Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

bacowa 22:25, 25 kwi 2015


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Luki witaj, mam pytanie jakie masz doświadczenia z żurawką spellbound ?
pozdrawiam Ewa
Luki 22:50, 25 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Małgosiu w sumie to nic konkretnego, szwendam się jak mucha w... no nie będę tutaj brzydko pisał. Jakoś irytuje mnie kilka miejsc i nie wiem co z nimi zrobić.
Dzisiaj głównie sprzątałem w żurawkach przy okazji poddając śmierci plaskatej kilkadziesiąt ślimaków, które chowały się w starych liściach. Walczyłem z nornicą mniej znanymi środkami niestety robiła sobie ze mnie żarty, a trutką mam wrażenie, że ją karmie, a nie truję. Wysypałem troszkę kory na nieskończone rabaty, od razu czysto się zrobiło. Dumam czym zastąpić żurawki w kilku miejscach no i podlewałem bo straszna susza.
Gazetkę muszę sobie kupić jeszcze jedną na pamiątkę bo obecny egzemplarz troszkę zmęczony

Ewo ogólnie jest to piękna odmiana, była moja ulubioną fioletową żurawką do momentu podziału 2 lata temu, od tego czasu jest kiepska i nic nie rośnie, możliwe że wybrałem zły termin do podziału bo widziałem na żywo piękne egzemplarze. Niestety czasem żurawki po podziale źle rosną lub zanikają z niewiadomych powodów i nie zalezry to od odmiany. Rosła u mnie na miejscu ze słońcem do 15, nie przypalała się
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
butterfly 23:21, 25 kwi 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
To ja jeszcze dodam do żurawki Spellbound - mam ją 3 sezon, cały czas na pełnym słońcu. W drugim sezonie była najładniejsza - teraz musiałam sporo starych liści wyciąć, ale ładnie się odbudowuje.
Nie podoba mi się w niej to, że idzie w pień...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Zielona 23:35, 25 kwi 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
...na szczęście masz forum. Tu jak widzisz Twoje wyróżnienie nie przejdzie bez echa
barbara_kraj... 01:12, 26 kwi 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Łukasz, rozpowszechniłeś nie tylko żurawki, ale i swój ogród! Gratulacje!

U mnie Paprika fatalna, za to Rio cudne przez całą zimę! Kassandra też niczego sobie.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
ewsyg 09:41, 26 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Najładniejszy ogród w "Przepisie na ogród" to Twój. Od razu go poznałam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Luki 10:43, 26 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Beato niestety każda żurawka po jakimś czasie pójdzie w pień, zdarzają się wyjątki, ale te również mają swoje wady Najlepiej pobieraj sobie w sezonie krótkopędy i ukorzeniaj, na przyszły rok będziesz miała świeże i nowe sadzonki.

Marto co zrobić takie życie, bez forum byłoby trudno Już niedługo zacznie się sezon spotkaniowy, nie wiem ile uda się w tym roku zobaczyć i odwiedzić, ale plany są

Basiu bardzo mi miło U mnie Paprika nadaje się na śmietnik i niedługo tam wyląduje, ale tu o dziwo nie z powodu zimy a ochłodzenia na początku kwietnia.

Ewo Dziękuje bardzo
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
IzaK 10:51, 26 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
ewsyg napisał(a)
Najładniejszy ogród w "Przepisie na ogród" to Twój.


Prawda? Też tak uważam
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Agatan24 18:11, 26 kwi 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Łukasz znasz może jaka szkółkę w naszych okolicach gdzie mogłabym kupić smaragdy w miare fajnej cenie i jak największe?
Pozdrawiam deszczowo
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Iwk4 18:18, 26 kwi 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Łukasz, mam problem. Chciałam dziś kupić kilka lilii. Były azjatyckie, drzewiaste i orientalne. Nie widzę w nich różnicy. Wybrałam jedną kremową z drzewiastych.
I przeczytałam, że nie znoszą mocnego słońca i suchego podłoża. W miejscu, gdzie chciałam posadzić jest słońce i przepuszczalne podłoże. Chwilowo zrezygnowałam z zakupu. Czy są jakieś lilie, które mogę posadzić na słonecznej rabacie, którą raz dziennie się podlewa, ale podłoże się wysusza?
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies