Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Loczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Loczka

Lukasz2013 20:42, 01 lip 2013


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Z życia ogrodu......


malgorzata_s... 23:07, 17 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Witam sąsiada .Sliczny ogródek.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Lukasz2013 09:04, 18 sie 2013


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
A witam witam.

Slawko 13:52, 19 sie 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Witam również, ładny domek i ogródek Na razie co mi się nasuwa, to żebyś starał się zachować w ogrodzie linie proste - czyli ogród nowoczesny a że masz takie piękne widoczki za ogrodzeniem to połączyć go z naturalistycznym - czyli dużo bylinek, traw ozdobnych, krzewy, drzewa które rosną naturalnie w Twojej okolicy. Jeśli istnieje możliwość i sąsiedzi nie przeszkadzają, spróbuj nie zamykać się całkowicie na te widoki... szkoda ich a również ogród optycznie się powiększy Zmieniłbym bieg ścieżki oraz zlikwidował albo również zmienić kształt tej rabaty przy której rozchodzi się ta ścieżka Przy różach zlikwidowałbym trawę i dałbym korę albo jakiś kamyczek ozdobny
Takie moje małe propozycje, czy z nich skorzystasz, to już Twoja indywidualna sprawa Pozdrawiam

P.S. Fajnie by było gdybyś rozrysował dom i działkę wraz z istniejącymi rabatami, ścieżką, tarasem itp. Może coś pomożemy, doradzimy
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Lukasz2013 21:32, 19 sie 2013


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Slawko napisał(a)
Witam również, ładny domek i ogródek Na razie co mi się nasuwa, to żebyś starał się zachować w ogrodzie linie proste - czyli ogród nowoczesny a że masz takie piękne widoczki za ogrodzeniem to połączyć go z naturalistycznym - czyli dużo bylinek, traw ozdobnych, krzewy, drzewa które rosną naturalnie w Twojej okolicy. Jeśli istnieje możliwość i sąsiedzi nie przeszkadzają, spróbuj nie zamykać się całkowicie na te widoki... szkoda ich a również ogród optycznie się powiększy Zmieniłbym bieg ścieżki oraz zlikwidował albo również zmienić kształt tej rabaty przy której rozchodzi się ta ścieżka Przy różach zlikwidowałbym trawę i dałbym korę albo jakiś kamyczek ozdobny
Takie moje małe propozycje, czy z nich skorzystasz, to już Twoja indywidualna sprawa Pozdrawiam

P.S. Fajnie by było gdybyś rozrysował dom i działkę wraz z istniejącymi rabatami, ścieżką, tarasem itp. Może coś pomożemy, doradzimy




Dzięki za podpowiedzi. Rabatka z oczkiem już zmieniła kształt dam nową fotkę, też mi się nie podobała. Ścieżka miała swym kształtem lekko złamać linie proste w ogrodzie chociaż jestem fanem symetrii ( zawsze mi moja Pani Profesor mówiła, że powinienem uciekać od symetrii bo to nie modne ) ale co poradzić, że mi leży sypetria. Skrawek zieleni pod różami był zrobiony z premedytacją by złamać betonowy podjazd i wejście do domu chociaż nie powiem uciążliwy w pielęgnacji. Tu się zastanowię nad zmianą. Ogród w trakcie realizacji pomysłów. Pozdrawiam
monteverde 21:46, 19 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Lukasz masz piękny dom, ogród , miejsce zabaw dla synka, ale jak dla mnie za mało bylin i traw w tym ogrodzie Sławko już pisał o oczku a na tym zdjęciu bym zabrała klon palmowy a róże obsadziła lawendą
masz tam jeszcze przy domu kratkę ale przy niej rośnie rh? ono sie nie pnie czas na jakąś piękną różę, powojnik? pozdrawiam serdecznie no i zadbaj o przedogródek, same irysy nie wystarczą, podpowiem, obejrzyj Danusi hitcotową
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Lukasz2013 22:03, 19 sie 2013


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Nowy kształt rabatki z oczkiem nadal rozwojowy





Tess 22:03, 19 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witaj Łukaszu
Obejrzałam tylko pierwszą porcję zdjęć i już jestem nimi zachwycona.
Piękne zdjęcia robisz.
Ale - proszę, nie poczuj się dotknięty - zbyt dużo w jednym poście ich wstawiłeś.
Powoduje to, że strasznie długo się otwierają, co utrudnia przeglądanie wątku. Dlatego właśnie obejrzałam tylko pierwszą partię
Zgodnie z regulaminem forum wolno wstawiać 4 zdjęcia w jednym poście.

Idę obejrzeć te, których jeszcze nie widziałam
W pięknym miejscu mieszkasz.


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Slawko 22:05, 19 sie 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Lukasz2013 napisał(a)




Dzięki za podpowiedzi. Rabatka z oczkiem już zmieniła kształt dam nową fotkę, też mi się nie podobała. Ścieżka miała swym kształtem lekko złamać linie proste w ogrodzie chociaż jestem fanem symetrii ( zawsze mi moja Pani Profesor mówiła, że powinienem uciekać od symetrii bo to nie modne ) ale co poradzić, że mi leży sypetria. Skrawek zieleni pod różami był zrobiony z premedytacją by złamać betonowy podjazd i wejście do domu chociaż nie powiem uciążliwy w pielęgnacji. Tu się zastanowię nad zmianą. Ogród w trakcie realizacji pomysłów. Pozdrawiam


Ja też nie lubię symetrii, więc popieram panią profesor Mi chodziło aby poprowadzić w linii prostej ale nie symetrycznie... z resztą musiałbym zobaczyć właśnie ten plan całej działki Uwierz mi że taki mały skrawek trawy nie wygląda za ciekawie, więc lepiej złamać ten beton korą lub najlepiej posadzić rośliny zadarniające Czekam na fotkę oczka Pozdrawiam

P.S. Już lepiej ale to nie to, jak dla mnie Ważne, że Tobie się podoba
Pokaże Ci pierwszy, lepszy ogród w stylu nowoczesnym z lekką nutką "dzikości" http://www.ogrodowisko.pl/watek/3507-madzenie-ogrodnika-kiedys-tu
Zapewne znasz... ale tak w razie czego
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Lukasz2013 22:09, 19 sie 2013


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Jeszcze spojrzenie na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies