Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

Magda70 09:30, 27 cze 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Czyś ty oszalała???? Ogród typowo nie ogrodowiskowy?!
Wymuskany, wypieszczony...coś mi się zdaje, że kokieta się tu trafiła
A Staś the best!! taki luuuuzak...

Edit...
widzę, że nie tylko ja tak uważam
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
asica 13:50, 27 cze 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
To ja też skorzystam z rady i nie kupię nożyc akumulatorowych, a też miałam nie nie chrapkę
Ale nożyce baranie, hehe, pierwsze słyszę o takich.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Borbetka 16:37, 27 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Okazało się, że nazywają się "owczarskie" ... ale baran ze mnie .
____________________
borówcowy wizytowka
asica 17:09, 27 cze 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Hehe, i tak było wiadomo o jakie nożyce chodzi W końcu barany też się strzyże (chyba).
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
leon60 19:08, 27 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Aga, grembosia, Małgosia, Magda witajcie

Magda70 napisał(a)
Czyś ty oszalała???? Ogród typowo nie ogrodowiskowy?!
Wymuskany, wypieszczony...coś mi się zdaje, że kokieta się tu trafiła

Madziu pisząc nieogrodowiskowy miałam na myśli brak typowych i ulubionych na ogrodowisku roślin o których pisała Małgosia ... czas to nadrobić

Margarete napisał(a)
Hej Olu,

Podziwiam cie za zmiany, sama zdejmowałaś darn pod nowa rabate ? w ten upał ? ja robie ponad trzydziestometrową rabate juz tak z póltora miesiaca i wiem jaki to wysiłek


Sama w dwa popołudnia mąż wraca za ok. 1,5 miesiąca i mam nadzieję, ze będzie zaskoczony
Wbrew pozorom to nie jest duży odcinek, chodzę mierzę i zastanawiam czy ja to dobrze zrobiłam...
Moze rozrysuję to jakoś dokładniej z wymiarami i mi pomożecie ?

asica napisał(a)
Hehe, i tak było wiadomo o jakie nożyce chodzi W końcu barany też się strzyże (chyba).

dawno temu mój tato faktycznie strzygł nożycami, dziś to chyba bardziej elektrycznych się używa czy czegoś takiego



____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Mala_Mi 21:47, 27 cze 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mam nożyce akumulatorwe i są rewelacyjne... do podcinania trawy tam gdzie kosiarka nie podjedzie.. dziś nimi przycięłam żagwin, przycinam czasami wrzosy..... ale jak sie wzięłam do ciecia bukszpanów to przeszłam od razu na nożyce ręczne.
Jakbyś u Danusi wypatrzyła, że są te owczarskie nożyce do baranów to daj mi znać, bo ja znając życie zapomnę.. tak jak zapomniałam gdzie zgubiłam nożyce do najcieńszych cięć w ogrodzie

A z akumulatorkami ważne jest jakie akumulatory sie kupuje, bo nie chodzi o maszynkę do cięcia a o nożyce..... tzn z jakiej stali są zrobione. Ja mam Boscha, i daje sie do nich kupić zapasowe nożyce. Po naostrzeniu (trzeba wiedzieć jak bo są inaczej profilowane, a w punktach ostrzenie o tym nie wiedzą) . Tnąc często sie łapie pyłki, piasek i inne zanieczyszczenia, grubsze gałązki (a to nie do tego są) i ja w sezonie do drobnych podcięć zmieniam kilka razy ostrze. mam już nachomikowane 5 noży.... i czekam, aż M wyzdrowieje i mi je naostrzy... jadę na ostatnim tnącym I nawet z dobrej stali nożyce po kilku ostrzeniach są do niczego i nie z powodu ostrzy, tylko z powodu tego, że wyciera sie płaszczyzna w której pracują.
Kupiłam kiedyś w prezencie koleżance trochę tańsze nożyce akumulatorowe i testowałyśmy na moich roślinach.. po godzinnej pracy nadawały sie do wyrzucenia i nie nadawały sie do ostrzenia.
Ot i się rozpisałam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Donia72 21:58, 27 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witaj Oleńko Ale sobie spacerek zrobiłam po Twoim pięknym ogrodzie Oczko masz cudne
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Borbetka 07:58, 28 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Aniu, bardzo dobrze to opisałaś. Dokładnie o to chodzi. Źle mi noże naostrzono i po ptokach. Do bukszpanów nie, ale najbardziej je lubię do obcinania obrzeży trawnika z wąsów. Idealne.
____________________
borówcowy wizytowka
Topola 10:08, 28 cze 2013


Dołączył: 27 cze 2013
Posty: 233
Ogród rewelacyjny. Oczko świetne. Perfekcyjne formy strzyżone. Co tu dużo pisać - jest idealnie.
____________________
Już nie działka - już ogród (u Topoli)
Zeta 11:12, 29 cze 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Alez pieknie u Ciebie ...szkoda tego bonsaja z jałowca .....wszystko zadbane a trawnikmjak dywan ...co ty robisz ze świerkiem że taki gesty?? Tez go ciachasz??
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies