Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Odnowa dla ogrodu:) prosi pomocy!!!

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa dla ogrodu:) prosi pomocy!!!

madziula23 20:48, 21 cze 2013


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Witam forumowiczow serdecznie
A oto zaprezentuje swoj przedogrodek, ktory przygotowalam na zasadzenie. Bylo w nim ogromnie duzo pracy az czasami watpilam, ale juz pomalu widac efekty kiedy zostal wkopany plotek
przed


i po



Jestem na etapie planowania posadzenia iglakow i krzewow Oto moj skromny plan



Zaznaczylam w nim żółtą rożę na pniu, poniewz ja kocham i bardzo bym chciala ja miec w miejscu kolo slupka przy ktorym sa bloczki, i tu jest problem. Podzielilam moj plan na dwie strefy
1) strefa w ktorej slonce swieci od godziny 12 do 16 poniewaz saslania dom sasiadow i wydaje mi sie ze roza moze miec malo slonca
2) strefa gdzie slonce swieci w godzinach 9-11 i 12 - 18
Wystawienie jest wschodnie i do godziny 12 nie ma slonca przez moj dom.
Chcialabym sie dowiedziec czy warto ja sadzic? Czy moze posadzic roze do polcienia? Prosze o rade jezeli znacie takie gatunki do polcienia biale albo zolte
Prosze blagam pomozcie
Agnieszka_B 11:21, 22 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Witaj Madziula. Gratuluję odwagi w zakładaniu wątku. Dzis wielu aktywnych forumowiczów jest na Święcie Róż w ogrodzie szefowej, więc pewnie zajrzą do ciebie z opóźnieniem. Ja dopiero się uczę róż i nie odważylabym udzielać ci rad w ich sprawie. Za to pozdrawiam serdecznie i chętnie będę cię odwiedzać. Napisz z jakiej części kraju jesteś.
____________________
zapach-ziemi
madziula23 12:10, 22 cze 2013


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Witam Agnieszko Jestem z polnocno wschodniej a dokladniej Olecko Ja na rozach tez malo sie znam, dlatego ten watek A przy okazji moze ktos mi pomoze zagospodarowac moj skromny ogrodek Dziekuje i rowniez pozdrawiam
Gardenarium 12:08, 23 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Od płotu posadź zywopłot- najlepiej iglasty.

Mogą być świerki serbskie jeśli jest szerzej niż 3 metry. Albo tuje Smaragdy bo są tańsze ale trochę już zbyt popularne, a może choinę kanadyjską.

W rogu przy bramie posadź niewielkie drzewo liściaste, tzn, kolumnowe np. buk Rohan Obelisk.

Potem przed świerkami 5 hortensji Limelight, a pod nimi żurawki hosty i jakieś niskie turzyce. Dobieraj atrakcyjne kolory.

Za hortensjami posadż trzy kolumnowe cisy lub Platycladus orientalis 'Aurea Nana" a pod nimi niziutkie łany kolorowe czerwone z niskich berberysów, wrzośce łanami i może kilka innych traw, np rozplenic Hameln.

Dwie róże to za mało jak na tak długą rabatę.

Co najmniej pięć i pod nimi łany lawendy i trzmieliny Fortunego Emerald'n Gold.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:11, 23 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomocne artykuły

http://www.ogrodowisko.pl/tag/roze

oraz http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madziula23 11:19, 24 cze 2013


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Witam Danusiu i dziekuje za artykuly ale w poszukiwaniu wiadomosci juz je czytalam Ja zafascynowalam sie zolta roza Berolina, a w formie piennej mysle o niej caly czas Wyczytalam ze lubi ",stanowiska słoneczne lub półsłoneczne.Nie zaleca się sadzić krzewów pod drzewami lub na gorących mało przewiewnych stanowiskach", u mnie miala by okolo 5-6 godzin slonca i z kolei wyczytalam, ze roze powinny miec od 5 do 8 godz slonca wiec u mnie miesci sie w przedziale A wisnia rosnaca obok nie daje praktycznie cienia wiec sie nie przejmuje, bo bedzie dosyc daleko od niej
Jak myslicz Danusiu? Zaryzykowac? W twoim dekalogu jest jednoznacznie napisane, jak zginie bedzie miejsce na nowa roslinke Roze posadzic jesienia czy wiosna? Mama chlopaka mowi ze wiosna bo lepiej sie przyjma.... A ja nie wiem :/
Ale moj problem jest inny, nie mam dalej pomyslu na ten ogrodek... stanelam w kropce:/
madziula23 11:28, 24 cze 2013


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Danusiu w twojej wizytowce http://www.ogrodowisko.pl/watek/1349-wizytowka-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy#reply w poscie o wiosnie w prawym rogu widze cos w stylu juki to ona? widzialam ze zimuje Jak to robisz? I mam takze inspiracje post o jesieni zdjecie 3, co to jest miedzy tujami? to w gruncie czy w donicy?
madziula23 13:28, 24 cze 2013


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Nie wiem jak to sie stalo ale nie zauwazylam postu w ktorym doradzilas co posadzic Zaraz to przeanalizuje
madziula23 15:48, 29 cze 2013


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Oto moje nowe nabytki... swiezo przywiezione

A tu rozrosnieta hosta
madziula23 18:34, 24 lip 2013


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Marze o pieknym duzym ogrodzie, mimo swego mlodego wieku rozwija sie we mnie pasja i duch ogrodu W tym momencie mam tylko male obejscie wokol domu chlopaka z ktorym mieszkam, ale jestem przekonana ze kiedys postawimy na wsi na dzialce u jego rodzicow domek z dzialka na duzy pokazny ogrod Ale coz jak narazie mam tylko kawalek ogrodka

Duzo nie zmienilo sie w miejscu powyzej z powodu braku czasu..... Matura, zapisy na studia Ale powoli zaczynam nadrabiac ten czas w ogrodzie, przy pomocy kochanej osoby. Nie znam sie na tym duzo bo moja przygoda z ogrodem dopiero sie zaczyna, ale i tak juz mam duzo zapalu, nawet u taty bym nasadzala w ogrodzie wielu roslin, bo u mnie juz niedlugo nie bedzie gdzie
Juz sa posadzone pewne krzewy, wczorajsza praca mimo okropnej pogody, no niestety ta nie dopisuje :/ Ale nie trace checi, wykorzystuje czas na organizowanie, ale powiem wam ze ciezko z tym Juz mysle o odnowieniu slupkow ogrodzeniowych

Tutaj sa zdjecia terazniejsze Wczoraj dosadzilismy z CH. cisa ze zlotymi przyrostami i dwie jak narazie kulki pod trzmielinami na pniu ktore takrze beda ciete w ksztalcie kul Jest tu takze jalowiec szczepiony na ktorego punkcie oszalal w szkolce CH Oczywiscie dostal honorowe miejsce na srodku




Przed domem naprzeciw tego fragmentu, jestem w trakcie wysypania zwirku pod iglaki i tuje oraz jalowiec ktorego przycielam w tak zwane po mojemu rondo
Byl taki

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies