Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny ogród słonecznej safikey

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród słonecznej safikey

14:30, 05 sie 2013
Ja też mam taką nadzieję,że góra ciut powyżej 1 metra i ani ociupinę wyżej
Wcześniej nie miałam żadnych traw ale teraz co robię wchodząc do jakiejkolwiek szkółki to najpierw wyszukuję trawy.
Masz bardzo dużo miejsca u siebie to masz pole do popisu bo możesz i wrzosowisko i rabatę żwirową z trawami i hostowisko założyć,moja działka to tylko 7,5 ara i ogród ma już trochę lat więc u mnie tylko małe dosadzanie,przesadzanie,jedną rabatę tylko zakładaliśmy w tym roku od początku bo wywaliliśmy stare cyprysiki.Ale na wrzosowisko niestety nie mam miejsca już
safikey 14:30, 05 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
kawałek ogrodu 3,5 tygodnia temu



i widok dzisiaj rano



bez włokniny, powiększone rabaty, przycięte krzewy, założone obrzeża - widać zmiany na lepsze - oczywiście dzięki Wam



____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 14:42, 05 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Anulka napisał(a)
Ja też mam taką nadzieję,że góra ciut powyżej 1 metra i ani ociupinę wyżej
Wcześniej nie miałam żadnych traw ale teraz co robię wchodząc do jakiejkolwiek szkółki to najpierw wyszukuję trawy.
Masz bardzo dużo miejsca u siebie to masz pole do popisu bo możesz i wrzosowisko i rabatę żwirową z trawami i hostowisko założyć,moja działka to tylko 7,5 ara i ogród ma już trochę lat więc u mnie tylko małe dosadzanie,przesadzanie,jedną rabatę tylko zakładaliśmy w tym roku od początku bo wywaliliśmy stare cyprysiki.Ale na wrzosowisko niestety nie mam miejsca już



Anulka rzeczywiście miejsca jest sporo - czuję to czasami w nogach biegając z domu do warzywnika i wracam, bo zapomniałam pazurek, a potem biegnę po konewkę - a kilometry lecą
jest tego 34 ar ale moi mężczyźni chca mieć miejsce do kopania piłki, a może jeszcze kosz wstawią, jest piaskownica, trampolina, basenik, wędzarka i na oszyszczalni tez nie poszaleję, więć te rabaty musze planować za akceptacją wszystkich - jedynie przed domem poszaleję

teraz czekam na kostkę i okaże się gdzie i jak duże wyjdą rabaty przy domu - jesienią i zimą będę planowała więc przód; a teraz małymi krokami poprawiami ogród za domem - właśnie planuje poprawić tę rabatę - czyli zdjęcie włokniny, w środku danie paska niewielkiego z ecobordów i w środku paska wysypanie kamyczkami a po bokach rabaty kora i oczywiście obrzeża.




poza tym powoli na ile mam wolnego czasu zdejmuję włokninę spod żywopłotu z tujami wokół działki, bo zmądrzałam

pozdr
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
14:53, 05 sie 2013
I bardzo dobrze...agrowłóknina precz
Ja ostatnio też zamówiłam ekobordy,na razie czekają w garażu,jest tyle do zrobienia po remontach brukowo-tynkarskich,że nie wiadomo w co włożyć łapska...nie mam siły latać ze szpadlem,za gorąco ale mimo to za zimą nie tęsknię absolutnie...lato trwaj
safikey 22:19, 05 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Anulka,
a ja już tęsknię do chłodniejszej, złotej, polskiej jesieni


a teraz zapraszam na soczyste jeżynki i pyszne pomidorki koktajlowe






nie ma to jak własne plony

mniam
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 11:39, 12 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
nareszcie doczekałam się urlopu co prawda to tylko tydzień - oj nareszcie się wykażę w ogrodzie

zaczynam dziś od dalszego zdejmowania włokniny spod tujek z jednej strony ogrodzenia, potem planuję przesadzić dwa wrzośce na wrzosowisko-obecnie rosną na innej rabatce; przeplewić i dosypać kory na wrzosowisko. To plan na dzisiaj

Jutro jeśli nie będzie deszczu a nie było go już na mojej Lubelszczyźnie od grubo ponad miesiąca
będziemy pryskać chwasty przy siatce na zewnątrz działki oraz kosić trawę przed pryskaniem (chciałabym teraz kilka razy opryskać od chwastów tę moją łakę aby w przyszłym roku założyć na wiosnę ładne trawniczki) i nadal zdejmowanie włókniny

Teraz podlewamy często rośliny na działce, ale to mocne słońce pali wszystko skutkiem czego padł mój
Cyprysik groszkowy Filifera Aurea
mimo podlewania i nawożenia chyba nie uda się go uratować w ubiegłym roku po lecie też miałam z nim problem

czy może być jakiś inny powód jego zasychania, zamierania? ewentulanie obstawiałabym jeszcze na krety, któych mam pod dostatkiem

pozostałe rosliny na rabacie (uwolnionej od włokniny, porządnie odchwaszczonej i obsypanej żwirem) mają się bardzo dobrze




żywotnik zachodni Filiformis ma bardzo oryginalną formę, ja nadal jestem nim zauroczona



cypryski groszkowy Bouleward chyba polubił nasz ogród, ponieważ rośnie jak szalony (przyrosty miały być tylko ok 15 cm rocznie, no u nas to chyba jest ze dwa razy tyle

biegnę na działeczkę, bo coś zaczyna się chmurzyć a mam dziś ambitny plan do wykonania,
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
izabela75 21:10, 12 sie 2013


Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 845
Zazdroszczę Ci tyle pola, masz ogromne możliwości. Bardzo mi się podoba Twoja żwirowa rabata.TO LUBIĘ
____________________
Dazenie do idealu czyli trudna nauka pokory
safikey 11:39, 16 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
czy mogłabym Was prosić o pomoc: czy możecie mi podpowiedzieć co dolega moim dwóm tujom szmaragdom???




podejrzewamy, że gdy pryskaliśmy z drugiej strony od chwastów, oprysk lekko poraził również te tujki, ponieważ te poparzenia są tylko ze strony siatki i żadnych innych oznak choroby nie widać.

czy jest możliwa taka sytuacja?

bardzo dziękuję za pomoc
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 12:40, 16 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
jeszcze jedna prośba o pomoc,
moja mamusia w ubiegłym roku posadziła mi taką roślinkę - kilka kępek i ładnie kwitnącą mówi o niej rozchodnik ale chyba się myli, możecie mi pomóc i podpowoeidzieć co to za roślinka:


____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
BEATA_S 12:44, 16 sie 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
safikey napisał(a)
jeszcze jedna prośba o pomoc,
moja mamusia w ubiegłym roku posadziła mi taką roślinkę - kilka kępek i ładnie kwitnącą mówi o niej rozchodnik ale chyba się myli, możecie mi pomóc i podpowoeidzieć co to za roślinka:




Głosuję za tym, że jest to floks szydlasty
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies