Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Zielona 21:40, 17 lip 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Luki... po raz kolejny napiszę to, co doskonale wiesz... Ta "nowa" rabata wygląda obłędnie. I wcale nie widać, że jest młoda. Gdybyś nie pokazał zdjęć w trakcie tworzenia, pomyślałabym, że zawsze tam była.

Pamiętasz nazwę tej monardy? Taka bardzo wysoka się wydaje.
Luki 22:49, 17 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wojtku rabata wymaga jeszcze kilku zmian i nasadzeń w jednym miejscu, ale najpierw musi płot powstać. W rogu jest pysznogłówka odmiany Kardinal i jest raczej w kolorze... coś pomiędzy intensywnym różem, a fioletem.


Marto a mam już przygotowane na zdjęcia porównawcze, ale to w wolnej chwili.
Ja sam jestem z tej rabaty ogromnie zadowolony nawet jak ma to zabrzmieć mało skromnie. Z daleka jak dla mnie już jest bardzo dobrze, z bliska widać po prostu nierozrośnięte rośliny i łyse nóżki niektórych bylin, ale to wszystko z powodu ich młodości, praktycznie w ogóle traw nie widać, a posadzone są 3 rozplenice i 6 miskantów.
Monarda to odmiana Kardinal, jest cudowna i ma ponad 120cm wysokości jak nie więcej, jutro zmierzę





Miałem jutro jechać podziwiać pola z liliowcami, bardzo się cieszyłem i nici z wyjazdu, nie mam jutro samochodu i w najbliższym tygodniu też jestem uziemiony.
Nie powiązałem faktu wolnego domu z pustym garażem...
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Lukasz2013 23:02, 17 lip 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Luki dzięki jeszcze raz za możliwość błyskawicznych odwiedzin Ciebie i pięknego ogrodu. Zostawiam focie na pamiątkę . Teraz dojechaliśmy do domku.

mateuszmichn 23:44, 17 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Tak sobie czytam to co napisałeś w odpowiedzi na post Marty i powiem, ze możesz być nieskromny, a nawet powinieneś bo stworzyłem coś naprawdę fajnego. Rabata bylinowa prawdziwy majstersztyk, zresztą jak cały ogród.

Szkoda, że nie mieszkam bliżej, bo z chęcią i ciekawością odwiedziłbym twój ogród. Piszę o tym, bo właśnie zobaczyłem fotkę Łukasza i zazdroszczę jemu, że mógł się rozkoszować takimi widoczkami
____________________
Mój mały zakątek
Luki 10:46, 18 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Łukasz dzięki za odwiedziny i zapraszam ponownie na chwilkę dłużej jak w tygodniu to możemy wtedy do bylinowego podskoczyć

Mateusz bylinami o wiele łatwiej mi operować niż krzewami tym bardziej, że te drugie już tak przesadzania dobrze nie znoszą
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:53, 18 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Rano przeszła mocna burza z ulewnym deszcze, przy okazji dzisiejsze podlewanie mam z głowy, a nawóz na trawniku do końca się rozpuścił, teraz czekać aż zniknie trawnik w pasy Burza żadnych strat nie przyniosła, tylko kilka lili się pokłoniło, trzeba powiązać.

Ciepła i wilgotna noc pozwoliła pięknie się wybarwić liliowcom tylko szkoda, że dzisiaj akurat nic nowego nie zakwitło poza jedną genialną siewką
Światło sprzyjało to wyskoczyłem jak poparzony na zdjęcia zanim wyszło słońce


Strasznie się powtarzam z tym widokiem, ale zniknęły kwiaty żurawek i od razu zrobił się większy porządek.




Taki bukiecik sobie zakwitł... do niczego mi nie pasuje


Tutaj będą zmiany bo bardzo mi się nie podoba
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:56, 18 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Tu bym troszkę pozmieniał, ale to na jesień jak będę prawdopodobnie powiększał rabate



____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 11:01, 18 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Strasznie przynudzam...


Ta pysznogłówka urosła 3 razy większa niż planowałem nie ma to jak konkretne sadzonki


Górny narożnik w przybliżeniu z pysznogłówką Kardinal (120-140cm) Jeżówką Southern Belle i innymi


Tutaj wycięta szałwia, która będzie przesadzona i roschodnik, który również zmieni miejsce, jestem na etapie poszukiwania zastępstwa
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 11:05, 18 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Pysznogłówka Kardinal, kolor wyszedł bardzo realistycznie.



Cudna siewka dzisiaj zakwitła, ale nie potrafie oddać jej koloru, jest bardzo jasna, a wszystkie przebarwienia wpadają w zielono limonkowy kolor, jak dla mnie cudo

Lilie wczoraj leżały, po deszczu już prawie na ziemi, trzeba wiązać.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
ewsyg 11:08, 18 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Wpadłam na rewię liliowców, ale je chowasz przed nami. Więcej zdjęć poproszę panie inżynierze
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies