąg, ten rododendron na pierwszym zdjęciu z prawej strony to ten sam na skraju na drugim zdjęciu (rododendrony kwitną na czerwono i biało)

bardzo proszę o poradę



Izolda 22:08, 02 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Daria, trzeba trochę tą rabatę poszerzyć i podsadzić trawami jasnymi, carex Evergold albo limonkowymi żurawkami. Trochę miejsca można przeznaczyć na jednoroczne begonie, do tego jasne krokusy, tulipany na wiosnę. Od razu będzie weselej. Może jeszcze wciśniesz trzmieliny na pniu białozielone. Co do kolorystyki to raczej wybieraj biały, limonkę, żółty raczej nie będzie pasował.
____________________
Izolda 22:16, 02 wrz 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Frezjo, teraz dopiero widać szkielet rabaty, trzeba użyźnić glebę i dodać biżuterię, a może jeszcze coś zmienić, sama jestem ciekawa co Danusia zaproponuje, myślę, że będzie pięknie.
____________________
frezja 22:27, 02 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Też myślę,że będzie pięknie
____________________
Ewa - Ogrodowy song
kamila66 11:19, 03 wrz 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Mania0 napisał(a)
Witam wszystkich
Mam ogromną prośbę, doradźcie jak uzyskać taki efekt (chodzi o sosnę), jakiś specjalny gatunek? To jest jedna czy dwie? Może jakieś inne iglaste drzewko?

Miały być brzozy.. no ale niestety.


Witam Wszystkich!
To mój pierwszy post na ogrodowisku ale podczytuje Was od jakiegoś roku. Podziwiam wasze piękne ogrody

Moim zdaniem to sosna gęstokwiatowa UMBRACULIFERA
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
frezja 15:57, 03 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Izolda napisał(a)
Frezjo, teraz dopiero widać szkielet rabaty, trzeba użyźnić glebę i dodać biżuterię, a może jeszcze coś zmienić, sama jestem ciekawa co Danusia zaproponuje, myślę, że będzie pięknie.


Dzisiaj dokupiliśmy ziemię...dużo ziemi,do tego kompost własnej produkcji i poprawiamy,użyźniamy a w między czasie zerkam,co mi Danusia szykuje
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Daria 20:21, 03 wrz 2015

Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 50
Witam,
jeszcze raz cały układ do zmiany, p. Danusiu proszę o pomoc

czerwoną linia zaznaczyłam ile mniej więcej chce wyrównać wcięcia
tak jak pisałam wcześniej chciałabym cos jasnego bo w lecie ciemno tu i trochę nudno, słońce od 9 do 14 mniej więcej

na pierwszym zdjęciu nie mam pojęcia, Izolda pisała o żurawkach, ale trochę się ich boję, tzn nie mam do nich ręki trzmieliny nie zmieszczę tam,
dziękuję za wskazówki Izolda, też myslalam o tulipanach botanicznych
na zdjęciu nr 2 moze rozchodniki i miskant zebrinus ?

zdjecie nr 3 - to drzewko i róże będą przesadzone, myślałam o hortensjach bukietowych little lime - dorastają do 1,2 m maksymalnie
na ostatnim zdjęciu widać całość z 1 i 2 zdjęcia

Będę wdzięczna za wszelkie pomysły

zdjęcie 1 - długość ok 3,5 m


zdjecie 2 - ok 6 m



i zdjecie 3 - od drzewka w kółku ok 3 m


A_gawa 14:53, 04 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Jest to prawa strona działki od tarasu (południe). Chciałabym odgrodzić się od siąsiada 'Smaragdami'. Myślałam o świerkach serbskich, ale chyba będą za wysokie.
Czy Smaragdy pociągnąć do końca? Za brzezinką też?
Jak radzicie?

____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies