Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

poczatkujaca 11:12, 18 cze 2014

Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 23
katiaxx zawsze miałam problem z tymi chastami które wymieniłam. Po posypaniu substralen zniknęły ale trawa tez przepaliła się i musiałam ja wertykulować i dosiewać. Tylko u mnie może było to wynikiem że najpierw posypałam nawozem odzywczym a miesiąc póżniej właśnie tym sybstralem odżywczym na chasty 2w1. I teraz moje chasty rosna jak szalone. Wyrywam je tez ale jakoś dorastaja szybciej niz nadąże wyciąć
jula81 20:32, 18 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Witam serdecznie.
Dziś opryskałam trawnik przeciw chwastom Targetem.Proszę mi podpowiedzieć kiedy powinnam podsiać trawnik nawozem?


Ps.
W przyszłości myślę zastosować nawóz już z odchwaszczaczem czy coś pomaga takie "dwa w jednym"?
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Gardenarium 15:10, 19 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak padną chwasty całkowicie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tea 16:28, 19 cze 2014


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 1
Witam Wszystkich bardzo serdecznie!
Ja również zrobilam - a raczej zlecilam w tym roku oprysk trawnika ale stwierdziłam, ze to pierwszy i ostatni raz. Wydaje mi sie, że szkoda pieniedzy na taki zabieg jeśli w okolicy same pola i niezagospodarowane działki z wysokimi trawami.
Lepiej chyba kosić często i podsypywać nasiona a tak wygląda mój trawnik obecnie.

____________________
gemciu83 22:09, 22 cze 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Dokładnie tak ale za 3-5 lat żywopłot troszkę ograniczy to zjawisko.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
beezonws 18:01, 23 cze 2014

Dołączył: 23 cze 2014
Posty: 2
Witam wszystkich na forum, To moje pierwsze prace w ogrodzie w życiu więc proszę o wyrozumiałość. Mam mały ogródek przed blokiem i chciałbym w nim zrobić ładny trawnik, rosły w nim bezładnie różne iglaki, wyleciały z korzeniami, wszystkie kamienie wybrane, zostało to co na zdjęciu, zacząłem przekopywać szpadlem i przebierać tą ziemię z resztek korzeni traw i iglaków,
No i moje pytanie jest takie czy z takiej przekopanej ziemi nie wyjdą znowu jakieś "śmieci"? Czy przed sianiem trawnika opryskać taką przekopaną ziemie czy tylko rozsypać nawóz i siać. Te resztki korzeni zgniją?

____________________
jula81 20:14, 23 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Zastosuj Roundup odczekaj czas jaki podaje producent na opakowaniu i siej trawę. Jeśli posiejesz na tym co teraz masz to chwasty się odrodzą z rozłogów (pozostałych korzeni) i będą rosły razem z trawą. A jeśli ją odchwaszczysz to na długo będziesz miał spokój a trawnik będzie wyglądał ładnie.
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
beezonws 00:01, 24 cze 2014

Dołączył: 23 cze 2014
Posty: 2
Dzieki! Dobrze tak zrobię, a jakiego użyć nawozu przed sianiem i jaki rodzaj trawy kupić? Miejsce jest od godziny 11 dobrze nasłonecznione, będzie dobrze podlewany, zależy mi na żywo zielonym i gęstym trawniku, od przyszłego roku bawiła by się tam roczna córka.


edit, zostawiłem z tych wszystkich iglaków Świerk biały 'Conica' 1,5m
czy oprysk tego odchwaszczacza mu nie zaszkodzi??
____________________
Gardenarium 07:38, 24 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko, że herbicyd używa się na części zielone, polanie nim gołych korzeni nic nie da. Jeśli chcesz zastosować chemię, to odczekaj aż teren się "zazieleni", wtedy dopiero opryskaj.

Oprysk iglakowi zaszkodzi jeśli mgła poleci na części zielone, dlatego należy pryskać w dzień bezwietrzny i ochronić iglaka kartonem np.

Jednak herbicyd podany wyżej jest szkodliwy dla zdrowia, więc zastanów się dobrze, co robisz. (małe dziecko, żona).

Przy przygotowaniu pod trawnik trzeba się głównie skupić na wybraniu resztek korzeni chwastów wieloletnich typu. mniszek, ostrożeń i podobne, bo one są groźne.

Poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

a o herbicydach tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/4623-herbicydy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemciu83 16:56, 25 cze 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Bez chemii jak mniejszy kawałek to gdy wyjdzie zielenizna zroś teren i zakryj folią białą i zostaw to na dzień w pełnym słońcu 3-4h i spalone będą na amen.

Druga sprawa chemia zwykły chwastox wystarczy by nie palić napalmem wszystkiego.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies