Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 21:22, 01 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mileno zamówiłem tulipany w tonacji biało różowo fioletowej, czosnki główkowate, lilie i krokusy, a z 300 szafirków czeka już na posadzenie, ale to na szczęście moje własne i przez kilka lat wędrowania po ogrodzie rozrosły się do sporej liczby
Kusiły mnie te wymyślne tulipany, ale szkoda mi kasiury na jeden sezon, a niestety w większości te najładniejsze są nietrwałe.

Ewo ja osobiście bardziej wole żuraweczki ze względu na ich szybki przyrost i bardzo gęste kępy, do tego jest kilka odmian kaskadowych, które pięknie wyglądają w donicach tworząc długie zwisające pędy.
Żuraweczki również nie tworzą grubych pędów jak żurawki, kępa składa się z mnóstwa kilku liściowych drobnych pędów, przez co żuraweczka może rosnąć o wiele dłużej bez dzielenia. Odmiany kaskadowe można zeciąc na krótko wiosną i odrosną(zrobiłem w tym roku próbe z dwoma odmianami, skończyła się sukcesem).
Co do zimowania nie zauważyłem różnicy bo jeszcze, żadna żurawka/żuraweczka nie wypadła mi zimą, ale znajomi ze szkółki mówili mi, że żuraweczki lepiej zimują(swoją obserwacją nie potwierdze.
Nie mają też tendencji do wznoszenia się kępy do góry na długich pędach co u zurawek czasem się zdarza.
Odradzam jednak odmiane żuraweczki Golden Zebra, mimo iż bardzo łądna, kiepsko rośnie i po zimie bardzo długo się zbiera.

Violu ja znam o wiele większe kolekcje

Paweł narodowa kolekcja niestety mnie też nie przekonuje, ale nie musi mi się podobać wiem, że niedługo ma być odcinek Mai w ogrodzie z udziałem kolekcji i wywiadem jedenego z bardziej znanych hodowców żurawek.
Jałowiec poszedł już w atmosfere
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
pawel_snopek 21:33, 01 wrz 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Łukasz masz rację co do heucherelli jest ładniejsza i jest bardziej okazała ostatnio kupiłem sobie bo były dość tanie redstone falls
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Luki 21:37, 01 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ciąg dalszy serialu..
Dzisiaj nie miałem zbyt wiele czasu, prace rozpoczęte po 14, a przed 18 wygodnił mnie deszcz.
Trwa dalsza rozróba na rabacie i obecny etap przeznaczony jest dla ludzi o mocnych nerwach.
Coś z serii znajdź różnice

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 21:44, 01 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kilka z wykopanych okazów... pomijam że w czasie wykopywania jakimś cudem urosły dwukrotnie. NIe potrafiłem uwieżyć, że to się tam zmieściło, ale nie ma się co dziwić jak wszystkie rosły na sobie i był to ostatni dzwonek na uratowanie regularnych krzewów z któych jest wręcz dumny
To ma być niby miniatura... 5 sezon i ma 80cm średnicy.

Fantastica też miała rosnąć powoli... metr średnicy.

Wykopki nawet dośc ładna ziemia się zrobiła przez kilka lat

Azalie również ogromne i po kwitnieniu w przyszłym roku kilka gałązek stracą...
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Lukasz2013 21:50, 01 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Luki napisał(a)
Kilka z wykopanych okazów... pomijam że w czasie wykopywania jakimś cudem urosły dwukrotnie. NIe potrafiłem uwieżyć, że to się tam zmieściło, ale nie ma się co dziwić jak wszystkie rosły na sobie i był to ostatni dzwonek na uratowanie regularnych krzewów z któych jest wręcz dumny
To ma być niby miniatura... 5 sezon i ma 80cm średnicy.

Fantastica też miała rosnąć powoli... metr średnicy.

Wykopki nawet dośc ładna ziemia się zrobiła przez kilka lat

Azalie również ogromne i po kwitnieniu w przyszłym roku kilka gałązek stracą...



Ogrodowe rewolucje to lubie. Ps. Łukaszu bardzo spodobały mi się Twoje żurawki i pierwsze okazy wprowadziłem w swoim ogrodzie. Coś mają w sobie takiego tajemniczego. Kibicuje rewolucji.
Luki 21:52, 01 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Okropna łezka z żurawkami też przestała istnieć.

Rozwinąłem gustowny dywanik z tuji sąsiada i mój ukochany kilkudziesięcioletni stołeczek ogrodowy w tle


Jak ktoś czytał poprzednią relacje to wie o pewnym krzewie... jegomość Cis z zakamarków ogrodu posadzony i zapomniany 8 lat temu, oczywiście pamiętałem, że cisy nie lubią kwaśnej ziemi, dostał metrwoy dołek ze zwykłą ogrodową


Przymiarki z takimi krzewami nie należą do najleżjeszych
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 21:56, 01 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Piękna rozróbka Te rodki faktycznie śliczne Szkoda było je gnieść Pozdrawia
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Luki 22:00, 01 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
To jedyne 3 krzwy, któe miały zaplanowane nowe miejsce dużo wcześniej... reszta będzie improwizacją.


Pierwsi na nowych miejscach


Kolejny... i w tym momencie zaczęło padać, pozostało mi torszke ogarnąć teren i uciekać do domu.


Zastanawiam się nad zmianą i złagodzeniem lini rabaty, dużo by ten zabieg ułatwił, ale na samą myśl o przekładaniu kostki robi mi się słabo tym bardziej, że posadowiona jest na mocnej zaprawie... oczywiście 'wonsz' pokazuje mniej więcej nowy przebieg.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:04, 01 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Paweł to świetna odmiana o dość ciekawej zmiennej kolorystyce, nie zdziw się gdy zacznie wędrować po rabacie bo to jedna z tych płożących/kaskadowych odmian

Łukaszu trudno mi się nie zgodzić z stwierdzeniem o żurawkach

Gosiu nie wiesz jak się zachwycałem tymi krzewami, ten rh Fantastica był w 2/3 zakryty przez azalie i w przyszłym roku straciłby ten ładny pokrój
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
pawel_snopek 22:08, 01 wrz 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
To będę wędrował razem z nią
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies