Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

Sebek 18:48, 04 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
brzydula napisał(a)
W zasadzie już miałam składać zamówienie na lawende ale jeszcze się Was poradze,którą z nich bardziej polecacie i jakie macie doświadczenia
1.Aromatico Blue
2.Hidcote Blue Strain
Którą z nich wybrać ??


Z tego co pamiętam Sylwia je miała - pierwszą na pewno, jednak w tym roku się z nimi pożegnała... Zapytaj jej
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii#reply
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 18:50, 04 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
agnieszka_sawa napisał(a)
Witam serdecznie

Mam posadzone w ogrodzie 45 szt.lawendy wąskolistnej.Zakochałam się w niej bez pamięci.Kwitła pięknie dwa sezony,a teraz jest 22.kwietnia i nie daje znaku życia.Co mogło się stać?!!Na zimę okrywam ją agrowłókniną,czy jest szansa,że jeszcze urośnie?


U mnie też odbiło kilka gałązek, u Madżenki (a ona z Wrocławia, biegun ciepła) też nie odbiły... Możesz poczekać jeszcze kilkanaście dni, a jak nie to czeka Cię wymiana... Wydaje mi się, że korzenie mogły zgnić w ziemi, która nie była przemrożona tej zimy.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
gruba_dynia 08:29, 05 cze 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Na mojej lawendzie zamieszkał jakiś robak. Na gałązkach pojawiły się skupiska białej piany a w środku niej siedzi mały zielony robaczek typu "żuczek". Co to? Zwalczać, nie zwalczać?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
iwka 12:58, 05 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
gruba_dynia napisał(a)
Na mojej lawendzie zamieszkał jakiś robak. Na gałązkach pojawiły się skupiska białej piany a w środku niej siedzi mały zielony robaczek typu "żuczek". Co to? Zwalczać, nie zwalczać?


Miałam to samo, to pienik ślinianka, jak doczytałam to to powoduje zahamowanie wzrostu roślin, deformację liści i żółknięcie.
Ja pryskałam Decisem.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
babka 13:05, 05 cze 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Na pienika napewno skuteczny jest Fastak 100 EC stęzeniu 0,015%. Już to przerabiałam na wierzbie.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
gruba_dynia 08:17, 06 cze 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
dzięki dziewczyny
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Lamaze 14:03, 24 cze 2015


Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 307
zobaczcie na zdjęcie - są tu 3 krzaczki lawendy, jeden wygląda normalnie, 2 pozostałe wypuszczają długaśne pędy na kwiaty. W tym roku jest podobnie. Inne gatunki już kwitną, a te krzaki straszą tymi długaśnymi pędami, na końcu nadal pączki. Spotkałyście się z taką odmianą?

____________________
Moje ogrodowe puzzle
Dorotka 16:29, 15 lip 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Dziewczyny, kiedy można dzielic lawendę?? No i czy lawendę się w ogóle dzieli??
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
agniecha973 16:31, 15 lip 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Lamaze napisał(a)
zobaczcie na zdjęcie - są tu 3 krzaczki lawendy, jeden wygląda normalnie, 2 pozostałe wypuszczają długaśne pędy na kwiaty. W tym roku jest podobnie. Inne gatunki już kwitną, a te krzaki straszą tymi długaśnymi pędami, na końcu nadal pączki. Spotkałyście się z taką odmianą?



Ja też mam takie 4 egzemplarze. Nie zakwitają tylko wypuszczają te wąsy udające kwiaty.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
chelll 09:42, 27 lip 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Witajcie, kiedy teraz ciąć lawendę? Kwitła ładnie, a po deszczach oklapła i kwiaty stały się nijakie. Tylko krzaczory zostały Mogę jej teraz wyciąć kwiatostany? Pozdrawiam!
____________________
Handmade by Elka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies