Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 18:52, 03 mar 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Karolu, Renatko, Haniu, Isia już po zimie. Stopniało wszystko za kilka godzin. Patyczki wsadzonych hortensji mogą odsapnąć. Tak marzec 2013 to była regularna zima- patrzyłem na fotki.

Iwa super że się odezwałaś. Tak od czasu do czasu jak coś najdzie to z Hania wymieniamy poglądy he he he. Ale emeryt nie znosi odpoczynku i musi coś dłubać.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
agata19762 19:03, 03 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Zbyszku myślę, że ta zima to kilkudniowa tylko
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
monteverde 22:40, 04 mar 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Przyszłam popatrzeć na Waszą wiosnę a tu zima jak u mnie pozdrawiam cieplutko
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zbigniew_gazda 08:07, 05 mar 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Agatko wczoraj jeszcze dosypało a dziś mrozisko. Może to ostatnie podrygi zimowe.

Aniu w tym roku jest raczej normalnie. Jeszcze poczekajmy z nerwami. W nocy było minus 4 i rododendrony mają liście pozwijane. Pozdrawiamy również.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
mirkaka 10:01, 05 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Witaj Zbyszku, na imię mam Mirka, czytam Twój wątek już parę dni i nie mogę się od niego oderwać. Poczyniłeś ogromne postępy, jesteś otwarty na nowości, odważny w pomysłach i masz niewątpliwie talent ogrodnika, nie mówiąc o wierszach, które są świetne.
Mam pytanie, czy pryskasz twoje roślinki, w szczególności róże czymś przeciw chorobom grzybowym? Na zdjęciach ich listki są pięknie wybarwione i zdrowe, bez śladu chorób. Czytałam, że podlewasz gnojówką, jak często to robisz? Czy oprócz gnojówki jeszcze używasz nawozów sztucznych, jeśli tak to jakich, kiedy i jak często?

Drugie pytanie dotyczy zdjęć, zieleń jest bardzo soczysta, kolory naturalne, nie przekłamane, czy możesz zdradzić czym robisz takie piękne zdjęcia? Czy do zbliżeń używasz specjalnego obiektywu? Czy może opracowujesz je potem w jakimś programie komputerowym?
A może pora dnia robienia tak pięknych zdjęć jest specjalna?
Pozdrawiam Mirka
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zbigniew_gazda 09:27, 08 mar 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Mirka dziękuję za tyle pochwał i aż się zarumieniłem. Odważny w pomysłach to jestem ha ha ha. Wyznaję zasadę Ferdka Kiepskiego - aby się za bardzo nie orobić ale
efekt jakiś żeby był.
Postaram się odpowiedzieć na pytania:
1.
- na choroby grzybowe stosuję Topsin M 500 SC (róże, berberysy) a na iglaste (sosna) Amistar 250 SC.
- w tamtym roku do nawożenia stosowałem głównie gnojówkę (mieszanina wrotyczy, skrzypu, pokrzywy) tak średnio co 2 tygodnie. Wiadro gnojówki rozrabiam z wodą w stosunku 1 do 3 i to wystarcza na wszystkie rośliny. Po nawożeniu idę w pola z psem, zbieram kolejną porcję i zalewam wodą.
- wielkie dobro wprowadziły fusy z kawy. To też jest źródło wielu składników które napędzają rośliny i lekko zakwaszają glebę (rododendrony, hortensje)
- od wielkiego dzwonu psiknę Florovit w płynie.

2. Co do zdjęć - dziękuję za uznanie. Nie mam wyszukanego sprzętu - cyfrowy Canon.
Do zdjęć z bliska stosuję opcję makro i tyle. Nie obrabiam zdjęć w żadnym programie.
Największym sprzymierzeńcem fotografa jest słońce. To ono pomaga w pokazaniu szczegółów. Jak mało światła jest to zdjęcie dobre nie wyjdzie. Mam możliwość nastawy różnych czułości co też pomaga. Nie powiem że marzy mi się lustrzanka w której własnoręcznie można ustawić wszystkie parametry. I to jest to.
Pozdrawiam gorąco. Napisz czy masz ogród i kiedy go zobaczymy na forum.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Ewa 11:26, 08 mar 2015


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Zbyszku za życzenia i pierożki pięknie dziękuję
Będę w tym roku robić wywary z ziółek
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
zbigniew_gazda 21:47, 08 mar 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Ewuś nie ma sprawy. Wasze święto i trzeba to uczcić. Rób wywary bo to nic nie kosztuje a samo złoto dla roślin.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
mirkaka 14:18, 09 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Ja Zbyszku też mam Canona dokładnie Canom 500D i jakoś te moje zdjęcie są wyjaśnione, kolory przekłamane, nie mogę znaleźć opcji aby uchwycić piękną soczystą zieleń i prawdziwe kolory kwiatów. Może mi podpowiesz jak nastawiasz swój aparat?
Ogród mam i to spory, już prawie 20 letni, jakoś mam tremę przed założeniem wątku, może kiedyś zbiorę się w sobie i to zrobię. Póki co czytam o ogrodach Ogrodowiskowych, chłonę ich klimat.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zbigniew_gazda 16:51, 09 mar 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
mirkaka napisał(a)
Ja Zbyszku też mam Canona dokładnie Canom 500D i jakoś te moje zdjęcie są wyjaśnione, kolory przekłamane, nie mogę znaleźć opcji aby uchwycić piękną soczystą zieleń i prawdziwe kolory kwiatów. Może mi podpowiesz jak nastawiasz swój aparat?
Ogród mam i to spory, już prawie 20 letni, jakoś mam tremę przed założeniem wątku, może kiedyś zbiorę się w sobie i to zrobię. Póki co czytam o ogrodach Ogrodowiskowych, chłonę ich klimat.


Eee Mirko to Ty masz poważną maszynerię do robienia zdjęć. Znalazłem link do testów Twojego aparatu i poczytaj.

http://www.optyczne.pl/102.1-Test_aparatu-Canon_EOS_500D_Wst%C4%99p.html

Masz tyle możliwości nastaw że głowa boli. Proponuję trenować na początek wykorzystując opcję nastawy automatycznej tzn. tak jak w zwykłej cyfrówce. Ustaw nasycenie kolorów i działaj na opcji " P ". Nastaw rozdzielczość automatyczną - niech sobie sam dobiera ( im wyższa rozdzielczość tym więcej kropek na fotce ). W moim jest też opcja "P" z możliwością nastawy "liście" czyli zieleń jest bardziej eksponowana. Trenuj i możesz wstawić i mnie fotki kwiatów i roślin. Powodzenia i czekam wątek. Nie się czego obawiać. Tu ludziska bardzo życzliwi jak widzisz sama.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies