Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 22:03, 18 lip 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
MirellaB napisał(a)
Zbyszku hortensja Bobo jaka wysoka u Ciebie rośnie?

Mam pytanie: w zeszłym roku posadziłam hosty Patriot, kiepsko rosną w półcieniu. Jakie one lubią warunki?


Te co ciąłem wyżej teraz maja bez kwiatów 70 cm, a te co niżej 50. Jedna z ośmiu zdecydowała się na pąki. Reszta się ociąga i dalej rośnie a tu po połowie lipca jest.

Mirello bo one niestety wolno rosną. Moje mają 4 lata i nie są to wielkie okazy. Tak po prawdzie to dopiero w tym roku pilnuję dobrze z podlewaniem a i gnojówki też się im dostanie. Kilka dni były u nas upały 30 stopni i mimo podlewania ( są w cieniu)
kilka listków dostało brązowe plamy z gorąca. Oj delikatne te nasze Patrioty są. Pozdrowienia.
Zdjęć nie załączam bo już późny wieczór był.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
BasiaLT 22:14, 18 lip 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zbyszku u Ciebie wszystko normalnie jak pod linijkę. Pięknie wszystko rośnie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
roma2 18:55, 19 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Posłuchałam Cię i dałam spokój lampeczkom mężowskim . Ślicznie masz. Pozdrawiam Was.
____________________
Komendówka
MirellaB 00:06, 20 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
zbigniew_gazda napisał(a)


Te co ciąłem wyżej teraz maja bez kwiatów 70 cm, a te co niżej 50. Jedna z ośmiu zdecydowała się na pąki. Reszta się ociąga i dalej rośnie a tu po połowie lipca jest.

Mirello bo one niestety wolno rosną. Moje mają 4 lata i nie są to wielkie okazy. Tak po prawdzie to dopiero w tym roku pilnuję dobrze z podlewaniem a i gnojówki też się im dostanie. Kilka dni były u nas upały 30 stopni i mimo podlewania ( są w cieniu)
kilka listków dostało brązowe plamy z gorąca. Oj delikatne te nasze Patrioty są. Pozdrowienia.
Zdjęć nie załączam bo już późny wieczór był.

Zbyszku Ty zawsze dajesz wyczerpujące odpowiedzi - dziękuję
Czyli moją Bobo też będę wyżej cięła, bo zależy mi na wyższym krzewie.
Moja posadzona w zeszłym roku latem, a w tym roku już dwa razy miejsce zmieniała, aż wkońcu trafiła na stałą miejscówkę. Mimo tej wędrówki obsypana cała kwiatami, ale krzew niski tak do 50 cm.
Zbyszku czyli jeżeli będę ją wyżej cięła to jestem w stanie wyciągnąć krzew na wysokość prawda?

Oj hosty hosty, dobrze, że Ciebie podpytałam, bo już chciałam je mamie wydać. Ja jestem niecierpliwa, od razu bym chciała efekt WOW

Pamiętasz moją ogólną aurea nana? Niestety nic z niej nie było - zlikwidowana Ale mam nauczkę nie wszystko się tnie.

Kiedy ketmia zakwita? Moja ładnie się przyjęła Mam ją dzięki Tobie

Pozdrawiam
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zbigniew_gazda 09:37, 20 lip 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Basiu dzięki. Ogródek napojony i idzie ciepełko. Może hortensje szybciej zakwitną.

Roma to bardzo dobra wiadomość. Taka decyzja zaprocentuje i to jeszcze w tym sezonie.

Mirello - uczyli mnie odpowiadać na temat i całym zdaniem. Tak - jak będziesz wyżej cięła Bobo to będzie wyższa ale od spodu się nie zagęści. Coś za coś. Właśnie zrobiłem na wiosnę eksperyment. Część cięta nisko a 2 wysoko. Zobacz różnicę.

Cięte wysoko. Od spodu widać gołe pędy.


Cięta nisko i zobacz jak się ładnie zagęściła i ma dużo pędów bocznych - mam nadzieję że kwiatowych.





Hosty Patriot są piękne i bądź cierpliwa. Oj to szkoda tej Nana. Ketmia pokazuje pierwsze kwiaty i też czekam na wysyp.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 13:41, 21 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zbigniew_gazda napisał(a)
Oleandry trochę oklapły po deszczach.




Ale begoniom taka aura bardzo odpowiada. No i właśnie - tak mają jałowce, kula była u fryzjera i pozostały brązowe place po strzyżeniu. które dość szybko zarosną.



Hortensja Mega Mindy z patyka się przyjęła hurra!




Gratuluję sukcesu
Ale się natargacie tych oleandrów, ogromne są. U mnie stara ketmia zaczęła, 4 nowo sadzone chyba nie zakwitną.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zbigniew_gazda 19:25, 21 lip 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Irenko ja targam oleandry na taczkach do piwnicy.
Moja ketmia też zaczęła. Teraz by pasowało mniej gorąca a więcej wilgoci w powietrzu.



____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
BasiaLT 22:09, 21 lip 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Piękna ta ketmia. Nigdy o niej nie słyszałam. Duże ma wymagania?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
zbigniew_gazda 14:44, 22 lip 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Basiu to sobie dokonaj zakupu - ketmia syryjska. Na początku trzeba osłaniać przed mrozami. Miejsce zaciszne ale aby słoneczko trochę było. Od czasu do czasu sypnąć nawozu i podlewać w czasie kwitnienia. O przy stawiku albo oczku wodnym dobrze się czuje. Wymagania podobne jak domowa róża chińska. Kwiat też żyje tylko dobę, ale że ma ich tysiące, to ubytku nie widać.


____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 15:11, 22 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękna jest moja psikusy robi, bo generalnie białą pełna, z bordowym oczkiem, a potrafi miec po kilka kwiatów, jak twoje; te nowe, to w twoim kolorze sadziłam, były cięte i nici z kwiatów, w szkółce cięli . A jeszcze odnośnie cięcia hortensji, jednak niżej lepiej, ja oszczędzałam vanili i się płożą, jedną upierdutałam przy ziemi, na 1cm i ma sztywne, cudne badyle

No wiedziałam, że Ty targasz, a nie Krysia, bo u nas to różnie z targaniem, z moim charakterkiem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies