Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

monteverde 01:36, 20 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja też spróbuję na wiosnę,bo dobrze jest lekko naciąć pod skosem, tak pisze w mojej mądrej książce)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
goniak 08:38, 20 lut 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Uwielbiam lawendę francuską

____________________
Małgosia mój zielony świat
Joku 09:58, 20 lut 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Gosiu, traktujesz ją jako roślinę jednosezonową czy przenosisz na zimę w cieplejsze miejsce? Bo naszej zimy chyba nie przetrwa.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
grazyna_mich... 12:24, 20 lut 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 171
Bardzo lubię zapach lawendy, mam ją przy tarasie i nieraz jak przechodzę to lubię ręką poruszyć żeby bardziej pachniała. Ja swoją lawendę obcinam dosyć mocno na wiosnę tak kilka cm nad ziemią, a moja koleżanka na jesieni twierdzi że wtedy lepiej się rozgałęzia i ładniej kwitnie. Jak lepiej ? Rozmnażałam ją naginając dłuższe gałązki i przysypując ziemią a najlepiej czymś przydusić i takie ukorzenione gałązki oddałam mojej mamie wiem że się ładnie przyjęły
____________________
Grażka
goniak 14:07, 20 lut 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Joku napisał(a)
Gosiu, traktujesz ją jako roślinę jednosezonową czy przenosisz na zimę w cieplejsze miejsce? Bo naszej zimy chyba nie przetrwa.

Te odmianę traktuję jako jednoroczną i co roku kupuję nową sadzonkę, która szybko się rozrasta w donicy.
____________________
Małgosia mój zielony świat
shrekol 14:54, 20 lut 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
goniak napisał(a)
Uwielbiam lawendę francuską



Bardzo ciekawa wiem na co muszę polować w tym roku

____________________
marzena 15:20, 20 lut 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
tak, ta lawenda nie przetrwała u mnie kiedys zimy i zrezygnowałam z niej...
ale faktycznie, Gosiu, dzieki za podpowiedź - bedę ją podobnie jak Ty traktować jako roślinę sezonową/jednoroczną i trzymać w donicy
no i oczywiscie spróbuje potem ją przechować w zimie na werandzie...
____________________
marzena O....!
Gardenarium 16:24, 20 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
grazyna_michalik napisał(a)
Bardzo lubię zapach lawendy, mam ją przy tarasie i nieraz jak przechodzę to lubię ręką poruszyć żeby bardziej pachniała. Ja swoją lawendę obcinam dosyć mocno na wiosnę tak kilka cm nad ziemią, a moja koleżanka na jesieni twierdzi że wtedy lepiej się rozgałęzia i ładniej kwitnie. Jak lepiej ? Rozmnażałam ją naginając dłuższe gałązki i przysypując ziemią a najlepiej czymś przydusić i takie ukorzenione gałązki oddałam mojej mamie wiem że się ładnie przyjęły


Moim zdaniem lepiej ciąć wiosną i po przekwitnięciu. Cięcie jesienne zmusza roślinę do wydania młodych pędów zbyt późno, wtedy są one bardzo delikatne i mogą ulec przemarznięciu.

Lawednę można także łatwo rozmnożyć przez sadzonki. Robiłam to kiedyś i w ogrodzie mamy dzieki temu mam sporo krzewów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 17:24, 20 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
sprawdziłam w książce, "Szefowa" ma zawsze rację))
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
tyna 19:24, 20 lut 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Moja lawenda wąskolistna w tamtym roku zupełnie wymarzła, pierwszy raz!
Po wycięciu wiosennym martwych łodyżek, całkowicie odbiła...dzięki temu się odmłodziła
Ciekawe, co będzie z nią w tym roku....
____________________
pozdrawiam :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies