Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Zielona 17:35, 24 lip 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Łukasz. Nowa rabata będzie miała taką urodę, że nikt o trawnik kłócić się nie będzie A gdybyś nie znalazł miskantów u siebie - daj znać. Kupiłam u nas duże i mimo, że miały wysoką cenę, to uważam, że warto. Spokojnie z jednej doniczki 3 szt bym zrobiła, więc cena adekwatna do objętości. (Przynajmniej w porównaniu z zakupami przez net, które Forumowicze pokazują jako wpadki...) Zatem gdybyś nie znalazł - kupię dla Ciebie i wyślę
Luki 17:52, 24 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kondzio mam nadzieję, że z Wami problem dzisiaj się rozwiąże, ale o tym troszke później

Aniu z hortensji jestem ogromnie zadowolony, a plany są ogromne, ale większośc nie u mnie

Marto moi rodzice są niereformowalni no ale już mam dużo do powiedzenia bo pare lat temu nie mogłem sobie porządzić.
Dziękuje za propozycje z miskantami, odezwe się w razie problemów z dostępnością, a myśle, że mógłbym się też zrewanżować
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Jagodaa 18:57, 24 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ale sprytnie postąpiłeś z wyznaczaniem rabaty . Szykuje się następny piękny kawałek ogrodu.

Hortki super! Na pewno będą ładnie rosły. Ciekawe z czym tam się musisz jeszcze uporać... tak, czy inaczej: powodzenia!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Luki 19:06, 24 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Zaczynam 'tworzenie' ogrodu za płotem czyli u siostry. W swoim czasie może założe osobny wątek. Jednak teraz po zakończeniu budowy tarasu na którym są dwie duże donice chcę je obsadzić roślinami. Z pomysłami na ogród nie mam większych problemów, proste linie, dużo zieleni i biel róż fiolet w kwiatach, mało iglaków, dużo liściastych i bylin, róże (to jest najgorsze).
Taras miał być drewniany, później granitowy z drewnem, kolejnie tylko granitowy, na końcu stanęło na kostce płukanej z donicami z granitu... przy 40 metrach powierchni materiały szybko zmieniały swoją 'szlachetność'

Przechodząc do sedna sprawy, a dokłądnie do jednej długiej donicy.

Donica wygląda tak:


Sporo elementów jeszcze nie skończonych, ale nie zwracamy uwagi tym bardziej na krajobraz księżycowy działki

Proszę o opinie, pomysły i sugestie. Moje 3 koncepcje.




Może ktoś ma jakiś inny pomysł, ta donica widoczna jest z jadalni, więc cały rok musi jakoś wyglądać.
No i zapomniałbym taras cały w słońcu.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 19:06, 24 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jagodo dziękuje Ty wielbicielka prostych lini, a problem przedstawiony powyżej, może pomożesz
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
iwonaal 19:07, 24 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Głosuję na jedynkę.
____________________
Zakochana w ogrodach
Nallar 19:29, 24 lip 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Kolejny głos na nr.1
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
tabliczkazna... 19:35, 24 lip 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Ja tez zdecydowanie za 1
____________________
Marta
olaw 20:32, 24 lip 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Ja też głosuję za 1
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
pawel_snopek 20:42, 24 lip 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
A moim skromnym zdaniem taka donica lub rabata w niej jest mało ozdobna, przez cały sezon jest ona taka smutna bez zmienności. To może dodać do niej jakieś cebulowe by wiosną coś zakwitło może szafirki pasują do carexa oraz bukszpanów co o tym sądzisz??

Zapomniałem jeszcze dodać do tej donicy jakieś delikatne tray by była taka zwiewna a i będą ozdobą jesieni
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies