Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

Anabell 10:06, 26 cze 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Witaj Olu!
kolejny już piękny ogród. Zawsze zachwycały mnie strzyżone formy geometryczne, ale boję się do tego zabrać. Zrobisz nam kurs. Już widzę po nowych zmianach będzie szałowo.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 10:16, 26 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
leon60 napisał(a)


od wejścia i odwrotnie




Temu świerkowi należy się zaokrąglenie o góry, powinna powstać taka baryła jak moja daglezja Prosiłaś o uwagi i wskazówki, więc idę po kolei
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:20, 26 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
leon60 napisał(a)


Zwykłymi nożycami Fiskarsa. Widziałam u dziewczyn akumulatorowe, mam chrapke na takie choć nigdy nie urzywałam. Trzeba będzie mężulka ładnie poprosić


Akumulatorowe szarpią i gniotą liście, zwłaszcza bukszpanów. Nie polecam, jak chcesz, zapytaj Irenki MIłek. ona też odradzi. Precyzyjne cięcie jakie jest wymagane przy kulach bukszpanowych żadnym akumulatorkiem nie opędzisz,, trzymaj się ręcznych
W naszym sklepie masz cały arsenał do cięcia, owczarskie też, tylko czekamy na dostawę. Niedługo będą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:25, 26 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
leon60 napisał(a)
Witajcie dziewczyny



1. Cis "Hicksii" żywopłocik
2. Buk Purple Fountain Pendula
3. Hortensja ''Limelight"
4. Miskant ''Morning Light"
5. Bukszpan kula
6. Bukszpan żywopłocik
7. Miłorząb szczepiony na pniu
8. Żurawka (bordowa)




Zamiast bordowych żurawek (za smutne) daj koniecznie jaśniejsze, żółte albo pomarańczowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
leon60 10:56, 26 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Danusiu czy o coś takiego chodzi ?



____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Borbetka 16:26, 26 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Chyba o to Danusi chodziło, jej daglezja tak wygląda. A jak dajecie radę z górą? Ja muszę ciąć moje 3 świerki i nie mogę sięgnąć.
____________________
borówcowy wizytowka
leon60 16:56, 26 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Borbetka napisał(a)
Chyba o to Danusi chodziło, jej daglezja tak wygląda. A jak dajecie radę z górą? Ja muszę ciąć moje 3 świerki i nie mogę sięgnąć.

Potrzebna jest długaaa drabina W zeszłym roku czubek nie był przycięty i widać jak teraz wygląda... zrobię tak jak Danusia radzi tylko to musi niestety poczekać tak samo jak szpaler ze świerów za płotem aż mąż wróci

Danusiu schemacik jak najbardziej się przyda, dziękuję
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
gusiarz 17:24, 26 cze 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Przybiegłam się przywitać Olu - ależ masz pięknie podstrzyżone roślinki!!! Super!!! Rzeczywiście żal jałowca - nawet nie chcę myśleć co możesz wyczarować w cisów... Z pewnością będę wpadać
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
grembosia 17:46, 26 cze 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Witam Cię również w gronie zielono zakręconych
Stworzyliście piękny ogród z ciekawymi soliterami, wymaga to sporo pracy, ale warto, bo efekt wart tej pracy.
Rzeczywiście widać, że lubisz kosić, bo trawka pięknie przystrzyżona

Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Margarete 00:59, 27 cze 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Hej Olu,
wpadłam na chwilke i ... zostałam na dłużej, dobrze że stron nie za duzo to udało sie przebiec wszystkie... ale do niektórch fotek wracałam i ogladałam raz jeszcze. Ogród masz piękn i kokietujesz nas że nie ogrodowiskowy.. , jest ładny, zadbany z pieknym trawnikiem....
Jest w jego pielągnację włozone duuuzo pracy,to widac - Gratuluję !! Kanciki wymiatają... ja jak Wieloszka - mam narzedzie ale nie mam kancików, ha, ha,ha
Poza tym widze twój projekt - i choć nie doradze ci pewnie niczego mądrego bo sama raczkuje w ogrodowych sprawach, ale dobór roślin : miskanty, cisy, limki,zurawki, bukszpan... jest super - to taki trochę "program obowiazkowy" tu na ogrodowisku, ale naprawde jest świetny i sie sprawdza.
A nie chciałabys dołozyc do przedogródka troche koloru ? mysle o jakichs kwitnących krzewach ....
Podziwiam cie za zmiany, sama zdejmowałaś darn pod nowa rabate ? w ten upał ? ja robie ponad trzydziestometrową rabate juz tak z póltora miesiaca i wiem jaki to wysiłek
Strzyone formy - boskie...
Na pewno będę tu wpadać .
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies