Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

agata19762 22:29, 01 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
widzę Zbyszku, że sezon ogrodowy otwarty u mnie też ...
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Marta7 22:35, 01 mar 2015


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Zbyszek dobrze że Cię odwiedziłam gdyż dowiedziałam sie wlaśnie że ketmie tez obowiązuje cięcie-nie wiedzialam o tym,nigdy swoich nie ciełam a mają już trochę latek..
No i wiem już co do nich może pasować
A możesz powiedzieć jak mniej więcej się je tnie
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
zbigniew_gazda 08:59, 02 mar 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Agatko sezon otwarty. Idę za chwilę zrobić porządek z gałęziami obciętymi.

Marta odwiedzaj mnie często ha ha ha. Ketmia cięcia się nie boi a nawet bardzo lubi. Zaczęła nam przysłaniać okno a w czasie kwitnienia boczne gałęzie musiałem obwiązywać bo się rozdziawiały. Tak jak widzisz na fotce kilka dolnych konarów obciąłem całkowicie. Od góry skróciłem sekatorem każdą gałązkę pół metra jak nie więcej. Patrz gdzie ma oczko i nad nim tnij tak z centymetr. Boki też skróciłem. Nie obawiaj się - w kwietniu wystartuje i wypuści nowe przyrosty o długości 30 cm i pięknie zakwitnie.

Masz tu fotki z bliska po cięciu.





A tu ostatnie kwitnienie. Gałęzie rozłażą się na boki.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Marta7 22:14, 02 mar 2015


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
zbigniew_gazda napisał(a)
Agatko sezon otwarty. Idę za chwilę zrobić porządek z gałęziami obciętymi.

Marta odwiedzaj mnie często ha ha ha. Ketmia cięcia się nie boi a nawet bardzo lubi. Zaczęła nam przysłaniać okno a w czasie kwitnienia boczne gałęzie musiałem obwiązywać bo się rozdziawiały. Tak jak widzisz na fotce kilka dolnych konarów obciąłem całkowicie. Od góry skróciłem sekatorem każdą gałązkę pół metra jak nie więcej. Patrz gdzie ma oczko i nad nim tnij tak z centymetr. Boki też skróciłem. Nie obawiaj się - w kwietniu wystartuje i wypuści nowe przyrosty o długości 30 cm i pięknie zakwitnie.

Masz tu fotki z bliska po cięciu.






A tu ostatnie kwitnienie. Gałęzie rozłażą się na boki.

Zbyszek dzięki za wyczerpującą instrukcję Mialam juz dzisiaj ciąć ale nie zdążyłam,może jutro znajdę choć trochę słoneczka....
Piękna jest Twoja ketmia,ja mam podobną i 2 niebieskie i jeszcze 3 o różnych kolorach ale to małe krzaczki.
Jeszcze raz dzięki
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
zbigniew_gazda 10:20, 03 mar 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Wczoraj wiosna a dziś zima niestety.


____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Karol99 14:39, 03 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
O matko.. Ale chyba już stopnial?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
15:14, 03 mar 2015
Ależ zaskoczyło mnie dziś to co tu zastałam!... i wiersze, w których miłe słowo o sobie też czytam (mój uśmiech szeroki i Ty, i Hania powinniście zobaczyć), i wiosenny start w ogrodzie i nagłą zmianę pogody.
Wcześnie i bardzo dużo już zrobiłeś w ogrodzie, jak nadziejdzie prawdziwa wiosna, to będziesz miał długi czas na odpoczynek

Rench 15:34, 03 mar 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
U mnie tylko co chwila po kilka płatków śniegu spada,ale zimno jak diabli
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
hanka_andrus 15:40, 03 mar 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wydelikaciła nas zima, to teraz temperatura w okolicach zera jest dla nas zimna jak ch...ra!
Słońca na stopienie tego białego życzę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
isia33 16:16, 03 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Oj boli, boli. Faktycznie, zima nas ostatnio rozpieściła, a wystarczy przypomnieć sobie marzec 2013, brr.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies