Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 11:16, 13 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
barbara_krajewska napisał(a)
Z zaciekawieniem zajrzalam do Ciebie, Łukaszu, i trudno mi powiedzieć, czy żałuję czy też nie;P
Żałuję, bo 'choroba', do tej pory w uśpieniu rozwija się szybko, właśnie przez te żurawki, a niedługo uwidoczni się kolejna, na liliowce A ja na nowe rośliny miejsca nie mam

Nie żałuję, bo oglądam piękne zdjęcia i poznaję nowe odmiany żurawek, liliowców Może i przyjdzie kolej na rojniki? Bo ciekawą masz ich kolekcję
Dziękuję za wizytę u mnie
Ps. Kalety to dosć blisko Cz-wy


Basiu Rojniki to każdemu polecam i na skalniak i do donic. Ja w manie zbierania żurawek i liliowców wpadłem jak śliwka w kompot, nie umiem się doczekać kiedy zakwitnie mój liliowiec Mystery Man, a wczoraj znalazłem na nim pęd kwiatowy
No Kalety są blisko Cz-wy, a jeszcze bliżej gdy się tam studiuje
Niestety o tym baraku miejsca coś wiem, chce nowe liliowce, a totalnie nie mam gdzie ich posadzić.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 11:18, 13 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bogusiu ja zaczynałem od kilku żurawek dla dodaniu koloru rabacie, dzisiaj jak widać są wszędzie

Agnieszko bardzo dziękuje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 12:38, 13 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kolej na kilka rojnków z pseudo skalniaka










____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Wieloszka 13:17, 13 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Och i ach i jeszcze raz och - jakie cudne żurawki!!! Normalnie zazdraszczam, bo tak strasznie mi się podobają, a nie chcą u mnie rosnąć. Wnioskując po tym jak rosną te w doniczkach - w gruncie mają u mnie za mokro. Masz jakiś patent na ich pielęgnację?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Luki 13:57, 13 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wieloszka napisał(a)
Och i ach i jeszcze raz och - jakie cudne żurawki!!! Normalnie zazdraszczam, bo tak strasznie mi się podobają, a nie chcą u mnie rosnąć. Wnioskując po tym jak rosną te w doniczkach - w gruncie mają u mnie za mokro. Masz jakiś patent na ich pielęgnację?


Bardzo bardzo dziękuje
Ja mam z kolei odwrotny problem i moje mają za sucho.
Co bym zrobił w sytuacji zbyt mokrego gruntu. Trzeba poszukać miejsca słonecznego dla żurawek i takiego gdzie nie ma zastoisk wody, jeżeli rosną na słońcu i mają mokro to są 'szczęśliwe'. Warto przygotować im odpowiednią mieszanke ziemi. Jeżeli masz gliniaste podłoże to wykopać troszke większy dołek i zmieszać dobrą ziemie ogrodową z piaskiem i w razie możliwości z kompostem tak, aby było przewiewne.

Na słońcu może być problem z żółtymi odmianami i wbrew pozorom niektórymi ciemnymi.
Najlepiej wybrać te lubiąca słońce np. Souther Comfort, Marmalade, Green Spice, Hercules, Sweet Tea, Solar Eclipse, Sashay, Obsidian, Brass Lantern, Cherry Cola, Creme Brule, Apple Crisp, Mahogany, Berry Smothie. To takie, które przychodzą mi na pierwszą myśl.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
popcorn 14:20, 13 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Łukasz, pozachwycałam się Twoją kolekcją, ach ile tego masz! cudne, lilie i liliowce najbardziej mi się podobają, no i żurawki!!! suuper Gdzie są Kalety?
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Luki 14:23, 13 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Witam
Dziękuje bardzo za miłe słowa. Pokaz lili i liliowców będzie dopiero w tym roku bo wiele odmian będzie kwitło po raz pierwszy
A Kalety są na śląsku w powiecie tarnogórskim. W połowie drogi między Katowicami, a Częstochową
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Robertop 15:10, 13 cze 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Cześć Luki. Nie będę oryginalny zachwycając się Twoją kolekcją żurawek i liliowców, ale nic innego mi nie pozostaje Super, że tutaj można spotkać osobę z taką pasją do roślin. Ja dopiero zacząłem swoją przygodę z żurawkami. Lilie i liliowce mam od dawna. Lilie mam wsadzone nawet w donicach na tarasie w bloku Będę Ciebie odwiedzał
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
eda 15:12, 13 cze 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Luki napisał(a)
Kolej na kilka rojnków z pseudo skalniaka










witam pozdrawiam jaaaakie cuda
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
zawitka 15:18, 13 cze 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Cześć Lukaszu alez piekne kolekcje zapaleniec z Ciebie młody zurawki rojniki nie wiedziałam że sa takie urocze dobrze ze jesteś będe się od Ciebie uczyć ale psia kocha jak to zapamietać ---nazwy oczywiście jak do starej głowy już leżć nie chce ha ha .Pozdrawiam a str z zurawkami otwórz pozdrawiam i ide się uczyć co ja mam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies