Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

malgol 14:06, 21 mar 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
anna_t napisał(a)
tylko czy ta hidcote to też wąskolistna? ponoć ta odmiana ma ciemniejszy kwiatostan
cena też fajniejsza, ja potrzebuje 60szt


Aniu, ja polecam Ci odmianę Hidcot.Ponoc najlepiej u Nas zimuje, jest wąskolistna i ładnie fioletowa.Mam te odmianę i bardzo jestem zadowolona
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
anna_t 15:08, 21 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Tak zrobię
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
iwonkap 21:22, 24 mar 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
a kiedy najlepiej przesadzić ? po cięciu czy przed ?
babka 17:21, 25 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
iwonkap napisał(a)
a kiedy najlepiej przesadzić ? po cięciu czy przed ?

Przed. Po prostu przesadź i przytnij.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 17:26, 25 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
anna_t napisał(a)
którą lawende lepiej kupić na nasze warunki?
https://www.obi.pl/ogrodowe-rosliny-uzytkowe/lawenda-bylinowa-opak-6szt-lavandula-angustifolia-/p/5121900
https://www.obi.pl/ogrodowe-rosliny-uzytkowe/lawenda-wieloletnia-odm-hidcote-lavandula-sp-/p/6192421


Mam tę z pierwszego linka, to ta sama którą ma nawigatorka (widziałam, że u niej zasięgałaś języka)
Pięknie wygląda zimą i po zimie, ma bardzo długie łodygi z kwiatostanami więc musisz jej dać sporo miejsca. I nie jest tak bardzo intensywnie wybarwiona jak ta z linku drugiego.
Ale z uwagi na piękne kulki w zimie nie zrezygnowałabym z tej z opaską Viva
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
iwonkap 18:33, 25 mar 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
babka napisał(a)

Przed. Po prostu przesadź i przytnij.


Czyli czeka mnie niebawem przesadzanie Dziękuje
anna_t 18:37, 26 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
babka napisał(a)


Mam tę z pierwszego linka, to ta sama którą ma nawigatorka (widziałam, że u niej zasięgałaś języka)
Pięknie wygląda zimą i po zimie, ma bardzo długie łodygi z kwiatostanami więc musisz jej dać sporo miejsca. I nie jest tak bardzo intensywnie wybarwiona jak ta z linku drugiego.
Ale z uwagi na piękne kulki w zimie nie zrezygnowałabym z tej z opaską Viva
Ola dziękuję za opinie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
nowis 12:33, 30 kwi 2017

Dołączył: 30 kwi 2017
Posty: 2
Szukając informacji co to za "viva lavandula", trafiłem na wasze forum. W zasadzie zero informacji na internecie było i napisałem do producenta Salm Booskop. Myślę, że innych też to pewnie zainteresuje to napiszę tutaj.

Otóż te lawendy sprzedawane po 6 sztuk to odmiana Grosso uprawiana w Prowansji i produkują z nich olejki zapachowe.

https://www.tesco.pl/promocje/oferta-tygodnia/produkt/ogrod/kwiaty/lawenda/

https://www.obi.pl/ogrodowe-rosliny-uzytkowe/lawenda-bylinowa-opak-6szt-lavandula-angustifolia-/p/5121900

Tyle, że w Obi w tej cenie w sześciopaku teraz jest z innej firmy etykieta "Obi". Jaka odmiana nie wiedzą, kompromitacja jak na ilość obsługi. W Tesco mogli nie wiedzieć, a w Obi z takim działem ogrodniczym - żenada. W internecie podają dalej tą viva a mają jej kilka sztuk i po 30zł z jakąś metalową miską.

W tesco zależnie od sklepu w promocji po 12 zł lub po 20zł, tak czy siak cena dobra.. Ja obsadzam sobie lawendą altankę jako odstraszacz na komary. To chyba jedna z lepszych odmian do tego celu. Sadzonki są małe, ale cena konkurencyjna. Ta "viva lavandula" to chyba nazwa konkretnej plantacji, już nie dopytałem. Zdjęcia od producenta, nie wiem dlaczego kolory nie pasują.


marzena_p 11:11, 04 maj 2017


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Przesadziłam lawendę ,ale ona chyba zmarzła bo ma same badyle .Miał ktoś z zaglądających tutaj taki przypadek , że lawenda odbiła . Jest sens czekać na listki.
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
Ananasek 20:55, 04 maj 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
marzena_p napisał(a)
Przesadziłam lawendę ,ale ona chyba zmarzła bo ma same badyle .Miał ktoś z zaglądających tutaj taki przypadek , że lawenda odbiła . Jest sens czekać na listki.


Przytnij po ziemi jedną z gałązek. Jeśli będzie w środku żywa, zielona to może krzaczek odbije. Jeśli do samego dołu łodygi są suche i brązowe w przekroju to chyba już zdechła
____________________
Beata Moje nieplony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies