Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny ogród słonecznej safikey

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród słonecznej safikey

safikey 23:44, 10 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
kondzio

masz juz tak pięknie- po prostu miodzio!!!
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Gardenarium 23:50, 10 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
safikey napisał(a)







Podsyłam ten wątek ku przestrodze, póki jest jeszcze czas

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom]

a w szczególności ta strona od połowy i następna http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom?page=31
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
leon60 00:02, 11 lip 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Masz spore pole do popisu działka duża i bardzo ładna a tworzenie rabat od podstaw po swojemu to wielkie szczęście. Będę podgladać
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
safikey 08:55, 11 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Danusiu, od dawna czytam "Nasze już Forum" i wiem, widziałam u innych skutki użycia agrowłókniny. Oczywiście od razu zaczęłam wyrywkowo sprawdzać u siebie, ale u mnie wszystko jest w porządku. Włoknina jest dwa lata i na razie jest okej. Może macie rację i dla roslin dobre byłoby zdjęcie włokniny, ale przeraża mnie ogrom ziemi do plewienia.
Jest tego tak dużo, że pracując i często wyjeżdżając a poza tym małe dzieciaczki i mąż o nowym domu nie wspomnę - chyba nie dałabym rady tego wszystkiego plewić

Jesienią 2011 przygotowałam swoją pierwszą rabatę, wybrałam rośliny i oczywiście poza tym, że posadziłam za gęsto to teraz już zrobiłabym to inaczej - po kilka sztuk roślin i dałabym jakieś byliny - czyli popełniłam sporo błędów





mam swoje ulubione szkółki i tam robię zakupy:
Krzysiak w Kijanach i Dęscy w Końskowoli

pokażę jeszcze posadzone roślinki
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:08, 11 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Roślinki na pierwszej rabacie - część 1


cyprysik groszkowy Boulevard


żywotnik zachodni Filiformis


żywotnik wschodni Aurea Nana


świerk pospolity Barryi


cyprysik groszkowy Curly Tops


cyprysik groszkowy Filifera Aurea


świerk biały Daisy's White


cyprysik groszkowy Squarrosa Aurea
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:21, 11 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Roślinki na rabacie część 2:

cyprysik japoński Drath


świerk biały Alberta Globe


cyprysik Lawsona Bauthensis


jałowiec roesłany Nana


jałowiec pośredni Gold Star


jałowiec pospolity Sentinel


jałowiec płożący Limeglow


jałowiec płożący Grey pearl


jałowiec łuskowaty Blue star


jałowiec chiński Kuriwao Gold

takie roślinki pojawiły się pierwszej rabacie - ale niestety pojawiły sie tylko po 1 szt


pęcherznice juz się pięknie wybarwiły i przygotowały do jesieni


przed nami była pierwsza zima roslin
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Gabrysia_ 09:22, 11 lip 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Witaj Safikey ...znam cię z innego forum
Ale tu jest lepiej tak rodzinnie można by rzec,tyle pięknych ogrodów,można liczyć na porady i pomoc!
Dobrze trafiłaś
____________________
safikey 09:24, 11 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Gabrysia_ napisał(a)
Witaj Safikey ...znam cię z innego forum
Ale tu jest lepiej tak rodzinnie można by rzec,tyle pięknych ogrodów,można liczyć na porady i pomoc!
Dobrze trafiłaś



Gabrysiu i właśnie te piękne ogrody mnie przyciągają...
pozdrawiam
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:37, 11 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
i pojawiło się sporo śniegu na działce



nawet mój synek strzepywał śnieg z tujek

oczywiście pokazuję zdjęcia wcześniejsze (styczeń 2012) z początków naszego ogrodu, żeby nie było, że mamy już śnieg w lubelskim

nadeszła pierwsza wiosna roślin w naszym ogródku


____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 11:51, 12 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
i nareszcie nastała wiosna 2012,
rośliny obudziły sie do życia, wszytskie iglaki na rabacie ładnie przetrwały zimę (niektóre były otulone specjalną włókniną) tujki nadal były w ilości 380 sztuk, czyli nic nam nie padło - jak ochraniarze tuje strzegą dookoła działki, za ogródku nareszcie jest zielono i robi się kolorowo:




mam nadzieję, że w przyszłości tuje będą stanowiły ładne tło dla nasadzen na rabatach



dostałam od znajomej wykopane z gruntu spore bukszpany, posadziłam je w cztery donice i postawię przed wejściem do domku, trzymam kciuki aby się przyjęły



lato to ciąłe koszenie, plewienie i tak w kółko...




nie zapominam rownież o walczeniu z kretami niestety chyba nadal przegrana to wojna


chyba już nawet zaakceptowałam te krety, bo nie za wiele mogę z nimi zrobić

Taki biedny ten mój ogródeczek, patrząc na Wasze trochę łapię doła, ale starm się i uczę cały czas, bo kto da radę jak nie ja

pozdrawiam
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies