Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 08:45, 25 lut 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11136
Mirka - nie zostało nic, nul, zero. Kilka storczyków jest na OIOM u mnie. Ale widać że zastosowana terapia jest prawidłowa i biorą się do życia. I to mnie najbardziej rajcuje.

Haniu to się cieszę że delicje smakowały. Dzisiaj u nas słoneczko ale i przymrozek był. Obeszło się bez śniegu a od poniedziałku obiecują poważne ocieplenie. Oby.

Basiu te oponki to z serkiem były ale się zmyły.

Irenko i u nas tak przeważnie jest. Powieje wiatr od Południa i za chwilę wiosna.

Agnieszko dziękuję.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 12:25, 25 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale oponek, zjedzone już???
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 16:55, 25 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
mniam mniam ale tu pysznosci az mi moja osobista opona podskoczyla z radosci
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
zbigniew_gazda 09:53, 26 lut 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11136
Irenko, Izo - po oponkach już tylko wspomnienie zostało. Osobista czeka na gimnastykę w ogrodzie.

Krysia wyprodukowała piękną rozsadę dla naszej wnuczki w celach naukowych. Jest mały problem z posadzeniem na stałe miejsce - ziemia zamarznięta i w nocy mróz u nas he he he.





____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 12:33, 26 lut 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Już byłby początek ogrodowej dyni, a tak trzeba czekac z wysadzeniem. Rozsada oczywiście nie przeżyje niskiej temperatury w nocy, nawet osłonięta. Przykro mi.
Dla niej przypisany majowy termin, jak wiesz.
Pozdrawiam z mokrego Pomorza.
Na pocieszenie dyniowatego/cukiniowego/ Tobie podeślę. W celach dydaktycznych, oczywiście.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
BasiaLT 09:42, 27 lut 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Rosada super, aż szkoda żeby się zmarnowała. Może ją przepikować do doniczek?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
violka171 18:55, 28 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Zbyszku Zbyszku,przybiegłam szybko do Ciebie z radosną nowiną
chryzantemy wszystkie mi przezimowały,juz puszczają młodziutkie
zerkaj na swoje
pozdrawiam wiosennie
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
BasiaLT 07:52, 01 mar 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zbyszku kiedy tniesz berberysy? I czy ukorzenasz te gałązki co przyciołeś?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
zbigniew_gazda 14:30, 01 mar 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11136
Haniu, Basiu, Violu dzięki ze mnie odwiedzacie. Wypada meldunek złożyć. Od rana pada u nas i to bardzo a wczoraj wiało i to mocno tak, ze sąsiadowi uszkodziło dach.

Dynie przesadzone do donicy do ziemi i wygląda na to, ze Halloween już w czerwcu będzie. Dzisiaj odkryłem chryzantemy i - jedna wystartowała, pozostałe śpią. Mam nadzieję że zmarzły bo były pod grubą pierzyną ze śniegu. Jak pojawi się więcej nowych pędów to przytnę stare.




Basiu berberysy tnę zawsze w połowie kwietnia jak jest więcej pewności że mróz nie wróci a gałązek nie ukorzeniam tych z żywopłotu ale te kulkowe żółte i czerwone może dam na próbę do wody? Pierwszy raz będą przycinane w tym roku. Zrobił się nierówny jednolity szpaler i mus coś z tym zrobić.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zbigniew_gazda 14:39, 01 mar 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11136
A w ogóle to u nas jest "Sodomia i Gomoria". Wymieniają sieć gazową na rury z tworzywa. Wczoraj zrobili w naszym ogrodzie. Przed robotą zadałem pytanie szefowi - czy kochają pracownicy roślinki. Nie powiem bo obeszli się z nimi elegancko i żadnych strat nie było. Teraz tylko czekać aż ziemia się uleży i dosianie trawy będzie konieczne. Jak przestanie padać i trochę wyschnie- trzeba poprawić tę groblę z ziemi.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies