Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

monteverde 23:26, 21 cze 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Zbyszku piękne masz różyce moje 2 New Dawn pięknie kwitną i jakoś nie przemarzają a ja w kwestii gnojówki z wrotyczu i pokrzywy, czy wrotycz sama robisz też i czy jest w fazie kwitnienia? i czy teraz podlewasz czy wiosną, czy stosowaleś na opuchlaki ? pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MirellaB 07:29, 22 cze 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tą pnąca róż piękny ma kolor

Zbyszku tego mojego zestawienia różnego jak u Ciebie nie pokazywałam w tym roku jeszcze
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zbigniew_gazda 07:48, 22 cze 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Aniu dzięki-to dziwne że Twoje New Dawn nie przemarzają. Może u mnie jest większy "cug" he he he.
A w sprawie gnojówki, to gorąco Cię namawiam. Efekty rewelacyjne- a takich róż zdrowych to w życiu nie miałem. Robienie gnojówki zaczynam gdzieś w połowie kwietnia jak się pokazuje malutki wrotycz i pokrzywa. Zrywam trochę jednego i drugiego i do plastikowego wiadra ( 1/4 wysokości). Zalewam wodą do pełna, nie przykrywam i mieszam każdego dnia. Po 2 tygodniach wyrób jest gotowy. Przed użyciem jeszcze raz zamieszam i na 1 litr specyfiku daje 10 litrów wody. Gnojówkę otrzymują głównie róże, żurawki, hosty, klon palmowy, hortensje , azalie i różaneczniki ( te 3 ostatnie dostają tylko jeden raz bo gnojówka jest zasadowa). Mam mały ogródek więc takie wiadro wystarcza na 2 podlewania (co 2 tygodnie czyli na miesiąc). Jak się kończy to znowu robię nową porcję. Jak się pojawia w czerwcu skrzyp, to robię 1 wiadro skrzyp + gnojówka. Potem jeszcze 1 wiadro wrotycz+ pokrzywa (nie kwitnąca) i na tym koniec. Czyli- gdyby tak policzyć to rośliny są zasilane 8 razy co 2 tygodnie - co daje 4 miesiące ( maj, czerwiec, lipiec, sierpień). Czytam o co pytasz -
nie czekam aż wrotycz zakwitnie bo to już jest połowa sierpnia, opuchlaki miałem 3 lata temu na żurawkach i 2 rodzaje musiałem wywalić (ale nie były wtedy podlewane wrotyczem). Myślę że wszystko napisałem a jak co to pytaj. Jesteśmy dinozaurami Ogrodowiska a i widzieliśmy się na żywo. Pozdrawiamy Aniu z Krysią.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 07:53, 22 cze 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Mirello no to zrób fotkę. Jeżeli chcesz mieć różę pnącą bezproblemową, która nie przemarza, kwitnie co roku, ma grube pędy to tę pnącą bardzo polecam Flammentanz.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
BasiaLT 23:46, 22 cze 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zbyszku twoje róże są po prostu obłędne. Przez komputer czuję jak pachną. Boskie po prostu
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Mirka 09:02, 23 cze 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Zbyszku piękna rożanka aż trudno wybrać która ładniejsza Mnie bardzo podobają się te ciemne bordo róże Pozdrawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
zbigniew_gazda 14:30, 23 cze 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Basiu są pachnące i nie pachnące. Nawet Bari zagląda pomiędzy krzaczki- co tak pachnie.

Mirko z bordowych mam z większymi kwiatami i mniejszymi. Ale najciemniejsze
i aksamitne to te:




Są ludzie dla których róże to nie ta bajka- to ich przepraszam.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 14:37, 23 cze 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Joku 17:31, 23 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Pięknie masz Zbyszku.Pozazdrościć.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
bozga 17:40, 23 cze 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Bardzo ładnie, róże śliczne no i ten porządeczek-super. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies