Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Olea europaea - drzewko oliwne, oliwka

Pokaż wątki Pokaż posty

Olea europaea - drzewko oliwne, oliwka

Gardenarium 14:21, 02 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Oliwka europejska uprawiana jest w rejonie Morza Śródziemnego a w naszym klimacie może zimować w chłodnej oranżerii lub innym jasnym pomieszczeniu. Uwielbia słońce i gorące klimaty.

Zdjęcia zrobiłam w Jerozolimie (Izrael)






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Maggie 14:22, 02 lip 2013

Dołączył: 30 cze 2013
Posty: 1

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pozwolę sobie jeszcze zadac pytanie na temat drzewka oliwnego, wysokopiennego.Ma rok,na wiosne podcielam i przesadzilam.Oryginalnie bylo wsadzone w bardzo twardy piasek,po podsadzeniu uzupelnilam dobra ziemia.Mieszkam w Irlandii,duzo tu pada.Po podcieciu,mimo,ze nawoze,nowych listkow nie dostaje i nie rosnie.Liski brazowieja,co robic?
____________________
Maggie
Gardenarium 14:23, 02 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Chyba ma za mokro i za zimno, to drzewko kocha słońce, więc znajdź mu takie miejsce, gdzie jest bardziej słonecznie i sucho.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:04, 02 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tutaj rosną w naturze (Jerozolima) 50 stopni w cieniu wtedy było



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 10:33, 09 lip 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Piękne zdjęcia!

Czy ktoś z Forumowiczów doczekał się oliwek na uprawianym przez siebie drzewku?

Mam oliwkę od 3 czy 4 lat, w tym roku obsypała się mnóstwem maleńkich kwiatków, teraz widzę kuleczki wielkości główki szpilki i mam ogromną nadzieję, że nie opadną, ale będa rosły.
____________________
Nasz mały, zielony świat
skarabeusz 20:41, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561


oliwki na Rodos
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 14:31, 29 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Moja oliwka, caly czas na ogrodzie. Podobno może stać na zewnątrz do -3. więc stoi póki co. Zimą gorzej, bo nie będę miała dla niej warunków 10stopni i światła. Co robicie zimą? Lepiej światło kosztem optymalnej temperatury, czy temperatura kosztem światła? W sumie mam jeden zimniejszy pokoj i tam będzie zimować, bo garaż mam ciemny. A to zdjęcie z wczoraj.



Pochwalcie się swoimi.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
FAAM 08:26, 28 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2016
Posty: 2
Witam
Sprowadziłem z Hiszpanii pięknie drzewo oliwne typ Bonsai, było bardzo drogie.
Ma około 2,5 metra. i ponad 200 lat.

Mieszkam w górach na 800 metrow czy można mieć oliwkę w ogrodzie na 800 metrow w Polsce?
Dużo mówi że nie. Ale ja mam! Oliwki są świetnie do ogrudu, też w Polsce! Trzeba tylko odpowiednio zabezpieczyć na zimę większe oliwki mają żadnego problemu z temperaturami do minus 7 stopni.
Jak to możliwe? Pielęgnacja i dużo zdrowego rozumu :tan ;:306

Żeby oliwka nie miała problemów , trzeba osłonić ją kiedy mrozy poniżej - 7. włączyć kable grzewcze najlepiej dokupić termostat.
I kupić odpowiednie preparaty.

W zeszłym roku nawet miałem oliwki!

Dodałem pare fotek ostatnie zdjęcie z tej chwili

zielinka 12:29, 28 kwi 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 46
Bałabym się posadzić takie drzewko w ogrodzie, zwłaszcza jeśli dużo kosztowało. Ale u Ciebie wygląda ładnie i dobrze, że się nieźle trzyma i przetrwało zimę
FAAM 12:48, 28 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2016
Posty: 2
zielinka napisał(a)
Bałabym się posadzić takie drzewko w ogrodzie, zwłaszcza jeśli dużo kosztowało. Ale u Ciebie wygląda ładnie i dobrze, że się nieźle trzyma i przetrwało zimę


Tak trochę kosztowało ponad 5000 zl Ale Jaki okaż w ogrodzie!
Przetrwało już 3 lata w polsce . zeszłym roku nawet miałem oliwki! bardzo smaczne
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies