Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 14:04, 24 lip 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Jagódko wszystko prawda jest. U nas pięknie pada i nie narzekam. Wolę jak chłodniej jest.

Ewo jak susza dłuższa to dolewam z kranu a jak pada to natychmiast kradnę wodę beczkom (deszczówka) i leję po całej powierzchni po świerkiem. Widzę że korzenie hortensji poszły w dół szukać wody i już jest teraz lepiej. Dziś kupiłem kijaszki i będzie podwiązywanie bo nawet limki pod ciężarem kwiatów się pokładają.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 17:20, 24 lip 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Szczęściarz ! U mnie dalej patelnia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Milka 17:33, 24 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Obejrzałąm pismo pieknie i ile nowości wypatrzyłam a jak limki pod świerkiem, dają radę bez podlewania, czy co jakiś czas podlewasz, pytam bo swoje w lesie będę sadzić i czy sobie poradzą? cudowne te czerwone chyba begonie? do zieleni pasują
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zbigniew_gazda 08:56, 25 lip 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Haniu już po deszczu ale nawodniło pięknie.

Milka już piszę jak jest. Pod świerkiem jest Sahara bo nie dociera przelotny deszcz. Dopiero jak leje całą noc to coś tam kapnie. Hortensje są tam trzeci rok i widzę że korzenie poszły głęboko szukać wody. Kiepsko rosną hosty i pachysandra. Nie mam instalacji podlewania a więc tylko woda z beczki
lub z kranu. Przy cenie wody jaka u nas jest musi być jak dotychczas. Ale mimo tych utrudnień to jestem zadowolony z takiego nasadzenia. Hortensje bardzo się rozrosły i dziś muszę podwiązać do centralnego kijaszka. Limki potrzebują słoneczka, wilgoci i jedzonka też. Natomiast w jesieni posadziłem 2 hortensje "bobo" i dopiero teraz wypuszczają kwiatostany. Nie wiem czy to tak ma być czy tez jest opóźnienie w rozwoju?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 11:38, 25 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nasadzenie bardzo mi się podoba, bo 2 w jednym czyli zapuściły korzenie i dają radę, zatem spokojnie działam, nie od razu wszystkie posadzę, ale co sezon z patyków, może tak szybciej się przystosują do tych warunków...deszczówkę też łapię, bo poszłabym z torbami
....Bobo ktoś pokazywał i też pisał, że dość późno zaczyna kwitnąć, więc może to dla niej charakterystyczne
Zbysiu pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
AgnieszkaW 16:18, 25 lip 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ja też sadzę właśnie hortensje pod świerkami i mam nadzieję, że dadzą radę. Po Twoich doświadczeniach w ich uprawie w tak ekstremalnych warunkach jestem optymistycznie nastawiona U ciebie Zbyszku są śliczne

PS
poproszę na priw o przepis na 'cebulę" (czytałam u Ewy)
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Madzenka 21:29, 25 lip 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Śliczne obrazki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
zbigniew_gazda 20:30, 26 lip 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Irenko a piszą w internecie że bobo kwitnie już od początku lipca. I bądź tu mądry.

Agnieszko dadzą radę hortensje tylko potrzeba trochę czasu. Napisałem Ci co i jak z cebulą.

Marzena dzięki. Ale elegancji z Twojego ogrodu nie da się powielić.

Zostało trochę miejsca to trzeba wykorzystać na fotki z dzisiaj.

Mam takie 2 krzaki że co roku rosną do nieba.

Bobo zaczyna wypuszczać pąki.

Limki niezawodne odżywione gnojówką (pokrzywa+skrzyp+wrotycz)



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Karol99 09:51, 27 lip 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Zbyszku jak sprawuje Ci się żywopłot z berberysów ?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
agata19762 12:41, 27 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Zbyszku miłej niedzieli



____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies