Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Szanta 19:10, 13 lip 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 37
anna_t napisał(a)
zobacz sobie śmiałka darniowego

W ktoryms watku, chyba byl to ogrod Dominiki, czytalam o tym, ze smialek darniowy rozsiewal sie po calym ogrodzie.Z tego powodu zrezygnowalam z niego.Jednak widzialam, ze w wielu ogrodach wystepuje
____________________
Ilona Tyle radości ile rozterek i dylematów
kowal11 22:10, 13 lip 2016

Dołączył: 06 wrz 2015
Posty: 12
Proszę podpowiedzieć czym obsadzić donice z bonsai czy berberys czerwony admiration będzie pasował może jakieś trawy ???
____________________
kowal http://www.ogrodowisko.pl/watek/7072-ogrod-z-donica
ewwa 10:24, 14 lip 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
z tym bonzajem dałabym trawę hakonechloe (jest zielona i z żółtym paskiem).
Widzę, że masz o podobnym pokroju białawe trawki na niższym pietrze rabaty razem z tujami czy bukszpanem- to hakone zielone w takim razie, (sadzenie naprzemienne nie jest dobre kompozycyjnie...)
Berberysy nie pasują mi do bonsai, ale przydałoby się dodać, moim zdaniem, coś z kolorem.. może płaskie azalie?
Aneta1309 11:06, 14 lip 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Ja bym tam widziała jeden gatunek traw raczej zielonych. Tak bardziej minimalistyczne mi się tu widzi.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 11:07, 14 lip 2016


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Można by jeszcze jakieś niskie cebulowe jesienią tam wsadzić
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
ewwa 12:47, 14 lip 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
Aneta1309 napisał(a)
Można by jeszcze jakieś niskie cebulowe jesienią tam wsadzić

w przypadku samych traw - jak najbardziej - świetny pomysł bo przykryją trawy przekwitające np szafirki, albo krokusy
druga opcja to te płaskie prawie płożące azalie - byłoby dwa w jednym: wiosną kolor a potem zielono
(i ujednolicić tę dolną rabatę albo trawki albo kulki....)
kowal11 12:57, 14 lip 2016

Dołączył: 06 wrz 2015
Posty: 12
Dziewczyny kochane jesteście


U mnie misz - masz kulki i trawki na przemian. Też mi się wydaje że ten berberys coś nie pasuje do calości.
____________________
kowal http://www.ogrodowisko.pl/watek/7072-ogrod-z-donica
gosia_w_ogro... 16:48, 16 lip 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogrodowe porażki

Pani Danusiu! Co mam zrobić z tą kompozycją? Dołożyć wrzosy i 2 azalie w tym samych kolorze, bo jest tylko jedna sztuka na środku? Czy trzmielina może zostać w tym kwaśnym środowisku czy ją raczej przesadzić w inne miejsce?Chciałabym przy okazji ściółkowania poukładać wszystko jak trzeba...

____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
Gardenarium 16:49, 16 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta rabata całkowicie jest do wywalenia. Poza jednym iglakiem, najlepszym, ten do wymodelowania, reszta co ładnie wygląda - do przesadzenia, przeorganizowania. Szmata przede wszystkim do usunięcia, ze szmatą nie doradzam
Pokaż zdjęcie, że ściągnięta

To zupełnie przypadkowe zbiorowisko roślin jedynie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
00:06, 17 lip 2016
Co mogę wsadzić w drewniane donice na tarasie, 60 cm średnica, ocieplone styropianem, chciałabym coś zimozielonego by cieszyło oko, czy mogą to być bonsai z sosny, może macie jakieś pomysły?

Są dwie donice i chciałabym by pasowały do siebie,
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies