Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

21:59, 03 lip 2016
siewka?

musze swoich pilnowac i niedopuścić do siania ...bo juz mam dość tzw "rasowych" chwastów
Luki 22:00, 03 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Asiu no przynajmniej ty mi nie ściemniaj, że tego bałaganu nie widzisz, ja rozumiem wszystko, ale bez przesady
Za kolejny obiekt do mijania kosiarką podziękuję, wystarczy, że po drodze obok są 3 klapy z szamba już nieużytkowanego, ale przecież pozbyć się go nie można bo przecież co jak apokalipsa będzie... mam nadzieję że ironia z irytacją jest wyczówalna co do tych klap

AsiuK_Z tak w donicach obok basenu rośnie Vertigo

Kasiu i widzieć nie mogłaś bo to unikat tylko w moim ogrodzie, sieweczka 5 letnia ten skalniak to rzecz, która najbardziej chyba mnie irytuje, ale też taka, której nie mam sumienia likwidować i koło się zamyka, a ja marudzić na niego będę sobie nadal, przynajmniej dzięki temu jest tam gdzie jest
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:03, 03 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jutynko z siewkami liliowców spokojnie bo to nie takie proste, najpierw musi dojść do zapylenia tetraploida z tetraploidem lub diploida z diploidem, do tego pyłek musi być przeniesiony ręcznie lub pszczółki o zrobią, czekać na duże nasiona, następnie wysiać i czekać kilka lat na kwiaty, nie ma ryzyka inwazji liliowcowej z nasion .
Mam kilka własnych siewek i ponad 50 odmian, które chciałem krzyżować, ale mi się odechciało
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
mateuszmichn 22:08, 03 lip 2016


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Jeżówki są przepiękne.
A co do tego kranu, to może warto pójść na kompromis i postawić coś obok. Jakiś duży kamień czy coś, wtedy nikt nie będzie musiał przenosić, a ty nie będziesz miał kranu na środku haha
____________________
Mój mały zakątek
TeresaSz 22:14, 03 lip 2016


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Przecudnie, cieszę się, że planujesz nową rabatę, bo sama teraz obsadzam jedną i mam zupełną pustkę. A tak zgapię w ciemno
____________________
Ogród ze skarpą
nawigatorka 23:04, 03 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A masz jakies plany co do tego skalniaka?
Ja na prawde balaganu nie widze.a rojniki uwazam za bardzo modne.zreszta wiesz.moze trzeba je tylko i naczej wyeksponowac jesli Cie tak draznia
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
malgol 08:01, 04 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Masz zachwycający ogród!Nie mogę oprzeć się Twoim żurawkomChyba zgapieZresztą wszystkie zestawienia mi się podobają.Będę zaglądać jeśli pozwolisz
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
beta 08:14, 04 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Luki napisał(a)


przepiękna jest ta rabata...kulki przycięte mistrzowsko...zdradzisz tajemnicę cięcia?...tzn. jakimi nożycami tniesz?...zaczynasz od góry czy od boków?....no i jaki termin i pogodę wybierasz?....bo moje koślawce po cieciu słońce trochę wychłostało....pozdr...i podziwiam za niesamowitą pasję i chęć kreowania pięknego otoczenia, i to już nie tylko wokół siebie, bo widziałam metamorfozę ogrodu siostry...pięknie wyszło
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 08:17, 04 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
nawigatorka napisał(a)
Dostaw do kranika koryto i bedzie elegancko.albo przynajmniej poidlo dla ptakow


pomysł mi się podoba...ciekawe co na to Łukasz?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Luki 08:44, 04 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mateusz jak pisałem powyżej, mam wystarczająco utrudnione koszenie

Teresko troszkę będzie trzeba poczekać, bo najwcześniej coś ruszy jesienią, a reszta wiosną, więc żadnych planów i nasadzeń na razie nie będzie

Asiu na razie żadnego planu na niego nie mam, rośnie sobie, a kopania mam dość na chwilę obecną, może czuć się obecnie bezpiecznie

Małgosiu dziękuję i oczywiście zapraszam

Beatko tnę szpalerowymi nożycami z Fiskarsa, technika... w sumie to zależy jaka duża kulka, małe zaczynam od boków, większe od góry i schodzę coraz niże, na koniec odchodzę dalej sprawdzam i poprawiam, tnę od wielu lat takie formy i nie ma dla mnie już w tym trudności. Staram się ciąć tak by nie padał deszcz przez jeden dzień i nie było upałów, tyle
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies