Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

Gardenarium 06:54, 11 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
AnnaB napisał(a)
Danusiu, wklejam zdjęcia mojej lawendy Hidcote, która została posadzona przed żywopłotem z grabu w maju tego roku, słońce ma w godzinach od 11 do 16 jednak moim zdaniem słabo kwitnie. Szukam przyczyny. Nie podlewam jej dużo, wilgotność ma umiarkowaną. Krzaczki urosły duże, wyglądają na zdrowe ale kwiatów jest niewiele, czy powinnam ją już ściąć? Czy słabo kwitnie dlatego że jest mlodziutka?





Moim zdaniem twoja lawenda jest jeszcze młodziutka. Ja bym pozwoliła jej teraz powoli rozkwitać, widać że pokazują się kwiaty.

Zetniesz wiosną dość nisko, wtedy się zagęści i zapewne zakwitnie obficiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Awo65 14:16, 11 sie 2016

Dołączył: 20 cze 2016
Posty: 9
Mam prośbę o podpowiedź, jak nawadniać lawendę.
Mamy już założony system nawadniania w ogrodzie, teraz będziemy na rabatach rozprowadzać linie kroplujące. I tu mam lekką zagwozdkę - jak rozprowadzić linie w lawendzie, aby jej dostarczyć wody w sam raz?
kluska 08:26, 14 sie 2016

Dołączył: 30 gru 2015
Posty: 7
Moja lawenda rośnie od strony południowej w opasce żwirowej wokół domu. Nigdy nie podlewana. No tylko jak deszcz czasami zacina w tę stronę, bo inaczej to dach je chroni. Kwitnie przepięknie, nie przemarza. Te co rosną na podlewanych rabatach wylegają i mają pokładające się kwiaty i wygląda to bardzo nieestetycznie, ale już tego nie zmieniam. Lawenda lubi sucho i słonecznie.
sarenka 07:02, 15 sie 2016


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
kluska napisał(a)
Moja lawenda rośnie od strony południowej w opasce żwirowej wokół domu. Nigdy nie podlewana. No tylko jak deszcz czasami zacina w tę stronę, bo inaczej to dach je chroni. Kwitnie przepięknie, nie przemarza. Te co rosną na podlewanych rabatach wylegają i mają pokładające się kwiaty i wygląda to bardzo nieestetycznie, ale już tego nie zmieniam. Lawenda lubi sucho i słonecznie.

Może pokażesz zdjęcia?
____________________
Magda W samym sloncu
Karol99 08:12, 15 sie 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja swojej lawendy tez nigdy nie podlewam i chyba to jej służy bo kwitnie pięknie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
kluska 17:07, 15 sie 2016

Dołączył: 30 gru 2015
Posty: 7
No wczoraj akurat ją obgoliłam na drugie kwitnienie, ale same krzaczki pokazać mogę. Wieczorem się postaram.
Awo65 12:38, 22 sie 2016

Dołączył: 20 cze 2016
Posty: 9
Dzięki za podpowiedzi.
Widzę, że w takim razie trzeba linią kroplującą ominąć kępy lawendy na rabatach.
kluska 04:39, 23 sie 2016

Dołączył: 30 gru 2015
Posty: 7
Teraz nie wygląda to najładniej ale jak kwitnie jest super.
natomiast na podlewanej rabacie się pokłada

AnnaB 22:34, 17 wrz 2016


Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 61
Gardenarium napisał(a)


Moim zdaniem twoja lawenda jest jeszcze młodziutka. Ja bym pozwoliła jej teraz powoli rozkwitać, widać że pokazują się kwiaty.

Zetniesz wiosną dość nisko, wtedy się zagęści i zapewne zakwitnie obficiej.





Dziękuję za poradę! Pozdrawiam serdecznie Danusiu.
____________________
...wiele ra­zy po­kaleczysz so­bie dłonie chcąc stworzyć swój piękny ogród..
10:15, 18 paź 2016
Czy ta lawenda mi przezimuje?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies