Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

Sebek 12:36, 20 lip 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zazwyczaj jest to tylko wybawienie kwiatów lub długość lodyg. Mogą też nieznacznie różnić się liśćmi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
tomek_pawlak 15:20, 20 lip 2014

Dołączył: 19 kwi 2012
Posty: 7
kachat napisał(a)
Czy wie ktoś może, czym się różnią lawendy:

- Hidcote
- Hidcote blue
- Hidcote blue strain?

Mam Hidcote blue i nigdzie nie mogę dostać kolejnych, wszędzie tylko te dwie pozostałe...



Są to synonimy, podobnie jak 'Hidcote Purple' czy 'Hidcote Variety'. Wszystko to jest jedna odmiana lawendy wąskolistnej wychodowanej w latach 50-tych przez Lawrence Johnstona, który mieszkał w Hidcote Manor w Anglii.
____________________
lawendaizerska.com
Lacki80 18:29, 20 lip 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Wlasnie wczoraj zasadzilam 4 lawendy.W sklepie tak ladnie pachnialy ze je kupilam

____________________
Pozdrawiam :) Izabela
kachat 19:23, 20 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
tomek_pawlak napisał(a)

Są to synonimy, podobnie jak 'Hidcote Purple' czy 'Hidcote Variety'. Wszystko to jest jedna odmiana lawendy wąskolistnej wychodowanej w latach 50-tych przez Lawrence Johnstona, który mieszkał w Hidcote Manor w Anglii.

Na pewno synonimy..? Hidcote blue strain z tego co widziałam na zdjęciach jest mocno fioletowa (na niektórych Hidcote blue w sumie też...), a moja Hidcote blue jest czysto niebieska, granatowa bez cienia fioletu. Myślałam, że może Hidcote i Hidcote blue są takie same, ale zanim kupię muszę mieć na 100% pewne informacje Może ktoś wie dokładnie, jak to z nimi jest? A może moja lawenda to wcale nie jest Hidcote blue? Chcę do niej dokupić kilka identycznych koleżanek, ale nie jest to takie łatwe
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
katiaxx 09:09, 23 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Kochani w art. pt co robimy w lipcu Danusia pisze o przycinaniu bylin przekwitniętych, u mnie kończy kwitnienie lawenda - jak ją ciąć np 1/3 ? czy ciąć na równo czy "w kulkę? Danusia pisze też o nawożeniu, mam hydrocomplex ale nie wiem ile go sypnąć 1/2 małej łyżeczki pod krzew ? Do tej pory nic nie nawoziłam.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
igacz3 09:17, 30 lip 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Lacki80 napisał(a)
Wlasnie wczoraj zasadzilam 4 lawendy.W sklepie tak ladnie pachnialy ze je kupilam



I bardzo dobrze zrobiłaś, że je kupiłas, to cudowne roślinki i
naprawdę nie potrzebują wielgasnej wiedzy o uprawie
____________________
igacz3 09:19, 30 lip 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Danusiu a ja mam pytanie inne, chcę posadzić białą lawendę w donicach glinianych, czy na zimę należałoby okręcać donice, czy pozostawić tak jak rosną i traktowac jak pozostałe na grządkach. Oczywiście miejsce słoneczne, choć wietrzne, ale reszta lawendy dobrze sobie radzi, wręcz bez problemu.
____________________
Madzenka 22:20, 30 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
katiaxx napisał(a)
Kochani w art. pt co robimy w lipcu Danusia pisze o przycinaniu bylin przekwitniętych, u mnie kończy kwitnienie lawenda - jak ją ciąć np 1/3 ? czy ciąć na równo czy "w kulkę? Danusia pisze też o nawożeniu, mam hydrocomplex ale nie wiem ile go sypnąć 1/2 małej łyżeczki pod krzew ? Do tej pory nic nie nawoziłam.


Teraz obcinamy wylącznie przekwitle kwiatki z pierwszym listkiem. Póżną wiosną dopiero obcinamy lawendę w półkule
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
16:02, 01 sie 2014
Słuchajcie, możecie mi zaznaczyć na tym zdjęciu kreskami gdzie konkretnie mam je obciąć? Kupione wczoraj, dziś wsadzam, potem wiem, że wycinam przekwitłe kwiaty z całymi łodygami i co dalej? Najlepiej dajcie 2 kolory kresek jak obciąć teraz a jak na wiosnę, tak by mi było najlepiej. Z góry dzięki
toby 12:47, 03 sie 2014


Dołączył: 12 paź 2012
Posty: 74
lew_ogrodowy napisał(a)
Słuchajcie, możecie mi zaznaczyć na tym zdjęciu kreskami gdzie konkretnie mam je obciąć? Kupione wczoraj, dziś wsadzam, potem wiem, że wycinam przekwitłe kwiaty z całymi łodygami i co dalej? Najlepiej dajcie 2 kolory kresek jak obciąć teraz a jak na wiosnę, tak by mi było najlepiej. Z góry dzięki


Mam taką samą odmianę lawendy, rośnie dosyć duża i ma jaśniutkie kwiatki. Na wiosne tnij w małą kuleczkę, tak by zostawić gałązki z "oczkami" aby lawenda mogła wypuścić nowe gałązki. Twoje sadzonki to jeszcze dzieciaczki więc nie musisz ich tak drastycznie potraktować na wiosnę i możesz nawet uciąć nieco nad tym obszarem jaki zaznaczyłem.

WIOSNA


A w lecie, widzę że na ogrodowisku każdy tnie jak lubi. Ja ucinam same kwiatostany ponieważ krzak lawendy ścięty mocno kilka tygodni wraca do swojego dawnego wyglądu a jak utniesz same kwiatostany to dalej będzie dekaracyjny i zakwitnie lepiej bo nie uszkadza się aż tak stożków wzrostu roślinie. Ucinasz kwiatostan do najbliższego rozgałęzienia (gdzie są młode pędy).

LATO


pzdr.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies