Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

kaba303 23:28, 11 cze 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 50
Asisko_2005 napisał(a)
kaba u mnie 12, takie objawy są na jednym póki co.

A takie były piękne i ze sprawdzonego źródła
Zobaczę do niedzieli co będzie, na razie niczym nie zasilałam po posadzeniu, ale może coś powinny dostać ?
____________________
Grazka
Asisko_2005 10:33, 12 cze 2013


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Danusia mowiła, ze mlodym roslinom sie nie podsypuje nic.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Gardenarium 23:28, 12 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Asisko_2005 napisał(a)
Danusia mowiła, ze mlodym roslinom sie nie podsypuje nic.


To niezupełnie tak, nie młodym tylko świeżo posadzonym, zwłaszcza kopanym co nie mają korzeni - o to chodziło.

Jak są młode, a mają 100% korzeni, to dwa tygodnie po posadzeniu można nawozić, ale to podsypywanie to o d. potłuc bo i tak rośliny nie pobiorą, granulki sobie leża i co świerkowi po nich? Podlewamy nawozem dolistnie, płynnym.

Albo mieszamy granulki lekko z glebą i rozpuszczamy podlewając z węża.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaba303 23:40, 12 cze 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 50
Gardenarium napisał(a)


To niezupełnie tak, nie młodym tylko świeżo posadzonym, zwłaszcza kopanym co nie mają korzeni - o to chodziło.

Jak są młode, a mają 100% korzeni, to dwa tygodnie po posadzeniu można nawozić, ale to podsypywanie to o d. potłuc bo i tak rośliny nie pobiorą, granulki sobie leża i co świerkowi po nich? Podlewamy nawozem dolistnie, płynnym.

Albo mieszamy granulki lekko z glebą i rozpuszczamy podlewając z węża.

Dziękuję Danusiu, czy Pinivit może być czy lepiej florovit do dolistnego?
____________________
Grazka
Gardenarium 23:58, 12 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Florovit i Pinivit w sumie. I to i to, choć osobiście traktuję Florovitem

Ale świerk może mieć chorobę grzybową, więc ważniejszy jest jakikoliwek fungicyd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dajana 00:12, 13 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Nie straszcie mnie bo ja też mam świeżo posadzone świerki od dwóch tygodni Na razie niczego podejrzanego nie ujrzałam .oprócz przyrostów .Moje też były kopane ale niczym nie posypywałam Jedynie podlewam .Czy mrówki mogą zaszkodzić? zauważyłam bardzo duzo mrówek nie podoba mi się ich ilość
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Gardenarium 07:05, 13 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i dobrze, że tylko podlewasz, tego im teraz potrzeba. Jak się ukorzenią i zaczną na dobre rosnąć wtedy można pomyśleć o nawożeniu, ale też ciśnienia nie ma. Jak dałaś dobrą glebę w dołek to będą rosły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Asisko_2005 22:54, 13 cze 2013


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332

Czyli sprawdza sie przysłowie''nadgorliwośc gorsza od faszyzmu'' chciałam aby urosły od razu metr. Danusiu wczoraj z Beatką _S doszłysmy do wniosku, ze mój świerk na fotce to nie serb, tylko najzwyklejszy świerczek.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
BEATA_S 08:50, 02 sie 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123

Kopiuję pytanie Martiki, bo ja też jestem zainteresowana odpowiedzią. Mam to samo z 2 świerkami i nie wiem czy to już koniec Świerk wygląda tak jak na zdjęciach, ma oklapnięte igły i ....jak stoi ....tak zasycha. Jak się przejedzie ręką po gałązce to igły zostają w rękach...
Ja pryskałam na grzyba, ale chyba nic z nich nie będzie.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1259-swierk-serbski-picea-omorika?page=24
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
martika 21:03, 02 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Świerk serbski - Picea omorika

Ratujcie mojego serba. Wygląda tak:



Dla porównania swierk obok wyglada tak


Jeszcze zdjecie całości:


Dzisiaj spryskałam na przedziorka, ale nie mam pojęcia co to?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies