Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny ogród słonecznej safikey

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród słonecznej safikey

safikey 22:38, 15 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Wiosna 2013

Uwielbiam pracę w ogrodzie, choć pracując zawodowo i często wyjeżdżając nie mam za wiele wolnego czasu na ogród, ale każdą wolną chwilę staram się spędzać w ogrodzie. Choć przede mną jeszcze MASĘ pracy na naszych 34 ar to z każdego kawałeczka trawnika, rabaty, każdej nowej roślinki jestem niesamowicie szczęśliwa

Zgodnie z planem kupiłam rosliny do obsadzenia nowej rabaty



moja mała pomocniczka pomagała Mamusi, bez niej żadna praca w ogródku się nie odbędzie:


wkrótce zakwitł mi pierwszy różanecznik - nie mogłam się doczekać tego momentu:


Moja pierwsza rabat już wzbogaciła się o nowe rośliny: iglaki i kilka rozchodników:


niestety coraz miałam coraz większy problem z cyprysikiem Curly Tops - po zimie z jednej strony, gdzie najdłużej zalegał śnieg pojawiły się początki grzyba. Kupiłam specjlany preparat do tujek, wycięłam zarażone gałęzie i spryskałam - pomogło i cyprysik widocznie odrósł


Tujki wokół działki rozpoczęły wegetację - rosną w oka mgnieniu - podlałam je odżywką do iglaków, spryskałam profilaktycznie od grzyba i stan taki jak 2 lata temu przy sadzeniu - 380 szt - pełni straż wokół dzialki. (nie mogę się już doczekać kiedy na ich tle będę mogłą pozakładać rabaty!!!)

powoli zarasta nam również trawa na drenach od oczyszczalni, przez zimę trochę się zapadły, ale wyrównaliśmy ziemię i trawa się wyrównuje

żywopłot z pęcherznic oszalał i rozkwitł białymi i różowymi kwiatami, robi się bajecznie kolorowo



rabata z sosną czarną - troszkę tu samotną i wrzościami ma nowe kwitnące rozchodniki, rabatę planuję wkrótce rozbudować - dołożyć lawendy, miskanty i więcej wrzośców


jeszcze jeden wpis i będę na bieżąco
słonecznie pozdrawim wszystkich czytających i mykam spać, ponieważ jutro nadal prace ogrodowe - mam wymarzony 1 tydzień urlopu
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
22:59, 15 lip 2013
Jaką masz dużą działkę,możesz na niej sadzić nawet duuuże rośliny,ja zawsze marzyłam o sosnach ale z racji tego,że moja działka to zaledwie 7,5 ara więc wielkie sosny u mnie odpadają.Możesz pozwolić sobie na duże wrzosowisko,rabatę z trawami nie patrząc na ich rozmiary..ach..masz pole do popisu..
A obrzeża z czego będziesz robić? Kostka,eko-bordy?
Pozdrawiam
23:00, 15 lip 2013
A mała pomocniczka bardzo urocza
safikey 07:37, 16 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Anulka napisał(a)
A mała pomocniczka bardzo urocza


rzeczywiście bardzo urocza i rzeczywiście lubi pomagać, bo starszy od niej pomocnik juz nie za bardzo.

Anulka planuję obrzeża zrobić z kostki prostokątnej - takiej najzwyklejszej
bardzo podobają mi się obrzeża z granitowej, ale przy wielkości działki granitowa kostka na obrzeża puściłaby mnie z torbami

Wiesz działka rzeczywiście jest duża, we wrześniu będzie robiona kostka, odwodnienia, taras, podjazd i wtedy podziałam coś z przodu, na razie jedynie z tyłu rabaty mnie wciągają.
Ale niby działka duża a jak planuję to słyszę, że potrzebne boisko do kosza, potrzebne boisko do nogi a będzie wędzarka, jest oczyszczalnia - więc dużych roślin na niej sadzić nie można i ciężko wygospodarować fajne miejsce na rabaty. Jesienią trawniki za i przed domem będą równane i wiosną posiana trawa i wtedy będę mogła powiedzieć że mam trawnik, bo na razie to tylko koszona duuuża łąka


pozdrawiam słonecznie
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 07:50, 16 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
a w magicznym warzywniku bogactwo smaków, witamin, że ślinka cieknie, mniam.......


w tym roku po raz pierwszy posadziłam poziomeczki


malinki jesienne już można podjadać prosto z krzaczków


pojawiały się już pierwsze pomidorki koktajlowe, choć jeszcze zielona


fasolkę już zajadamy do obiadku, bezłykowa mniam



cukinie się żółcą i zielenią


bób przez siebie wyhodowany smakuje wyśmienicie


uwielbiamy podgryzać kalarepkę, więc i ona rośnie


marchewka posadzona między cebulkami gwarantuje, że nie będą jej zajadały robaki, ale my i owszem


mam nadzieję, że papryczka nam się uda - to nasza pierwsza próba


posadziłam również pasternaka - ciekawe czy się uda?


warzywnik rozrósł się niesamowicie, ale takie widoki bardzo cieszą!

słonecznie pozdrawiam i uciekam ciąć pęcherznice
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
09:37, 16 lip 2013
No faktycznie Twój warzywniak budzi podziw Swoje warzywka to już coś no i przede wszystkim bez nawozu..tak dorodne masz te warzywka ,że fajnie też by rosły u Ciebie zioła i miejsca sporo na ogródek ziołowy..
Piszesz że kostka we wrześniu,to zaplanuj sobie też wtedy prace wiązane z obrzeżami,dostosuj obrzeża do kostki.My w maju robiliśmy kostkę (mamy Picollę Libet ) i obrzeża teraz będziemy właśnie wykańczać tą samą kostką i z tej racji nie mam w tym roku warzywniaka,bo wszystkie rośliny,które mogły ulec zniszczeniu,oczywiście te które dało radę przekopać znalazły się w poczekalni czyli moim warzywniaku,jeszcze do tej pory niektóre tam siedzą...i myślę,gdzie to upchnąć w ogrodzie..
Pozdrawiam
safikey 13:57, 17 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
nareszcie jestem na bieżąco z wpisami

Mam kilkudniowy urlop, więc zabrałam sie za prace w ogrodzie - dzieciaczki wywiozłam do Babci - raz jednej, raz drugiej i razem z M. zajmujemy się ogrodem.

Mój plan na urlop (bez tego ani rusz):
- przycięcie wierzb hakuro-nishiki rosnących przed działką,
- przycięcie żywopłotu z pęcherznic,

- zdjęcie agrowłokniny spod pęcherznic - dziękuję Danusiu za inspirację - dziękuję!!! ,

- przesadzenie cyprysika Squarossa Aurea na inna rabtę, na I rabacie krzewy iglaki się rozrosły i nie ma dla niego miejsca,
- wsadzenie w miejsce cyprysika, cypryska Columnaris, który powinnien sie tu zmieścić idealnie oraz dwóch Berberysów Aurea,
- założenie obrzezy do rabatu I i wysypanie jej grysem,
- opryskanie szmaradów od grzyba,
- pryskanie przy rabatach od chwastów,
- malowanie hustawki ogrodowej,
- wyplewnienie tujek,
- rozbudowa rabaty z sosna czarną- powiększenie, dosadzenie wrzośców, lawendy oraz miskantów,
- posadzenie kupionych żurawek, tataraku na rabatę III,
- dosadzenie żurawek i lawendy na rabtę II,
- pomoc M. w budowie drewnianych mebli do ogrodu....

uffffff, kiedy ja to zrobię, ale kto da radę jak nie Ja!!


Rosliny na rabacie I szaleją, rosną pięknie i są coraz ładniejsze, nawet cyprysik groszkowy Curly Tops -wyrwany ze szponów grzyba wyraźnie odżył:









tego cyprysika musze przesadzić a w miejsce padniętego rozchodnika posadzę dwa żółte berberysy


pęcherznice bardzo mocno się rozrosły i będę je podcinała i zdejmę spod nich te szpecącą czarną agrowłókninę chyba dojrzewam powoli do zdjęcia włókniny spod tujek szmaragdów !!! nawet mój M. dzis stwierdził, że coraz częściej o tym mówię poczekam do jesieni i może wtedy się zdecyduję na razie wyrzucam tę spod żywopłotu


truskawka wisząca na pergoli chyba podaruje nam swoje owoce


a teraz uciekam do przenoszenia cyprysika,
relacja wieczorem

słonecznie pozdrawiam
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 12:45, 22 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Druga rabata też się fajnie rozrasta - wszystkie rośliny się przyjęły i już czarują swoim zapachem, wyglądem


zakochałam się na nowo w lawendzie - zawsze wiedziałm, że chcę ją mieć w ogrodzie - pierwsze zakochanie miało miejsce w Prowansji kilkanaście lat temu, a teraz żałuję czemu wsadziłam jej tak mało



żurawki też się rozgościły na rabacie


wszystko rosnie jak na drożdzach



Tak jak pisałam wcześniej na urlopie zaplanowałam sporo prac w ogrodzie, oto jej przebieg:
żywopłot z pęcherznic czekał na podcięcie i się doczekał, cięłam niezbyt mocno, ale zmiana jest widoczna




cięcie pęcherznic nadal postępuje nie tylko z góry ale i wyrównanie po bokach


za radą Danusi zdejmowanie włókniny


i efekt końcowy z pociętym żywopłotem, bez szpecącej agrowłokniny!!!



Dumna jestem z siebie a to dopiero pierwsza praca z długiego planu urlopowego
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:03, 23 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
tak jak obiecałam zaczynam wydzierać matę-szmatę spod roślin w całym ogrodzie - postanowienie od dzisiaj!!!!

Danusiu, dziękuję Ci bardzo za "otwarcie oczu" na temat wókniny.

Wyrzucam to dziadostwo!!!!

trzymajcie kciuki

słoneczna safikey
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 14:57, 23 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
to co udało mi się zrobić na weekendzie...

podcięłam wierzby przed działkę - starałam się w kulki nawet troszkę się udało



wykopałam cyprysika Squarossa Aurea i przeniosłam na inną rabatę



wsadziłam w jego miejsce cyprysika Columnaris (rabat jeszcze z włókniną, ale dokońca tego tygodnia mata szmata zniknie - już zaczęłam wydzieranie



kupiłam kilka żurawek i tataraków na nową rabatę



mąż mój wraz z kuzynem rozpoczeli produkcję mebli ogrodowych - z własnego drewna i własnego pomysłu



mebelki czekają już na malowanie , przydarzą się bo w weekend robimy dla synka urodziny i rodzinka się zjedzie


pomalowałam również huśtawkę - prezent od mojego taty, wcześniej mój mąż położył na niej dach i gont




teraz po założeniu obrzezy do rabaty I czeka mnie wydzieranie spod kamieni włókniny
już się nie mogę doczekać efektu bez tego czarnego ohydztwa, w którym kiedyś byłam zakochana???
jak dobrze że człowwiek czasami zmienia swe poglądy


pozdrawiam i wracam walczyć z włókniną
s
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies