Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 20:58, 23 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
frezja napisał(a)
Zbyszku dzięki za info..praca wykonana a przy okazji roslinka przesadzona na bardziej eksponowane miejsce czyli przy altance i teraz czekać na efekty.Jeszcze podpowiedz,czym ją podsadzić??


Ewa no to super. będzie dobrze i niech roślinka odpłaci się obfitym kwitnieniem. Ja mam podsadzone rododendrony jednorocznymi begoniami. Możesz dać trawki, żurawki, a może hosty? Mnie się też przydało przypomnienie sadzenia rododendronów bo dzisiaj otrzymaliśmy prezent od córci. Podobno stała taka bidula w markecie. Mus było jechać po ziemię do rododendronów i posadzić. Będzie więc nowa rabatka i pewnie ostatnia bo już miejsca brak. Będą 3 rododendrony, 2 hortensje, hosty a przed nimi żurawki. Miejsce wyśmienite bo zaciszne i w półcieniu.
A to prezencisko.





____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 21:01, 23 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Mala_Mi napisał(a)
Emerytura uszczuplona, ale za to zaprocentuje latem


Aniu zaprocentuje bo już ma pąki i czekam na piękne kwiaty.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 21:09, 23 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
agata19762 napisał(a)
Zbyszku zakupy świetne
róże kupowałeś może na krzyżówce ???
podpowiedz proszę jak stosujesz wrotycz...ile dni moczysz i jakie proporcje ?
zalałam w poniedziałek i mam zamiar podlać rodki i żurawki ...


Agatko tak na krzyżówce. Rośliny mają zdrowe i chyba dobra cena jest.
Każdego dnia zamieszaj patykiem miksturę. Oznaką że jest gotowa do użycia jest jak opadnie na dno wiadra "wkład" i po zamieszaniu nie zrobi się piana. Trwa to tydzień do półtora. Podlewaj rozcieńczona cieczą w stosunku 1:5. Powodzenia w niszczeniu gadziny.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 21:17, 23 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Edyta dziękuję bardzo.

Mirella ona rośnie do 1 metra wysokości a kwiaty ma różowo-morelowo-brzoskwiniowe, pachnąca. Reszta okaże się w "praniu".
Ja bym nie kombinował a ulepszaniem koloru kwiatów. Kiedyś słyszałem taka opinię, że ktoś kupił niebieskie róże a na drugi rok zakwitły na różowo. Na pewno takie zjawisko występuje w uprawie storczyków. Czyli coś prawdy w tym jest.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
frezja 21:46, 23 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
zbigniew_gazda napisał(a)


Ewa no to super. będzie dobrze i niech roślinka odpłaci się obfitym kwitnieniem. Ja mam podsadzone rododendrony jednorocznymi begoniami. Możesz dać trawki, żurawki, a może hosty? Mnie się też przydało przypomnienie sadzenia rododendronów bo dzisiaj otrzymaliśmy prezent od córci. Podobno stała taka bidula w markecie. Mus było jechać po ziemię do rododendronów i posadzić. Będzie więc nowa rabatka i pewnie ostatnia bo już miejsca brak. Będą 3 rododendrony, 2 hortensje, hosty a przed nimi żurawki. Miejsce wyśmienite bo zaciszne i w półcieniu.
A to prezencisko.






Dzięki za pomysły podsadzeń..zaryzykowałam i podsadziłam werbeną różową(obok różowa azalia) zwisającą,która w tym przypadku ma za zadanie się pokładać;i idąc Twoim tropem to może za nią ulokuję hosty lub żurawki(dzisiaj zakupiłam piękne prawie cytrynowe z brązowym zygzakiem..jutro nazwę odczytam)

ŚWIETNY PREZENT otrzymałeś(bardzo to miłe)..też ją mampiękny ten róż.Tak więc czekam na fotorelację.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 21:50, 23 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313


oto moja
____________________
Ewa - Ogrodowy song
zbigniew_gazda 21:55, 23 maj 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Ewa piękny Twój okaz. Dziękuję. Niektórzy jeszcze podsadzają azaliami japońskimi ale wtedy kolorowy spektakl trwa krótko.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Kasiek 21:41, 25 maj 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Zbyszku i ja sie zastanawiam czym podsadzic moj rh i jakos pomyslu nie mam. Rozgladam sie tu i tam i pomyslu i natchnienia szukam, myslalam o azaliach...hmmm...sama nie wiem.
Prezencio prima
____________________
Bawarka
agata19762 22:06, 25 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
zbigniew_gazda napisał(a)


Agatko tak na krzyżówce. Rośliny mają zdrowe i chyba dobra cena jest.
Każdego dnia zamieszaj patykiem miksturę. Oznaką że jest gotowa do użycia jest jak opadnie na dno wiadra "wkład" i po zamieszaniu nie zrobi się piana. Trwa to tydzień do półtora. Podlewaj rozcieńczona cieczą w stosunku 1:5. Powodzenia w niszczeniu gadziny.



dzięki bardzo
eliksir kolor ma ciekawy ...
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
frezja 22:40, 25 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Zbyszku...co posadzić pod iglakami,które mają dołem ciachnięte gałązie i zrobiło się łysorozumiem,że coś z kwaśnolubnych..a może róże płożące dadzą radę??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies