Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

ewsyg 23:12, 21 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
A ja wciąż się zastanawiam, gdzie Ty upchałeś te wszystkie liliowce
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Iwk4 07:22, 22 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Łukasz, o stawiliśmy wersję drugą. Pozdrawiam
____________________
Ogródek Iwony II
bdan 07:59, 22 paź 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Łukasz tak sobie myślę, czy za parę lat zmienione rabaty będą tylko pielęgnowane, czy całkiem inny trend przyjdzie i kolejna metamorfoza będzie.

U mnie już raczej nie, ale ciekawe ile Tobie będzie dane ty metamorfoz przeżyć
Luki 10:55, 22 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko dla mnie to było zabawne, dla siostry już mniej bo gdyby się nie 'włamał' to spore koszty by ją czekały

Zdjęcia robie na manualnych ustawieniach aparatu, który przy okazji ma sporo dodatkoych funkcji wspomagających(bardzo pomocnych bo o porządnym obiektywie moge sobie na razie pomarzyć) nie używam żadnych programów bo jestem z natury leniwy
Program jak program należy do profesjonalnych bo takim muszę się posługiwać do celów naukowych, a że wykorzystuje też do innych celów to tylko zaleta

Sylwia bardzo dziękuje za pochwały bo chyba każdy wie jakie są budujące Jeszcze będzie sporo zmian, ale przerabianie totalnego chaosu przy minimalnych stratach jest skomplikowane i wieloetapowe

Irenko to chyba dowód na to, że czasem warto zrobić totalną demolke i zacząć od nowa Dziękuje.

Iwonko wszystkie zmiany zaszły w tym roku, a zacząłęm rewolucje dokłądnie 28 lutego

Kasiu trawki w bukszpanach to głównie turzyce, które jak to literatura mówi trawkami nie są, ale mnie i tak na trawki wyglądają
Co do odmian, żółta to odmiana Evergold, zielona z białymi paskami to Ice Dance.
Są jeszcze dwie odmiany miezy kulkami, ale na zdjęciu są niewidoczne

Ewelino bardzo mi miło, a na zmiany trzeba czekać do przyszłego sezonu i mam nadzieję, że uda się zaskoczyć chociaż w małym stopniu

Sebek w tym roku jakoś dziwnie uparty byłem, do mnie to nie podobne. Fundusze faktsą potrzebne, ale dzięki ulubionej szkółce z bylinami i wielu roślinom, które miałem udało się do tego podejść w miare ekonomicznie. Najbardziej mnie cieszy że rabata bukszpanowa to tylko 25% tego co musiałbym zapłacić w CO gdyby nie plantacja i własne zasoby.
Nieprzepisowym wejściem do domu nie ma się co chwalić na szerszą skale, chociaż dla mnie to zabawne doświadczenia jakkolwiek to brzmi
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:57, 22 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewosam się sobie dziwie, ale co jest istotne moje liliowce nie rosną przepisowo tylko troszeczke ciaśniej Jeszcze moge sobie 5 dokupić w przyszłym roku bo znalazłęm miejsce W lipcu oczywiście zapraszam, będzies zmogła zobaczyć na własne oczy jak upychać rośliny

Iwonko to ja mam dzisiaj wolne i żadnych obowiązków to coś pokombinuje tym bardziej, że mam pomysł na warzywnik, a koniecznie musisz napisać co jeszcze chcesz mieć w ogrodzie

Danusiumyśle, że sekret tkwi w tym, aby mieć rozrośnięty szkielet ogrodu w postaci drzew i krzewów, które wymagają minimalnej pielegnacji, a ozdobniki zawsze można dosadzić w reprezentacyjnych miejscach jak przyjdzie nowy trend. Niestety tak to już jest, że ogród to dzieło wiecznie nie skończone.
U mnie będą metamorfozy do momentu, aż będę miał własny ogród z domem co jest moim wielkim marzeniem. Praca w ogrodzie to dla mnie wielka przyjemność mimo, że czaem bardzo ciężka i każdy ma prawo na wzloty i upadki sam je czesto miewam
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
KasiaWB 14:58, 22 paź 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Łukasz
gratuluję bardzo udanej metamorfozy! jestem zachwycona
życzę Ci spełnienia marzeń o własnym ogrodzie z domem i po tym co zobaczyłam w temacie metamorfozy jestem przekonana, że przyszły ogród będzie piękny.
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Mala_Mi 22:00, 22 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Łukasz.... włamywanie sie na oczach przechodniów/sąsiadów jest bardzo łatwe.... kiedyś włamywałam sie na prośbę kolegi do domu w centrum miasta, zjeżdżając na linie do tego okna, a raczej małego "lufciku" który był uchylony.. w dodatku przekupywałam psa kiełbasą, który mnie nie znał (wilczur) by mi czegoś nie odgryzł jak tam będę wchodzić i już ucieczki nie będzie.. Na szczęście pies wiedział, że to robię dla jego dobra, bo inaczej by nie wyszedł za potrzebą, bo kluczy do domu nie było z tej strony drzwi co potrzeba

Druga sytuacja to złamał sie kluczyk w stacyjce..też w centrum miasta, wiec było rozwalanie stacyjki i takie inne manewry.... w dodatku przenosiliśmy z auta do auta wszystko co tam było, a było sporo. Potem odpalanie auta poza stacyjną na kable.... i odjazd.
W aucie wył alarm.... było to w środku dnia
Od tamtej pory nigdy nei zamontowaliśmy żadnego alarmu do auta, bo to nic nie pomaga, a tylko utrudnia życie właścicielowi.. a było to z 15-20 lat temu. Żadnych wyjących alarmów...

Ot i zamiast o Tobie piszę o sobie ..sorki... ale tak mi się przypomniało..


A tak wogle to nei raz na prośbę znajomych włamywałam sie przez dziwne okna do domów by otworzyć drzwi Bo ja taka małą to sie wszędzie wcisnęłam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Luki 22:34, 22 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kasiu również witam i dziękuje za wszystkie miłe słowa. W marzenia wierze, że kiedyś się spełnią...życie tylko zweryfikuje w jakiej skali

Aniu to mimo wszystko jest przykre jaka znieczulica panuje wśród ludzi. Wiesz ja troszke większy, ale dość gibki ( w końcu kilka lat trenowałem ) to też w wiele miejsc się mieszcze i z tego co zauważyłem w rodzinie jestem najbardziej opanowany. Najpierw myśle później działam. Mój tata dla odmianu do otwierania tego okna przyniósł pręt żebrowany fi8 zapewne cała rama, ściana i jeszcze coś byłoby oszkodzone. O elewacji nie wspominam bo już zaczynał się wdrapywać po drabinie opartej o ściane bez zabezpieczenia... chwila moment i wgniecęnia w styropianie by na dodatek były
Sąsiedzi potrfili tylko przez okna podglądać

Co do alarmów... wyjący drogi dodatek. Jakoś specjalnie niegdy nie zauważyłem, zeby ktoś na nie zwracał uwagi, o przepraszam idealny sygnalizator, że należy odwrócić głowe i nic nie widzieć. NIe moje to niech kradną
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 23:59, 22 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Łukasz, na której stronie umieściłeś projekt dla siostry, bo nie wiem, jak daleko szukać ? Coś tam chciałam sprawdzić
____________________
Ogródek Iwony II
Luki 09:02, 23 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwnoko szczerze nie pamiętam ale wkleje jeszcze raz tylko, że ta wersja już mało aktualna... nastąpiły spore zmiany, których jeszcze nie skończyłem.

No i wiadomo nie nanosiłem jeszcze opisów bo ciągle mam nowe pomysły i ta rabata na samej górze też idzie do zmiany bo wszystko tak w rządku mało ciekawie wygląda.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies