Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Bogdzia 20:02, 23 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Luki napisał(a)


Bożenko to jeden z 3 moich 'najcenniejszych' liliowców, na zdjęciach był ładniejszy, ale takiej kolorystyki mimo wszystko szukałem i jestem zadowolony.
Również pozdrawiam


Nie dziwię sie ,jest się czym zachwycac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 22:24, 23 lip 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
No cóż.. woda w basenie miała 28 stopni
Ale paradę liliowców , lili (Big Brother miodzio i tak inna też) oraz żurawek obejrzałam. Żurawki Ci porządkują przestrzeń i czynią ogród spójny stylowo.. tak sobie pomyślałam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Luki 14:58, 24 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bogdziu miałem w tym roku przytransportować dużo nowych liliowców, głównie siewek, ale nie udało się... widocznie Pan E nie chciał mnie u siebie Tak zamówie sobie tylko kilka jak co roku.

Aniu no woda miała bo teraz leje i siąpi descz. Nalało dużo i może przestać, dla mnie wystarczy. Nie ważne czy będzie lało 1 dzień czy cały tydizeń... po dwóch ciepłych dniach i tak muszę podlewać bo wszystko poleci jak przez sito.

Żurawki Ci porządkują przestrzeń i czynią ogród spójny stylowo.. tak sobie pomyślałam

Tym wylałaś litry miodu na moje serce w końcu ktoś zauważył mój główny cel zmian. Dziękuje CI za to bardzo, bo wiem że mix roślin, brak plam roślin i dziesiątki kolorowych żurawek mogą zrobić niesamowity bałagan, ale tymi kolorowymi obwódkami chciałem 'zjednoczyć' wszystkie rabaty i ogród mimo kolorystycznego szaleństwa. Specjalnie dla Ciebie ostatnie niepokazywane liliowce... miały być na zime

The Joy of Beauty


Forbidden Desire


Havenly Ping Fang


I w pełni rozbity Chick Dig It

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 15:29, 24 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
W mocnym deszczu zmarnowany wybrałem się w ostatnie miejsce z zamiarem kupienia ładnych hortensji.
Udało się i to aż bardzo bardzo a wczoraj chciałem zdesperowany kupić ponad połowe mniejsze za wyższą cene. Mogłem w sumie 4 zabrać.


Tutaj taka zajawka miejsca gdzie będą rosły z Rh trawami i żurawkami... możliwe, że na początek rabaty wskoczą moje przeklęte miniaturowe iglaki, wsadziłbym 3 o żółto przebarwionych igłach, a dzięki temu rabata z mini iglaczkami poszłą by w zapomnienie, co cieszyło by mnie ogromnie.
Jak ktoś widzi węża ogrodowego to właśnie linia rabaty ('wonsz' ogrodowy jako wyznaczanie rabat rządzi )


Cała rabata będzie miała 20 metrów jednak ta szeroka część połowe z tego. Najlepsze były negocjacje pomniejszania trawnika... wyznaczyłem rabat dużo większą niż na zdjęciu co spotkało się z ogromnym sprzeciwem z wielkim bólem pomniejszyłem rabate do planowanych wymiarów... wszysycy zadowoloeni Gdybym od razu wyznaczył docelowy wymiar też musiał bym pomniejszyć na moją niekorzyść

Teraz trzeba jechać po granit i wyrywać trawnik... troszke pracy będzie, a muszę się z tym bardzo dość szybko uporać.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Nallar 15:40, 24 lip 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Łukasz faktycznie horcie urokliwe. W ciąż podziwiam Twoją pracowitość i pomysłowość, a nowa rabata...na pewno stworzysz kolejne piękne miejsce, tego jestem pewna.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ewsyg 15:41, 24 lip 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Łukasz, aż boję się do Ciebie zaglądać, żeby nie być kuszona liliowcami. Czy masz już nowy katalog na jesień. O mnie p. Emil ostatnio też zapomniał. Jak będziesz miał najnowszą ofertę to proszę podeślij mi. Pisałeś kiedyś, że ma otwierać sklep. Masz może na ten sklep namiary ?

Hortki kupiłeś bardzo ładne. A jednak ogród potrafi być z gumy.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Madzenka 15:50, 24 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
NIech ci się szlauf w większe pólkole przesunie, nikt nie zauważy a jak już wykarczujesz trawnik będzie za pózno Hortensje potrzebują miejsca i przydałyby się do nich miskanty


Świetne zakupy !!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Luki 16:02, 24 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
EwoNallar w ogrodzie czasem pracowity jestem... do reszty strasznie się musze zmuszać sam jestem ciekaw jak to wyjdzie bo troszke będę improwizował.


Ewo Emil stanowczo za dużo bierze sobie na głowe na jego i naszą niekorzyść niestety. Katalog ma być niedługo, ale wiesz jak to będzie znowu wyglądać... z tygodnia dwa, z dwóch miesiąc... wiem tylko tyle, że będzie 150 dostępnych odmian. O sklepie na razie cicho... wiem tyle, że będą irysy paprocie, liliowce i byliny. Jak dostane wszystko powysyłam

Marzenko przesunie się ale to już tak przypadkiem i oczywiście będę musiał wykorzystać dobry moment gdy nikt patrzeć nie będzie... myśle, że rabata na 140cm (bez tuj) wystarczy, działka wąska obok 5 metrowy basen to zbyt szaleć nie moge. Miskanty są w planach, ale zamawiać przez internet na pewno nie będę, więc troszke się naszukam.

Będę miał jeszcze dzisiaj problem w bardziej skomplikowanej sprawie.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kondzio 16:05, 24 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Super zakupy a problem ma kazdy niestety ale prędzej czy puźniej sie rozwiążą ale wcześniej człowiek sie poręczy w głowie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
anna_g 16:21, 24 lip 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Piękne te horti... no i plany, plany, plany
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies