Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

babka 22:58, 27 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Toszka a kiedy najkorzystniej jest przesadzać lawendę? Czytałam na O, ze wiosenne przesadzanie odchorowuje a jak to będzie z jesiennym ? Zdąży się zakorzenić jeśli zabiorę się za to np w październiku/listopadzie ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Toszka 07:29, 28 sie 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Byliny najlepiej przesadzać w sierpniu.
swoje lawendy bez problemu przesadzam w kwietniu (zwłaszcza siewki), jednak miej świadomość, że czym starszy krzaczek tym trudniej mu się przyjąć na nowym miejscu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
horcia 09:56, 09 wrz 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Kiedy, gdzie i jak najlepiej wysiać lawendę ? Czy nasiona wymagają stratyfikacji?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
rozark 14:50, 09 wrz 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Ponieważ nasiona wymagają stratyfikacji najlepiej je siać na wiosnę w przepuszczalnej glebie.
____________________
pozdrowionka
brunetka2 20:02, 15 wrz 2015

Dołączył: 11 paź 2012
Posty: 7
Witam . Mam pytanie ,chciałam na rabacie o szerokości 50cm posadzić lawendę . Ale żeby nie było smutno chciałam połączyć ją z innymi roślinkami . Myślałam o żurawkach albo funkiach (jakieś sugestie ). Jak gęsto powinnam sadzić rośliny i lawendę dać z przodu czy z tyłu ( mają być dwa rzędy )?
babka 20:11, 15 wrz 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Toszka napisał(a)
Byliny najlepiej przesadzać w sierpniu.
swoje lawendy bez problemu przesadzam w kwietniu (zwłaszcza siewki), jednak miej świadomość, że czym starszy krzaczek tym trudniej mu się przyjąć na nowym miejscu.


No i nie zauważyłam, że odpowiedziałaś, przegapiłam Dzięki. Moje lawendy to sadzonki z tegorocznej wiosny. Jeszcze się nie zabrałam za przesadzanie ale z tego co piszesz to czas nagli.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Sebek 21:46, 22 wrz 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
brunetka2 napisał(a)
Witam . Mam pytanie ,chciałam na rabacie o szerokości 50cm posadzić lawendę . Ale żeby nie było smutno chciałam połączyć ją z innymi roślinkami . Myślałam o żurawkach albo funkiach (jakieś sugestie ). Jak gęsto powinnam sadzić rośliny i lawendę dać z przodu czy z tyłu ( mają być dwa rzędy )?


Lawenda zajmie co najmniej pół metra Musisz się zdecydować albo tylko na nią albo z niej zrezygnować i posadzić coś innego...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Dominika11 14:28, 25 wrz 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Mam pytanie, może gdzieś już było zadane, ale nie znalazła:
Czy lawenda francuska zimuje u nas w gruncie czy nie, bo widział u wielu osób w doniczkach i zaczęłam się zastanawiać ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Sebek 15:23, 25 wrz 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Dominika11 napisał(a)
Mam pytanie, może gdzieś już było zadane, ale nie znalazła:
Czy lawenda francuska zimuje u nas w gruncie czy nie, bo widział u wielu osób w doniczkach i zaczęłam się zastanawiać ???


Nie zimuje, na pewno tamte osoby chowają je na zimę lub co roku kupują nowe egzemplarze
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Dominika11 17:48, 25 wrz 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Sebek napisał(a)


Nie zimuje, na pewno tamte osoby chowają je na zimę lub co roku kupują nowe egzemplarze

Sebku dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies