Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

mala_myszka 19:59, 18 mar 2017

Dołączył: 06 mar 2017
Posty: 4
Witam,
Bardzo podoba mi się Twoj projekt. Proszę o napisanie jakie rośliny zostały narysowane, bo nie uzyskałam odpowiedzi
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/134/1344452/original.jpg
frezja 20:07, 18 mar 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
mala_myszka napisał(a)
Witam,
Bardzo podoba mi się Twoj projekt. Proszę o napisanie jakie rośliny zostały narysowane, bo nie uzyskałam odpowiedzi
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/134/1344452/original.jpg

Te żółte to chyba klony. Bordowo ubarwiony to może być Klon pospolity 'Royal Red', pięknie kwitnąca wiosną Amanogawa lub też wiśnia Nigra. Poszperaj po wątkach; przejrzyj realizacje szefowej. Pytaj dziewczyn. Dołem żurawki itd.
Gdzieś "chodzi" po wątkach "żelazna lista roślin" szefowej.Jak znajdę, dam znać.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
anilewe 15:04, 19 mar 2017

Dołączył: 18 mar 2017
Posty: 2
Witam, doradźcie proszę:
mam 2 donice wokół tarasu w kształcie litery L, chciałbym posadzić w nich kule z bukszpau nie wiem co dołączyć do niego by nie było za pusto, donice planuje wysypać kamykiem.
Myślałam by dać po 2 kuli na prostych odcinkach a na "zgięciu" cos w żywszym kolorze.
Taras jest od południa-prez cały dzień praży słońce.
Ktoś ma może jakieś propozycje??? Jestem na samym początku aranzacji ogrodu
LewOgrodowy 18:39, 19 mar 2017


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Mam do zagospodarowania trójkątną rabatę usytuowaną w kącie dwóch ścian. Stanowisko jest półcieniste, przez chwilę dociera słońce. Praktycznie z 4 stron są mury, tylko od strony początku chodnika jest dostęp słońca (mniej więcej w połowie napisu "ogrodowisko.pl"). Wymyśliłam tam klasyczne zimozielone nasadzenia:

1 - prawie centralnie trzmielina na pniu 'Emerald'n Gold'
2 - po całości kule bukszpanowe
3 - pomiędzy bordowe żurawki

Wymiary rabaty:

bok A - 2,20 m
bok B - 3,40 m
bok C - 4,00 m

Proszę o radę, czy tak może być. Z góry dziękuję.



____________________
Monika
martika 10:40, 20 mar 2017


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Mam dwa pytania do 2 miejsc.

1. Miejsce na rabatę obok schodów wejsciowych do domu. Wym: 185X100cm.Na zdjeciu będzie widoczne towarzystwo tego miejsca. Myślała o czymś zimozielonym, gdyz jest to wejscie i chce aby cały czas bylo zielono. Moze cis elegantissima i cos na pniu? Strona wschodnia.
Latem za stożkiem sa miskanty ML, a pod serbami dalej hortensje Limki. wzdłóż muru Umbry.
2. Chcę oddzielić ogród od podjazdu, ktory mus być poszerzony, ale zastanawiam sie co posadzić na koncu podjazdu. Myslałam o serbach, nie wiem sama.wrzucam zdjęcie:
Wzdłuż siatki będzie dosadzony żywoplot, dalej planuję ogródek w skrzyniach.A le najpierw chcę fajnie odgrodzic podjazd, wszystko widac z ulicy.strona wschód.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
SabinaSz 14:31, 20 mar 2017


Dołączył: 17 mar 2017
Posty: 18
Moi kochani ponawiam prośbę - Ktoś, coś, jakieś pomysły?
Będę wdzięczna
bartek_s1992 14:43, 20 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Witam !

Wiosna coraz bliżej więc trzeba zabierać się powoli do pracy w swoim ogordzie. Posiadam dwie alejki jak na zdjęciach poniżej, chciałbym je jakoś urozmaicić, aby nabrały niepowtarzalnego wyglądu.
Zdjęcie 1 - planuję dosadzić nowe krzewy, położyć nową agrowłókninę i wszystko od nowa przysypać korą. Tylko pytanie jakie krzewy najlepiej będą pasowały w tym miejscu ?
Zdjęcia 2 - proszę o jakieś propozycje np, czy pozbyć się tego trawnika i wysypać jakiś kamień czy może coś innego ?

martika 15:06, 20 mar 2017


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Bartek jesli chodzi o 2 zdjecie to moim zdaniem pozbyć sie trawnika, przemyśleć nasadzenia i może wysypać kmykiem lub korą.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
skarabeusz 15:09, 20 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Marta, też będę robić przy wejściu. Mnie się podoba drzewko na pniu (jakaś kulka)podsadzone samymi bukszpanami.


____________________
Magdalena Enklawa w mieście
bartek_s1992 15:22, 20 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
martika napisał(a)
Bartek jesli chodzi o 2 zdjecie to moim zdaniem pozbyć sie trawnika, przemyśleć nasadzenia i może wysypać kmykiem lub korą.


Nie będzie za dużo tej kory i trawnika jak już mam dwa takie pasy w ogordzie z korą i jeden pas z białym kamieniem ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies