Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 20:57, 23 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Peonio jesteś nieoceniona! Podałaś mi następną nazwę piwonii. Ta czerwona i różowa były przesadzane 3 lata temu. W pierwszym roku też miały po 1 kwiatku. Teraz już jest dobrze ale to nie to co było na starym miejscu. Różowa jest bardzo wysoka i czekam niecierpliwie kiedy zakwitnie.
A teraz pokażę różową jak kwitła przed przesadzeniem w 2012 roku.





Jana kopiuj - patentu nie ma a po to tu jesteśmy aby czerpać pomysły.

Anusia dziękuję i pozdrowienia zasyłam również.

Basiu u góry posadziłem w tamtym roku 2 zebrinusy a przed nimi jest lawenda. Miskanty słabiutko się zbierają. Zobaczę jaki będzie efekt.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 21:06, 23 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Gdybym tu zaczął pisać farmazony
całkiem nie będzie to moja wina.
Znaczy że kompot z maku zrobiony
i wyśmienicie działać zaczyna.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
21:18, 23 maj 2016
Są niesamowite w kolorze i budowie kwiatu, niestety u mnie im za mokro, giną. Zbyszku pokażę Ci inną różową lekarską piwonię "Rosea plena', ona mi tak słabo kwitnie.

Twoja piwonię chińską nazywam w odmianie "Edulis Superba", jest silna , szybko przyrasta. To pierwsza z odmian z 1824r. Szybko sie rozprzestrzeniła, ale jest piękna i wciąż modna
Moja officinalis Rosea plena, kuzynka Rubry plena.


hanka_andrus 21:22, 23 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piwonie z mody nie wyjdą! Ani te bylinowe, ani tym bardziej drzewiaste.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 21:22, 23 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
O makowej panience słyszałam, ale o chłopaku?
W każdym bądź razie, kwiaty oglądaj,
ale unikaj ziaren maku!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 21:32, 23 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Peonio dzięki bardzo. No to mam wszystkie nazwy moich piwonii i zapiszę do kapownika. Piękna jest ta Rosea plena którą pokazujesz.

Haniu faktycznie piwonie zaczynają przeżywać renesans - kilka lat temu chyba nie cieszyły się takim wzięciem. Bardzo często służyły dziewczynkom do sypania kwiatków na procesjach.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
21:35, 23 maj 2016
Zbyszku poszukam Tobie , gdzie najtaniej kupic majówkę 'Rosea plena', oczywiście jesli będziesz ją chciał,
tu kupuję wysyłkowo bo mają wysokiej jakości sadzonki(chłodnie) i ceny całkiem dobre.

https://www.bilscy.info/piwonie-paeonia

a tu biała i rózowa majówka , na te drogie mieszańce Itoh nie patrz.
http://pi-ma.pl/shop/pl/19-piwonie?id_category=19&n=49
Mala_Mi 23:17, 23 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
zbigniew_gazda napisał(a)
Nowa rabatka - rośliny to sama młodzież.




Juz możesz z niego robić bonzaja

A piwonia Twoja to najpiękniejsza z piwonii.. te czerwone za jalwocem też ślicznoty
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:26, 23 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
U Pana Bylinowego są majówki.. wypasione Jak chcesz to ci kupię i podam np przez Agatę. Bo czasami się widzimy.

Kupowałam w tym roku z Pi-Ma.. są ok. ale .. do tych ze szkółki to im daleko.. może za 2 lata zakwitną, a od Bylinowego kwitną od razu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
zbigniew_gazda 16:42, 24 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Peonio, Aniu dziękuję bardzo ale już nie mam gdzie posadzić. Mam jedną rabatę typowo bylinową i tam są 3 piwonie. Będę pamiętał i jak coś się zmieni to dam znać.
Nie wiem czy z niego by bonsai wyszedł bo końcówki gałęzi ma takie wąskie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies