Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Matka 22:06, 21 sie 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Jak mi się pokażą teraz nasionka to specjalnie dla Ciebie własnoręcznie wyhoduję Ci kwietywięc ostrz nożyk na miskanciki dla młazrobimy machniom
____________________
U Matki
Madzenka 22:08, 21 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Loosiuu napisał(a)
Ślimaki wiem, że kret nie je Jak dotąd widziałem je tylko w Niemczech, bo u mnie tego nie było. Ohydne to. Tam ludzie zbierali je na kupki w kącie ogrodu i posypywali solą. Po chwili nie było śladu. Straszne, ale skuteczne.


Szczęściarz.... zapraszam po deszczu na wizytację u mnie...
asc napisał(a)
I jakie zasolenie gleby!!! My zbieraliśmy dziennie po kilka wiader.. oj ale to capiło.... i w wiadrach sypaliśmy solą...

Ale u Marzenki się rozpisaliśmy


Oj tak, sól to tragedia dla roślin. Piszcie do woli


GabiK napisał(a)
Aż mnie zemdliło od tych ślimaków. Brzydzę się ich strasznie.
Na szczęście w tym roku ani jednej nagiej sztuki u siebie nie widziałam. Tylko trochę skorupkowych, ale one tak nie niszczą.

Jestem w kategorii umiarkowanej. Chemia nie od razu i nie jako cudowny środek na wszystko, ale jak trzeba, to się nie wzbraniam.

Nie cierpię ślimoli, może tak obrzydliwa nie jestem
irena_milek napisał(a)
Marzenko, ale dyskusja!
jestem na bieżąco
u nas też czuć chłód, póki co okna przymykam; wrócił kret, dziś 2 kopce się pojawiły, po roku spokoju, a ślimaki...tych nie zdążę zebrać, ubijam je, bo one są jak szarańcza, nie mają ulubionych roślin, zżerają wszystko!
i coś jednak podgryza laurowiśnie, co nie wiem, bo w nocy śpię


Irenko lenistwo mnie dzisiaj ogarnęło. Nawet do chwastów nie chciało mi się schylać...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:09, 21 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bogda napisał(a)
Jak mi się pokażą teraz nasionka to specjalnie dla Ciebie własnoręcznie wyhoduję Ci kwietywięc ostrz nożyk na miskanciki dla młazrobimy machniom


machniom
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:12, 21 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Elik napisał(a)
Marzenko, o tym żywopłocie możesz mi duuużo opowiadać Pokazywałam go małżowi (po przemyśleniach już przetrawił i jest na tak), bo on to się najbardziej grubych pni boi, no i samo słowo: GRAB. Niedaleko nas jest ulica Grabowa. Dlaczego? Bo na końcu rośnie GRAB. I wcale nie przesadzam jeśli go piszę dużymi literami. Jest olbrzymi.
Kombinuję, z jednej strony mamy działkę pustą jeszcze, ale nie wiadomo kto ją zakupi, dlatego dobrze, że piszesz o tym przejściu między siatką. A jak często go tniesz?


hi hi hi....a ja sobie winkuję właśnie

A co do ślimaków, zwyczajnie nie cierpię ślimaków bezskorupowych…..feeee. Do jedzenia też nie. Ani ślimaków, ani małży, krewetek, innych takich tam. Raz zakupiłam w sklepie na L. ślimaki (bo trzeba było spróbować a co) i zaserwowałam małżonkowi. Przełknąć było ciężko, oj ciężko. Bez skorupy wyglądał tak, że w gardle rosła wielka gula.
I chyba też jestem umiarkowana. Jak trzeba pryskać – to pryskać. Jak się leczyć -to się leczyć. Ale nie mam nic przeciwko zdrowej żywności, babcinych sposobach na różne dolegliwości, własnych zaprawach…
Tak piszecie o tych opuchlakach, że musiałam sobie wygooglać


Elik nie bój się grabów. W Holandii oglądałam wiekowe żywopłoty grabowe i nie mają grubych pni. Przy Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rosną 70 letnie okazy żywopłotów grabowych i i=średnica ich pni nie przekracza 10 cm. Ostro cięte graby mają skarłowaciałe pnie podobnie jak w bonzai.
Żywopłot grabowy był cięty na przełomie lutego/marca (wazne aby przyciąć przed sezonem wegetacyjnym), potem na koniec lipca/czerwca i teraz ostatnie cięcie. Powinno być ok 15 sierpnia ale będzie w najbliższy weekend bo już nie zdążyłam...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasiek 22:12, 21 sie 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
gierczusia napisał(a)
Ale przeskoki ... Od ziemniaków na kolanka i opuchlaków do prezerwatyw ... Ekran oplułam

Oj nie tylko Ty Wycieraczki trzeba na kompa zalozyc
____________________
Bawarka
Kasiek 22:16, 21 sie 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Marzenko,kiedys sie tez cieszylam ze w kupionych rosliach jest nawoz-zolte kuleczki,potem gdy je zniotlam,myslalam ze to jaja slimakow,teraz juz wiem Dzieki Tobie,dziekuje slicznie
____________________
Bawarka
Madzenka 22:16, 21 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasiek napisał(a)

Oj nie tylko Ty Wycieraczki trzeba na kompa zalozyc


Ponieważ towarzystwo na imprezie rozszalało się nieogrodowiskowo trzeba uspokoić nastoje kfiotkami
Dzisiejsze magical moonlight z perovskią, która przekwita
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AniaK 22:17, 21 sie 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Chwilkę mnie nie było, a tu tyle stron i tematyka jaka ciekawa.
Przepiękne połączenie białego z niebieskim
Marzenko gratuluję 200setki i pozdrawiam serdecznie.
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Madzenka 22:18, 21 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Drugie, zdecydowanie słabsze tłoczenie austinki golden celbration. Wiosną (a może jesienią...) bedzie przeprowadzona w inne miejsce...


I bonica



uprasza się nie patrzeć na zaśmieconą ścieżkę, bo pobierałam próbki jajek opuchlaka do słoika... pół grzadki rozgrzebałam... obserwować będę kiedy wyklują się larwy...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Luki 22:20, 21 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
No no ciekawe tematy Humor przed snem bardzo poprawiony
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies