Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże Davida Austina

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże Davida Austina

Karabela 14:57, 28 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
moje tegoroczne, zachwycają kwitnieniem juz po 2 miesiącach od wsadzenia
____________________
Eksperymentarium
agneszka 11:31, 13 wrz 2014

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42
Witajcie,

Poszukuję róży austina w delikatym różowym kolorze. Wpadła mi w oko róża James Galway. Ale czytałam że jest ona dość wysoka i słabo się krzewi. Za to kwitnie cały sezon. Tylko że ja bym wolała coś różę nie tak wysoką.

Proszę doradźcie co w takim delikatym różu bo mogła być.
____________________
monteverde 12:11, 13 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
agneszka napisał(a)
Witajcie,

Poszukuję róży austina w delikatym różowym kolorze. Wpadła mi w oko róża James Galway. Ale czytałam że jest ona dość wysoka i słabo się krzewi. Za to kwitnie cały sezon. Tylko że ja bym wolała coś różę nie tak wysoką.

Proszę doradźcie co w takim delikatym różu bo mogła być.

Gentle Hermione,Sharifa Asma, Queen of Sweden,Alnwick Rose
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 21:54, 13 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
agneszka napisał(a)
Witajcie,

Poszukuję róży austina w delikatym różowym kolorze. Wpadła mi w oko róża James Galway. Ale czytałam że jest ona dość wysoka i słabo się krzewi. Za to kwitnie cały sezon. Tylko że ja bym wolała coś różę nie tak wysoką.

Proszę doradźcie co w takim delikatym różu bo mogła być.


U mnie James wypuścił 2 m pędy i ma dosyć dluga przerwę w kwitnieniu. Natomiast the Alnwick rose ma 1,2 m i kiwtnie calutki czas.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agneszka 16:50, 14 wrz 2014

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42
Obejrzałam tą alnwick rose i rzeczywiście przepiękna! Być może właśnie na nią się skuszę.

A mam pytanie jeszcze odnośnie róży Gertrude jekyll. Jak ona u Was się sprawuje i rośnie. Ja kupiłam swoją dwa lata temu i w sumie kwitnie słabo. Wypuszcza bardzo długie pędy i ma jakiś taki rozczochrany pokrój.
____________________
Madzenka 19:05, 14 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
agneszka napisał(a)
Obejrzałam tą alnwick rose i rzeczywiście przepiękna! Być może właśnie na nią się skuszę.

A mam pytanie jeszcze odnośnie róży Gertrude jekyll. Jak ona u Was się sprawuje i rośnie. Ja kupiłam swoją dwa lata temu i w sumie kwitnie słabo. Wypuszcza bardzo długie pędy i ma jakiś taki rozczochrany pokrój.


Kupiłam tę kultową róźe dopiero tydzień temu, dlatego nie odpowiem ale kolor i zapach mnie zachwycają
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:44, 14 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
the Alnwick rose

Kwitnie calutki sezon, sadziłam ją w czerwcu 2013, kwitła wtedy słabo. W tym roku praktycznie kwitnie przez cały sezon, ma po kilka kwiatów na kazdej łodydze. Kwiaty to takie ładne filizanki, kilka dni trzyma kwiat, to długo jak na austinkę. Tylko ulewne deszcze uszkodziły paki a tak z deszczu nic sobie nie robi.

Dorasta do 1,2 m i ma podobną szerokość. Na poczatku sezonu miała jeszcze wiotkie pędy i wymagała podpórek ale potem łodygi już bez problemu utrzymywały kwiaty




____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:50, 14 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
James Galway
Kolejna austinka sadzona z donicy w czerwcu 2013. Marnie kwitła rok twmu ale w tm roku pokazała już co potrafi. Na początku sezonu miala ok 1,2-1,5 m ale teraz wypuściła nawet 2 m paki z pędamk. Ma dosyć długą przerwę w kwitnieniu, ale warto na jej kwiaty czekać. W środku o zimnym odcieniu , brzegi delikatnie bladoróżowe


____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:55, 14 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Munstead wood
W tej róży zakochałam się za sprawą Danusi - to arystokratka - zarówno pod względem koloru , jak i aksamitnych płatkow. Jest tak piekna, że zamowiłam kolejne dwie . Jest niziutka, nie urosła do mnie od wiosnay wyżej niż do 80 cm .liczę że za rok osiągnie ok 1 m .
W upalne dni przypala ją i traci szybkie kwiaty, dlatego u mnie rosnie w cieniu wielkich miskantów i dosięga ją popołudniowe słońce.



____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:07, 14 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Golden cellebration
Jedyna żółta róza w moim ogrodzie, to od niej zaczęła sie milośc do austinek. Posadzona w czerwcu 2012 i rok temu orzesadzona. Kwitnie niezwykle obficie, ale kwaity utrzymują sie typowo jak dla usiatnki, bardzo krótko 1 dzień.
Po dwóch latach dorosła do wysokości 1,8 m i własciwie towrzy zwarty obelisk i nie potrzebuje już zadnej podpiory od tego sezonu

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies